"Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

eftaLYa

Face & Ben
Mesajlar
2,959
Tepkime puanı
2
Konum
İstanbul - Şişli
Web sitesi
www.esraakeroglu.com
Bugün Kebire arkadaşımın ricası üzerine Hasdal Rehabilitasyon Merkezinde kalan sahiplendirilmesi gereken Rottweiler'ları görmeye gittim.

Önlerinde yemekleri - suları var, tedavileri , kısırlaştırmaları yapılıyor. Yaşıyorlar yani adına yaşamak denirse.

Şu an için sahiplenilecek 100lerce köpek. Aralarında sahip bekleyen 2 Rottweiler var.

(ilgili link: Bu Rott'ların Size İhtiyacı Var! )

Birde çok yaşlı bir Rottweiler vardı.. Terkedilmiş o da.. Yaşlı olduğu için!!!

Nasıl bir insan evladını kıyıpda sırf artık yaşlı , sırf artık eskisi kadar güzel değil, sırf artık daha çok masrafı var diye atabilir?


Bir gün bizde yaşlanacağız. Bir gün bizde bakıma muhtaç olacağız. Daha çirkin, daha güçsüz, daha masraflı , daha yorgun olacağız..

O gün geldiğinde Evlatlarına böyle davrananlar umarım aynı davranışla muhatab kalırlar.

Dilerim Yüce Allah'tan göstersin adaletini ..


İster petshoptan alın, isterseniz milyarlar harcayıp yurtdışından getirtin. Yaşlandıklarında hepsinin sorunları olacak.
Kimisi yürüyemeyecek.. Kimisi kör olacak.. Kimisi kanser!

Biz onları sadece iyi günlerinde yanımızda koşsunlar, sahilde güreşelim, görenler "wayyy süper köpeği var!!" desin diye sahiplenmedik.

Onlara kızım, oğlum diyoruz.
Anne baba olmak bir kelime değil bir yaşam biçimidir.

"Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!
 

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Mesajlar
3,384
Tepkime puanı
310
Konum
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web sitesi
www.yiyenbilir.com
Ynt: "Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

Teşekkürler Esra önemlinin de önemlisi bir konu

Birisi gelip de bana köpek alacağım dediğinde ilk sözüm evlenip çocuk yapmaya karar vermekten farksızdır hiç bunu düşündün mü der ilk öneri olarak da lütfen varsa bir yakınının köpeğine bir haftalığına evde bak sonra karar ver derim. Bu şekilde onlarca kişinin köpek almaktan vazgeçmesine sebep olmuşumdur ama pişman değilim. Zavallıların halleri ortada. Nasıl çocuğunu sokağa atana yaptırım uygulanıyorsa hayvanını atana da uygulanmalı.
 

Mustafad

Zirve
Mesajlar
1,498
Tepkime puanı
1
Konum
izmir
Ynt: "Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

Esra hanım, konuyu aktardığınız için teşekkürler. Bütün paylaşımlar neşeli ve keyifli olmuyor maalesef. Gerçekten üzüldüm. :'( :'(
 

dalyan

Zirve
Mesajlar
1,863
Tepkime puanı
5
Ynt: "Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

İçim cız etti.
 
Mesajlar
2,063
Tepkime puanı
7
Konum
Kayseri
Ynt: "Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!

forum başlığı yerince açık anlatıyor ... tşk..

"Ömür Boyu" Sözünü Tutamayacaksanız ALMAYIN!!!
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
9,575
Tepkime puanı
1,860
Konum
Ankara
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
Yıllar yıllar olmuş ama aynı konu hala güncel. Hayvan bakmak hiç kolay değil ve büyük bir sorumluluk. Herkes bu sorumluluğun bilincinde olmalı.
 

013

Yeni Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
4
yücel bey hayvan bakmak çocuk bakmaktan daha kolaydır sisteme entegre edilmesi için çocuğunuzu yine sistemin belirlediği normalarda eğitim ve ihtiyaçlarını benliğini zihnini herşeyini kendinizden ödün vererek ki çocuk sahibi olmayı istemek ödün vermek oluyor bazen kimseden geri kalmasın ya da ona verebileceğim en iyi koşulları vermeliyim gibi saplantılı bakış açımızdan. oysa hayvan beslemek sadece sevginize -ki onun size olan sevgisi yanında hiç kalır-ve kendi yediğinizden bir tabak yemeğinize bakar şehirde apartmanda yaşam alanı kalmayan hayvanı sokakta ölüme terketmek ya da götürüp şehrin dışına bırakmak veyahutta barınakta adım dahi atamayacak kafeslere kapatmak eziyet edenlere seyirci kalmak biz insanlar bunu değiştirebiliriz kıldı tüydü hayvan korkusuydu abuk subuk bahanelerle mutfak vcduş ve yatak haricinde hiç kullanmadıkları 2+1 3+1 4+1 5+1 evleri eşyalarla doldurup kendimize süslü hapishaneler yapmaktan vazgeçip onları yaşamımıza dahil edip koynunuzda yatmasından alacağınız hazzı huzuru ve yaşamın sadece bu düzen eşyalar takıntılar, insanın zalimliği olmadan doğanın tüm canlıların varlığını derinden algılamak çevreye doğaya ve hayvanlara verdiğimiz zararı en azından azaltacaktır. sorunu siz yazdığınız için adınızı ekledim düşüncelerim genele yöneliktir ve lütfen yavru almak isteyenler kedi-köpek en az 3 ay annesi emzirsin anne koynuna alışkın olduklarından aldığınızda koynunuzda ya da anne koynunun sıcaklığını alacağı koşullarda barınmasını sağlayın yoksa bağışıklığı düşecek ve ölecektir lütfen iki dak. sevip balkona kutuya boş odaya banyoya kapatacağınız hayvanı almayın kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri ne onlara ne başkalarına yapmayın. tüm insanların kalbindeki perde kalksın ve sevgi merhamet ortaya çıksın görünür olsun amin
buraya kadar okumuş olanlara teşekkür ederim şimdi biraz muzik
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dacAUD8YhtA

bir çok versiyonunu dinledim bu prenses beni mahvetti
 

udisa

Kamp II
Mesajlar
257
Tepkime puanı
209
Konum
Didim/AYDIN
Web sitesi
www.udisa.com
Telsiz Çağrı Kodu
TA4MUO
Avatarımdaki Beagle cinsi kızımı Didim Belediyesi'nin barınağında bulduk 2013 Ağustos'unda. Bir aylıktı. Bir kg civarındaydı, avucumuza sığacak kadar küçük ve bakımsızdı. Öksürüyordu. Barınak hastalığına yakalanmıştı. "Ölecek bu, almayın üzülürsünüz" dediler. Dinlemedik aldık. İyiki de dinlememişiz. Şimdi 20 kg. Sağlıklı, mutlu ve ailemizin üyesi. Umarım uzun ve sağlıklı bir ömür sürer :smiley:
 


Forum istatistikleri

Konular
99,887
Mesajlar
1,474,661
Kullanıcılar
167,673
Son üye
honeybadger06

SON KONULAR

Üst