Mt Lastiğe Kanal Açmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tiskeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,805

tiskeli

0507 577 80 43
Yer
ankara yenimahalle
Karda tutunması zayıf olan mt lastiklerime tutunması belki artar düşüncesi ile avuç taşlama makinesine ince inox metal kesici takarak her bir dişe ortalama 3mm derinliğinde 3-4 adet kanal açtım. 4 lastik 4-5 saat kadar zamanımı aldı. Ankaraya dün yağan 20 cm kar sayasinde lastikleri deneme fırsatım oldu . Eski haliyle iki çekerde hemen patinaja düşen ve altını buzlayıp hareketsiz kalan araç dün yaptığım denemelerde beni mutlu etti . Ezilmiş ve ezilmemiş karda lastikler tutunma sağlıyor ve araçı hareket ettiriyor. Fern performansındada iyiyeşme var.
1909613 1053421128025313 367395628161023785 n
1497280 1053421058025320 6620163956537588167 n
922769 1053421021358657 5944193213744251633 n

Etiketler

Bazı lastik tamircilerinde aşınmış dış oyuklarını yeniden derinleştiren aparatlar var,yaptığınız işi yapıyorlar.
Diş açma makinelerini biliyorum . Lastiğe ısı ile eriterek diş açıyor ama dar kanal açabilirmi bilmiyorum . Taşlama makineside yüksek devir sayesinde lastiği eritiyor . Zamanla çatlak oluşacakmı ,zaman gösterecek.

ellerinize sağlık güzel olmuş,muhtemel yarıkları lastiğin ana deseni gibi birbirine v bakacak şekilde açsaydınız daha iyi olurdu. Biraz paralel olmuşlar birbirine.

Huseyin abi Lastiklerdeki Dislerin uzerindeki incecik cizikler buz icindir...
Seninkide bu hesap Cok guzel olmus, eline saglik...
Hatta buz icin olan jilet gibi ciziklerin mucidinin soyadini vermislerdir bunlara...
Bu macit mucit :smiley: 1963 te mi ne buzda kayip dusunce nasil aklina geldiyse ayakkabisinin altina jiletle cizikler atmis ve buzda hic kaymadigini farketmis...
Sonrada patentini almis bu ciziklerin soyadini verip, lastik firmalida kullanmis...
Bu arada iki cesit jilet gibi cizik oluyor lastiklerde...
Biri topuklarin yatip kopmamasi icin sinir aliyor...
Digeri buz icin...
Derin olan galiba kaucugun kopmamasi icindi...
Umarim derinlik felan uygundurda tek tek kopmaz disler...
Abi birde stt ler 2 senede sertlesiyor... Sertlesen lastik mt olsa snowda olsa karda is yapmaz, aman dikkat... Selamlar....

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Huseyin abi Lastiklerdeki Dislerin uzerindeki incecik cizikler buz icindir...
Seninkide bu hesap Cok guzel olmus, eline saglik...
Hatta buz icin olan jilet gibi ciziklerin mucidinin soyadini vermislerdir bunlara...
Bu macit mucit :smiley: 1963 te mi ne buzda kayip dusunce nasil aklina geldiyse ayakkabisinin altina jiletle cizikler atmis ve buzda hic kaymadigini farketmis...
Sonrada patentini almis bu ciziklerin soyadini verip, lastik firmalida kullanmis...
Bu arada iki cesit jilet gibi cizik oluyor lastiklerde...
Biri topuklarin yatip kopmamasi icin sinir aliyor...
Digeri buz icin...
Derin olan galiba kaucugun kopmamasi icindi...
Umarim derinlik felan uygundurda tek tek kopmaz disler...
Abi birde stt ler 2 senede sertlesiyor... Sertlesen lastik mt olsa snowda olsa karda is yapmaz, aman dikkat... Selamlar....

Alp benim çekincem arazide kumlu taşlı zeminde lastik dişlerinin parçalanması , gerçi çizikleri çok derin açmadım . Benim stt ler zaten ömrünü tüketti. Alalı beş yılı geçti Islakta ve karda tutunması berbatlaşmıştı. Benide boş vakit bulduğum zaman kaşıntı tutar ve yine tuttu . Aldım taşlamayı elime bir kaç diş açtım , baktım hızlı ama pis oluyor bu iş ,toz,duman yanık lastik kokusu, pisliğine katlanırım artık sonucu mutlaka görmem lazım dedim ve lastiklerin hepsini 4 saat civarı bir sürede bitirdim. Karda bir kaç defa deneme yaptım . Karda tutunmada bekledigimin üzerinde iyileşme var. Buz üzerinde kakış sıkıntı ,ama arka lastiğin birini buza birini kuru zemine bastırıp denemeler yaptım, araçın hareket edebildiğini gördüm, yani lsd yi kasıntıya uğratacak bir tutunma sağlıyor . Eski haliyle buzda hareketi geçelim karda lastikler bir kaç tur atıp altını buzluyordu. Şimdi sırada cıvık kaygan çamur denemelerim var .

ellerinize sağlık güzel olmuş,muhtemel yarıkları lastiğin ana deseni gibi birbirine v bakacak şekilde açsaydınız daha iyi olurdu. Biraz paralel olmuşlar birbirine.
Yavuz bey aslında lastiğe açtığım kılcalların bu kesim şekliyle dişlerin hafiften esneyerek ısınıp yumuşaması fikri aklıma geldi .Lastiğin birinde avuç taşlama ile olurmuki düşüncesiyle deneme yaptım ve aynı düzende sonunu getirdim.

Alp benim çekincem arazide kumlu taşlı zeminde lastik dişlerinin parçalanması , gerçi çizikleri çok derin açmadım . Benim stt ler zaten ömrünü tüketti. Alalı beş yılı geçti Islakta ve karda tutunması berbatlaşmıştı. Benide boş vakit bulduğum zaman kaşıntı tutar ve yine tuttu . Aldım taşlamayı elime bir kaç diş açtım , baktım hızlı ama pis oluyor bu iş ,toz,duman yanık lastik kokusu, pisliğine katlanırım artık sonucu mutlaka görmem lazım dedim ve lastiklerin hepsini 4 saat civarı bir sürede bitirdim. Karda bir kaç defa deneme yaptım . Karda tutunmada bekledigimin üzerinde iyileşme var. Buz üzerinde kakış sıkıntı ,ama arka lastiğin birini buza birini kuru zemine bastırıp denemeler yaptım, araçın hareket edebildiğini gördüm, yani lsd yi kasıntıya uğratacak bir tutunma sağlıyor . Eski haliyle buzda hareketi geçelim karda lastikler bir kaç tur atıp altını buzluyordu. Şimdi sırada cıvık kaygan çamur denemelerim var .
Hüseyin abi çok uğraşmıssn, iyide etmişsin, enerjin oldukça bu işin mutfağı çok keyifli zaten...
'Eskiyince kaldır at, bas parayı al yenisini' zenginler klubünün tatsız tutsuz halt yemesi zaten, alın terinin değerini bilmeyen liboşun işi...
Eline sağlık.
Çok derin değilse hacamatlar :smiley: dediğin gibi hatır hutur kazımadıkça taşı toprağı bişey olacağın zannetmiyorum...
Koparsada.... Zaten eskimiş...
Karda verim alman ilginç ve iyi haber, zira önceden yazdığm gibi sadece buzda iş yapar çizikler diye biliyorum. Belki kar eskiydi, donmuştu, altı buzdu bla bla bla bla :smiley:
Sonuç iyiyse gerisi teferruattır zaten, değil mi şeyhim...
Ama buzda şok iyi olcek, eminim...

Senin makinede lsd yoktu hatırladığım kadarıya, hani park frenini çiftlemiştin, süper olmuştu. Ne oldu? Yanlış mı hatırlıyorum, yoksa def mi değişti?

:smiley: iniş TaKıMlaRıNa kuvvet :smiley:
:smiley: ben köy özledim, motor özledim :smiley:
Sevgiler, Selamlar...

Hüseyin abi çok uğraşmıssn, iyide etmişsin, enerjin oldukça bu işin mutfağı çok keyifli zaten...
'Eskiyince kaldır at, bas parayı al yenisini' zenginler klubünün tatsız tutsuz halt yemesi zaten, alın terinin değerini bilmeyen liboşun işi...
Eline sağlık.
Çok derin değilse hacamatlar :smiley: dediğin gibi hatır hutur kazımadıkça taşı toprağı bişey olacağın zannetmiyorum...
Koparsada.... Zaten eskimiş...
Karda verim alman ilginç ve iyi haber, zira önceden yazdığm gibi sadece buzda iş yapar çizikler diye biliyorum. Belki kar eskiydi, donmuştu, altı buzdu bla bla bla bla :smiley:
Sonuç iyiyse gerisi teferruattır zaten, değil mi şeyhim...
Ama buzda şok iyi olcek, eminim...

Senin makinede lsd yoktu hatırladığım kadarıya, hani park frenini çiftlemiştin, süper olmuştu. Ne oldu? Yanlış mı hatırlıyorum, yoksa def mi değişti?

:smiley: iniş TaKıMlaRıNa kuvvet :smiley:
:smiley: ben köy özledim, motor özledim :smiley:
Sevgiler, Selamlar...

Yeni lastik olsa kıyamazdım belki . Lastik dişlerinin giremeyip sürekli paten yaptığı sert ama üzeri yağ gibi kaygan zeminde açtığım çiziklerin arasına giren çamur, zemin çamuruyla sürtüşürken belki o arada bende basar geçerim fikrindeyim. Önce o şartlardaki zemini bulmak lazım.
İsuzu da lsd var. Bendede bir kaç diff kilit projesi var aslında . Beynimde çalışıyor ama önemli olan uygulamada çalışması.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR