Nurgaz Portatİf Kamp Sobasi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Master-A Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,664

Master-A

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar herkese. Aranıza yeni katıldım ve kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum çadırımla. Sonbahar için kamp planlarım var ve çadır içi ısıtma için Nurgaz marka Portatif Kamp Sobası var Kırmızı ufak katalitik modeli. Kullanan var mı acaba bu ürünü ? firmaya mail atmama rağmen bi geri dönüş olmadı ısıtmasıyla alakalı çalışma performans&süresiyle alakalı. Veya bunun yerine alternatif önerebileceğiniz teknikler var mıdır tehlikesi az olan.. Herkese saygı ve sevgilerimle.

Etiketler
Selamlar arkadaşlar herkese. Aranıza yeni katıldım ve kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum çadırımla. Sonbahar için kamp planlarım var ve çadır içi ısıtma için Nurgaz marka Portatif Kamp Sobası var Kırmızı ufak katalitik modeli. Kullanan var mı acaba bu ürünü ? firmaya mail atmama rağmen bi geri dönüş olmadı ısıtmasıyla alakalı çalışma performans&süresiyle alakalı. Veya bunun yerine alternatif önerebileceğiniz teknikler var mıdır tehlikesi az olan.. Herkese saygı ve sevgilerimle.

çadır içinde yanıcı olan bir ısıtıcı kullanmak birçok risk içerir. Çadırın alev alması ,ortam oksijenin azalması,zehirlenme vs....
Ortamı değilde kendimizi ısıtmak için ,el sobaları/cep sobaları tarzı pedleri kullanmak belki maliyetli fakat daha güvenilir olabilir.

Son düzenleme:

çadır içinde yanıcı olan bir ısıtıcı kullanmanın birçok risk içerir. Çadırın alev alması ,ortam oksijenin azalması,zehirlenme vs....
Ortamı değilde kendimizi ısıtmak için ,el sobaları/cep sobaları tarzı pedleri kullanmak belki maliyetli fakat daha güvenilir olabilir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Cep sobasıyla alakalı bir çok video yazı vs. gördüm ama çadır içinde nerelere monte edildiğini kullanıcı yorumlarını bulamadım. sizin tecrübeniz var ise paylaşır mısınız ?

uyku tulumu içine veya yatağınız üzerine üç -dört adet belirli aralıkta yerleştirip üstüne bir ince battaniye çarşaf vs örtüp kullanabilirsiniz.
cep sobalarını direk teninize ve sentetik ,lastik kaplı yatak yada uyku tulumuna direk temas ettirmeyin. Başlangıçta 50-60 derecelere kadar ısı verdiğinden sakıncalı arada bir örtü olmalı.

uyku tulumu içine veya yatağınız üzerine üç -dört adet belirli aralıkta yerleştirip üstüne bir ince battaniye çarşaf vs örtüp kullanabilirsiniz.
cep sobalarını direk teninize ve sentetik ,lastik kaplı yatak yada uyku tulumuna direk temas ettirmeyin. Başlangıçta 50-60 derecelere kadar ısı verdiğinden sakıncalı arada bir örtü olmalı.

kilim battaniye arasına koymak güzel olabilir evet. teşekkür ederim tekrar. son olarak önerdiğiniz bir ürün var mı acaba ?

Nurgaz ng 308 öneririm bende aldım dediğiniz sobanın kartuşu 320gr en fazla 2 saat yanar çok maliyetli küçük tüpe yukarıda yazdığim ürünü kullanırsanız saatte 200 gr yakıt harcıyor en kötü ihtimalle 10 saat yanar ve tüp ağır olduğundan devrilme ihtimali azalır kullanılan herşey bir miktar risk taşır dikkat ve tedbir alınırsa risk azalır

Nurgaz ng 308 öneririm bende aldım dediğiniz sobanın kartuşu 320gr en fazla 2 saat yanar çok maliyetli küçük tüpe yukarıda yazdığim ürünü kullanırsanız saatte 200 gr yakıt harcıyor en kötü ihtimalle 10 saat yanar ve tüp ağır olduğundan devrilme ihtimali azalır kullanılan herşey bir miktar risk taşır dikkat ve tedbir alınırsa risk azalır

çok çok teşekkür ederim siz kullanıyor musunuz gece acık bırakıp mesela ? yani ben rüzgar almayan sağlam sabit şekilde tenteye uzak elbette kurdugumda içeride oluşacak ısı zarar yaratır mı diye şüpheliyim ne gibi tedbirler önerirsiniz çadır içi koyma şekli olarak? yanıtlarsanız çok sevinirim yorum için ayrıca teşekkür ederim.

çok çok teşekkür ederim siz kullanıyor musunuz gece acık bırakıp mesela ? yani ben rüzgar almayan sağlam sabit şekilde tenteye uzak elbette kurdugumda içeride oluşacak ısı zarar yaratır mı diye şüpheliyim ne gibi tedbirler önerirsiniz çadır içi koyma şekli olarak? yanıtlarsanız çok sevinirim yorum için ayrıca teşekkür ederim.
Yarım saat kadar denemek için kullandım çadır çok sıcak olmamalı bu yüzden seçimim bu sizin baktığınız sobadan daha az ısı vericeğine eminim bir miktar kısıp acabilme imkanı var çadırın 5 kişilik ben 3 kişi kullanıyorum yani yer var bende sıkıntı olmaz çadır bezinden 30 cm uzakta olsa sobanın arkası sorun olmaz herşeyi eritecek kadar ısı vermiyor kahve fincanı kadar birşey ısıtıyor sizi tüpe tekme atıp devirmeyin yeter ben araçla gezdiğimden yanımda yangın söndürücüde var

Çadır ne kadar büyük olursa olsun, içeride alevli/alevsiz yanan ve ortamın oksijenini tüketen her ısıtıcı risk barındırır.Cihaz devrilmese bile, üstünüze örttüğünüz örtü ısıtıcıya tema edip yangın çıkarabilir.Soğuk gelmesin diye havalandırma pencerelerini kapatığınızda ortamın oksijen seviyesi düşmesi, zehirlenme vs... her ihtimal var.
Uyumadan önce çadır içinde otururken kullanacaksanız ve kontrolünüz altında ise ancak olabilir.
Bu tip kapalı ortamdan oksijen tüketip, atık gaz üreten cihazlar açık havada kullanıldığında daha güvenli olur.Çadır içinde ısınma için boşuna gazlı ısıtıcılarla ilgilenmeyin.

Çok çok riskli. Çadırın önünde dışarda yakıp kendinize doğrultup ısınacaksanız olabilir. Aksi halde zaten bir iki metreküplük bir çadıra bununla girmek intihar etmek gibi bir şeydir. Aman ha!

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle şunu söyleyeyim çadır kumaşı düşündüğünüzden çok daha hızlı alev alır, bu yüzden çadır içinde devrildiğinde cadırı tutuşturabilecek herhangi bir ısıtıcıyı lütfen kullanmayın, oksijen tüketen ısıtıcılarıysa kapalı ortamlarda - özellikle uyurken - kullanmanın ne derecede mantıklı olduğu aşikardır, çözüm için ısı bandı kullanabilirsiniz lakin bunları da teninize değdirmemenizi tavsiye ederim

ben uzun yol şoförlerinin kullandıgı 12 volt elektrikli battaniye kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim soguk havalarda matın üstüne seriyorum kar yagdıgı zaman tulumun içine koyuyorum 3 yıldır kullanıyorum daha bi problem olmadı kesinlikle tavsiye ederim . Ben aracımla kampa gittigim için akü problemim yok .

Hocam karlı bir zamanda tek başıma Pürenli yaylasına kamp yapmaya gittim, araç içinde kalıyorum, kamplarda yanımda husky uyku tulumum bulunur yüksek rakım olduğu için elektrikli battaniyeyi de aldım, pürenli yaylasına çıkış çok çetindi çıkmak için karda uğraştığım gibi yola düşen kayalar ve ağaçlarla da bayağı uğraştım, zirveye yakın kar da atıştırmaya başladı, yaylaya vardım, fakat telefon VS çekmiyordu ayrıca yanıma aldığım kamp sobası için kömürlerinde yanmadığını gördüm, metro market sağolsun ıslak kömür itelemişler, burada bu durumda kamp yapılmaz tüm şartlar olumsuz gidiyor diye poyrazlar gölüne gittim. Saatler geçip çok acıktığımdan şehir merkezinden köfte tavuk aldım, tabi bu sefer kuru odunda. Normalde tek başıma kampta yabani hayvanları çekmemek adına köfte tavuk gibi et ürünlerini çok tercih etmem ama poyrazları biraz turistik birazda yabani görmediğimden olsa gerek et ürünlerini kamp sobasında yaptım bir güzel afiyetle tükettim, 1 saat sonra kalbimde titreşimini hissettiğim normalde YouTube veya filmlerde duyduğum kurt ulumasını, karanlıkta dibimde duyunca, araç içine girdim extra haller dışında dışarı çıkmadım. Bu süre zarfında elektrikli battaniyeyi etkin olarak kullandım. O kadar güzel uyku çektim ki sabah kalkmak dahi istemedim ta ki akü bitene kadar. Normalde aküm bayağı büyük ve yeniydi, akü'yü bitirdik, neyse ki turistik bölge sabah pazar günü kahvaltıya gelenlerden biriyle akü'yü takviye ettik. Ama pürenli yaylasında bu durum başıma gelseydi nice olurdum. Bu da böyle bir anım..

Elektrikli battaniyeyi Şahika markalı olarak alın bu işin piri bu adamlar. Ben büyük yaptırdım, çift duyulu istedim bir tarafı açıyorken diğer tarafı kapatabiliyorum. Aşağıda linki paylaşıyorum.

Şahika

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yeni gördüğüm kamp sobası COLEMAN BLACKCAT şimdi bu colemen çadırı ıstınca oluyorda bizim nurgaz niye olmuyor ne fark var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR