Off Road Araçlarında Sizce Gereksiz Hangi Donanımlar Vardır ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan farazicosmos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,728

farazicosmos

Kamp II
Yer
Ankara
Sırt çantasıyla kampa gidenler genellikle ilk seferde yanlarına ne varsa alır ve bir kaç deneyim sonrası o gereksiz bu gerekli diye elemeye başlarlar ve uyduruyorum 30 40 kg gelen çantayı 7 8 kg gibi rakamlara düşürürler buna bisikletle tura çıkanda dahildir arabası ile kampa giden de, benim şimdi merakım şu, ben hiç off road yapmadım ama off road aracı oluşturmak istediğimde firmalar onu alacaksın bunu alacaksın gibi tonla masraf çıkarıyor hatta lastikçilerin elde kalan satamadıkları lastikleri dahi satmaya çabaladığını gördüm. Adam 35 inç lastik almaya gitmiş 33 inç vermişler ve alan kişi 35 gereksizmiş bana neler neler dediler gibi beyni yıkanmış geliyordu. Ben ağır off road yapmıcam,. Aracımı şehirde de kullanıcam ve yeri gelecek 5 yıldızlı otelde o araçla davete dahi katılıcam. Ama aklıma esecek şehirden doğaya kaçıcam günü birlik tabi yada kampa gitme pikniğe gitme karavan çekme köye gitme araziye girme gibi faaliyetlerim olacak. Şuan yere yakın araçları ele almazsak bir çok otomobilin yerden yüksekliği 10 12 cm buna suv dediğimiz araçlarda 1 2 tık daha yükseltilmiş olarak karşımıza çıkıyorlar. En baba suvlar bile 19 20 cm yüksekliğindeler ve bana bir off road aracında şu olmalı bu olmamalı gibi ne söyleyebilirsiniz ? Yani gereksiz ekipmanlar var ve onlara boşa para vermek asla istemiyorum.

Bir kaç off road ile ilgilenen kişiyi takip ediyorum ve yerli yabancı bir çok video izledim belki toplasak 500 ü geçmiştir. Bana 1 off roadcu sepet yedek lastikler kriko ledler vs gereksiz dedi. Yine izlediğim videolar araştırmalarım vs vs hepsini ele aldığımda difransiyel dişlisinin yerden yüksekliği minimum 23 cm yüksekliğinde olmalı gibi bir veriye ulaştım. Araçlar zaten güncel olduğu için off road modlarında araca göre 7 8 10 12 15 cm gibi yükselerek yaklaşma ve uzaklaşma açılarını ayarlıyorlar ama difransiyel dişlisi sabit olduğu için hep engellere ordan araçlar takılıyordu.

Neyse uzattım bu yüzden kusura bakmayın. Sizce gereksiz donanımlar nelerdir ?

Etiketler
aşağı kadar inen ön tampon, ve sadece görsellik için geriye uzatılmış egzos uçları gereksizdir. hakiki yol dışı aracının bunlara ihtiyacı yok. ne kadar sert koşullarda gideceği ile doğru orantılı olarak, bu yukarıdaki kriko, büyük tekerlek, yan etek koruyucu profiller gibi şeyleri eksiltmek mümkün olur.

bence bir arazi aracında gerçekten gerekli şeyler, hill holder, yokuş iniş desteği, sınırlı kaydırmalı defransiyel kilitli orta deifransiyeldir. gerisi isteğe/koşullara bağlı.

Aracımı şehirde de kullanıcam ve yeri gelecek 5 yıldızlı otelde o araçla davete dahi katılıcam. Ama aklıma esecek şehirden doğaya kaçıcam günü birlik tabi yada kampa gitme pikniğe gitme karavan çekme köye gitme araziye girme gibi faaliyetlerim olacak.

bu cümle ile ülkenin erkek nüfusunun %80 lik kısmının hislerine tercüman olmuşsunuz. :smiley::smiley::smiley::smiley:

bu cümle ile ülkenin erkek nüfusunun %80 lik kısmının hislerine tercüman olmuşsunuz. :smiley::smiley::smiley::smiley:

%80 lik kısmına tercüman oldum ama sokağa çıktığımda halen normal otomobil ile bir çok işi yapmaya çabalayan görüyorum veya aracının 4x4 özelliği de mevcutmuş ama 3 kuruşa kıymamak için 2 çekerini almış azıcık kar yağdığında bile bakıyorum yolda kalıyorlar vs vs. Ben zzengin birisi değilim bu yüzden her iş için ayrı araç alacak bütçem yok. Zaten bir anda aklıma esince o aracı bırak diğerini al yaparsam da çok zaman kaybederim bu yüzden her işimi görecek 4x4 araçlara bakıyorum. mercedes g serisi veya gls gibi modeller ilgimi çekiyor bu aralar.

YouTube Autoclub kanalında pandemi sürecinde canlı yayınlar yapıldı, yapılıyor. Geçtiğimiz hafta araçlarda gerekli ve gereksiz donanımlar konuşuldu. Açıp bakabilirsiniz. Turgut ve Halit beyler sürekli var, diğer konuklar bazen bilgi bazen sohbet ve muhabbet gündemine göre değişiyor. Katılanlar gerçekten yetkin kişiler izlemenizi tavsiye ederim.

YouTube Autoclub kanalında pandemi sürecinde canlı yayınlar yapıldı, yapılıyor. Geçtiğimiz hafta araçlarda gerekli ve gereksiz donanımlar konuşuldu. Açıp bakabilirsiniz. Turgut ve Halit beyler sürekli var, diğer konuklar bazen bilgi bazen sohbet ve muhabbet gündemine göre değişiyor. Katılanlar gerçekten yetkin kişiler izlemenizi tavsiye ederim.

kanalın bir çok videosunu izledim ve tek yaptıkları goygoydan öte bir şey değil. Araçlarda olmazsa olmaz donanımlar diye video çekmişler videoonun yarısı goygoy birazı fren birazı yine goygoy

ben bir suv aracı off road aracına çevirirken gereken donanımlar nelerdir alınıp kullanılmayan donanımlar nelerdir vs gibi soru sordum. bahsettiğin kanaldaki kişiler ise suv nedir daha bi haberler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR