Muhtemelen Görmekten Sıkıldığınız Ama Içeriği Farklı Yeni Başlayana Araç Tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Exolisher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,530

Exolisher

2003 Lexus ES300 I6, 2000 Megane 1.6 RTE
Yer
Одесса / İzmir
Selamlar, aranıza daha yeni katıldım. Benim kafamda çok farklı bir soru işareti var sizlerle paylaşmak ve tavsiyenizi almak istiyorum. Yurt dışı gelişimde yabancı araç (sadece 2 sene süre ile limitli) getirme hakkımı yavrucak bir SUV getirerek kullanmak istiyorum. Hali hazırda kamp kurmaya, arada bir sağa sola organizasyonlara katılma niyetindeyim. Ama kafamdaki en azından çevreyi, doğayı ve koşulları görene kadar ağır bir Off-road yerine daha çok bir Bmw X5, Mercedes-Benz ML, Audi Q7 tarzında absürt olaylara girmemekten yana kullanmak istiyorum, iyi kötü yokuş dağ bayır gidiyorlar sonuçta bu araçlarda? Sizlerden istediğim tavsiyenin detayına inecek olursam. Günlük kullanımda da vakit geçireceğim bir araç olacak, haliyle 4.000cc benzin gibi olaylardan kaçınmaya çalışıyorum. Fazla bir yükseltme düşünmüyorum, malum 2 sene kalabilecek araç sadece. Ve görünüş olarak ufakta olsa bir prestij sağlaması işime geleceğine eminim. Farklı marka ve modellere de tabi ki açığım. Ben kafamda tam oturtamadım ne istediğimi daha. Kaldı ki bilmediğim bir kategori :smiley: Şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Mitsubishi Pajero anladığım kadarı ile hoşunuza gitmedi. :sweatsmile: Ben arazi aracı dediğiniz için Toyota ve Mitsubishi önermeyi uygun görmüştüm. Aracı yurt dışından getireceğinizi de şimdi öğrenmiş oldum. Sonuç olarak dile getirdiğim gibi X5 ML veya Q7 bu taşıtlar asla arazi için üretilmemiş ve araziye çıkmaya uygun olmayan 4x4 modelleridir. BMW ve Audi markası arazi temalı araçlar üretmemektedir, Mercedes markasında ise sadece G Class araziye çıkmaya uygundur. Toprak yolda gezmek arazi sayılmadığı sürece söz konusu araçları almanızı tavsiye etmemekteyim. Genç bir birey olduğunuzu var sayarak söylüyorum söz konusu araçlar ile kız arkadaşınızı alıp plaja inme durumunda bile kalma ihtimaliniz çıkma ihtimalinizden daha yüksek olacaktır. Kısmen prestij sağlayabilecek ve en azından size plaja inme şansı sunacak markalar Land Rover ve Jeep markaları olacaktır. Hangi ülkede olduğunuzu bilemediğim için bütçe dahilinde ise Rubicon alınabilir veya ara kasa 2012 2014 arası bir Grand Cherokee'i size gerek konfor günlük kullanım gerek arazi açısından yeterli gelecektir diye düşünmekteyim, Discovery 3'de güzel bir seçenek olacaktır. Ara kasa Grand Cherokee'nin yol tutuş ile alakalı sorunları olduğunu da not olarak bilmenizde fayda var.

Prestij konusunda şahsi fikrimdir;
Bmw markasına ait X5 X6 gibi modeller ve şu tarihte alınacak bir Q7 ne kadar "prestijli" olur diye bana sorsanız Kia Sorento daha prestijli olur derim.

Son düzenleme:

Yazdıklarınızı okudum, hak vermemek elde değil. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak tek araç discovery 4 2012 ve üstü olacaktır.

Yazdıklarınızı okudum, hak vermemek elde değil. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak tek araç discovery 4 2012 ve üstü olacaktır.
Bir rubicondan çok daha az yakar. Ortalama 9.2 litre dizel yakar. Servis imkanı metropollerde zengindir. Prestije gelince metalik renklerden bir hse alır ve yeterince parlatırsanız, güzellikte de Range Roverlara meydan okur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri