Nahçıvan Hakkında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hukukadami42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,896

hukukadami42

Ana Kamp
Önümuzdeki dönemde Nahçıvan gitmek istiyorum aracımla, bazi sorularim olacak, vakit ayirip cevap yazabilecek üyelere şimdiden tesekkur ederim.
1-) nahcivana giriş yaparken triptik belgesi isteniyor mu?
2-) İran'da çıkarken mazot cezası odemistim, Nahçıvan da benzer ceza var mi?
3-) Nahcivan'a şahsıma ait aracımla gitmeyi düşünüyorum, trafik nasıl? Trafik polisleri rüşvete meyilli mi? Dikkat edilmesi gereken trafik kuralı var mi?
4-) Nahçıvan güvenlik yönünden nasıl dır? Hırsızlık, gasp veya benzeri olaylar ne durumda?
5-) Konaklamayi ne şekilde yaptınız? Eşim ve iki yaşında olan oglumla gideceğim, aileye uygun bir yer bulmak kolay mi? Fiyatlari nasıl?
6-) Nahcivandan Ermenistana geçiş var mi? Geçebilen nasıl yaptı?
Şimdilik bu kadar teşekkür ederim.

Etiketler

Çıkışta mazot deposunun kapasitesini sordular, kapasiteye göre ceza kesiyorlar, sadece sizin beyaniniza göre işlem yapıyorlar, ödediğim ceza 200-250 TL civarı idi, depo kapasitesi 65 lt idi.

Bu adı ceza olsun mazot vergisi olsun her ne ise bana göre pek mantıklı bir şey değil.Ayrıca ödenecek parayı tespit eden sistem, formül olmayınca insanın canı sıkılıyor.
Peki aracınız için nasıl belgeler istediler?
Teşekkürler.

Triptik belgesi istediler, belge almamak için çok direttim, bizim gümrük mudurluğü ile gorustum, onlar bizim için önemli değil, İran tarafı sorun oluşturuyor dediler, 250 TL işlem ücreti ile 200 dolar depozito verdim, 250 TL işlem ücretini tüketici hakem heyetine goturdum, bana göre çok yüksek.

İran da yakıt çok ucuz, mazot litresi haricilere 20 kuruş civarıydi, haricilere akatyakiti 2 katına satıyorlar, kendi ülkemizdeki fiyata esitliyorlar bir nevi, İran da 10 gün kaldim, 10 günden fazla kalacaksınız onların plakasını takmak gerekiyor, takmazsaniz cezası var, ayrıca yol vergisi alıyorlar, çok uzak yerlere gittiginizi söylemeyin, km ile orantılı yol vergisi alabiliyorlar, normalde isfehan, Şiraz, yezd kadar gitmeme rağmen tebrize kadar gittim dedim yol vergisi çok yüksek, benden almadılar, ilk kez geliyorsun senden almayalım dediler.

İran da trafik polisleri rüşvet istediler, kasıtlı olarak hız yapmıştım radara girmek için, merak ettiğim kurallar ne ölçüde uygulanıyor, bir ülke için önemli bir kıstas benim açımdan, param yok dedim, rüşvet istedi biri 50 dolar, yok dedim, ne yapacaksan yap dedim, biraz bekletti sonra yavaş git diyerek gönderdi, siz denemeyin bence, yanımda eşim ile 1,5 yaşında olan oglum vardı, belki onları görünce tutmak istememiş olabilir.

Iran tarafinin sinir cikislardan yakit icin vergi almasinin sebebi sinir bolgesinda yasayan insanimizin gunu birlik girislerle yakit alip ulkemize geri donup bu yakiti satmasini engelemek icin oldugunu duymustum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri