Motokaravan İçİn Psa Mi Dİğerlerİmİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,528
Herkese merhaba 18/05/21 de 2011 model long şase bir siprinter alıcam pazarlığı yapıldı araca bakıp paraları ödemek kaldı;
Kendim endüstriyel tasarımcıyım zaten makina imalatı ve bir çok işle uğraşıyorum 2017 yılında 12 m bir Lobster tekne yapıp denize attım ve geçen sene puruvada oturuken canım sıkıldı güverteye bir tane de jakuzi yapıp koydum gecede girebilmek için zincirliğin içine sıcak su hattı çektim renkli led aydınlatmalar felan.
Şimdi konuya gelecek olursak ;
aracın en arkasına 120-130 cm genişliğinde yatay bir yatak koymayı planlıyorum
arkadan öne bakınca sol tarafta 75*200 cm lavabo banyo ve onun önünde sky room bir oturma gurubu planlıyorum
sağ tarafta gar dolap veya saklama alanı çekmece ve dikey dolap 110*40 cm çok mu fazla bilemedim
saklama dolabından sonra buz dolabı ve buzdolabının 55 cm ve ondan sonra
mutfak tezgahı 110 cm tezgah altında gazlı fırın thetfort 420 oven
Şimdilik yerleşim bu şekilde.
SORUN ŞU Bu benim ilk karavanım ve bilmiyorum yardıma ihtiyacım olan konu
koridorun genişliği 40 cmm en dar alanda yeterlimi
Banyonun genişliği yeterlimi
Lavabo klozet ten sonra duş bölmei olacak ölçüleri ne olmalı

Ben bunları sorunsuz üretip yerlerine koyabilirim ancak daha sonra kullanırken keşke dememk lazım
bu konuda tabiri caiz ise (attan düşmüş ) arkadaşların yardımına ihtiacım var.
1621114395243

1621114449265

Etiketler
PSA gurubu araçlardaen iyisi FİAT DUCATO onu kullanan biri (servisçi) ile konuştum çabuk dökülüyor dedi citroen jumper ve pejo boxer fiat a göre daha hassas ve parçaları daha pahalı bana ford transit iönerdi tamirini DUNYA nın her yerinde yaptırırsınkolay kolay bozulmuyor dayanıklı bir araç ve tamiri diğerlerine göre çok daha ucuz dedi
Uzun zaman geçmişde olsa, benim gibi araştıralara faydası olur.
Komşum bu araçların tamirci ustası, tamirhane sahibi, aynen bu arkadaşın yazdığı gibi, komşum ford transit dedi.

SORUN ŞU Bu benim ilk karavanım ve bilmiyorum yardıma ihtiyacım olan konu
koridorun genişliği 40 cmm en dar alanda yeterlimi
Banyonun genişliği yeterlimi
Lavabo klozet ten sonra duş bölmei olacak ölçüleri ne olmalı

50 santimden daha dar koridor sıkıntı yaratır.

Banyonun genişliği normal ama 200 santim boy abartı olmuş.

Forumda tasarımla ilgili başlık var. Biraz araştırırsanız bulursunuz. Pek çok farklı tasarım modelini inceleme imkanı bulursunuz. Ayrıca kendi yapanların sayfalarını incelerseniz pek çok faydalı bilgiye de ulaşırsınız. Önerim imalata girişmeden önce bir kaç yalnızca okuyun ve beğendiğiniz fikirleri not alın. Kolay gelsin.

.
Foruma hoş geldiniz @FURTEK

Sorularınızın bazıları için aşağıdaki sayfadaki Poessel’ in 3D çizimi, yatak, koridor, banyo, dolap ve benzerlerinin boyutları üzerine fikir verebilir.

Gerekli programlar ücretsiz indirilebilmekte..

...

Başka bir çizimden örnek:

BD1C8375-6067-48F2-B468-9920E5E17662.png

Koridor için bel üzerinin serbest olduğu alanlarda taban eni 45cm e kadar indirilebilir. Dikkat ederseniz, koltuk taşma bile yapmış. Sanırım sadece baldırlarınıza gelecek kısım için dediğiniz 40 cm pek sorun yapmamalı.
Fakat dolap ve kapıların bulunduğu yerlerde ise omuz genişliğinizin birkaç santim üstünü temel almanız yerinde olurdu..

Yatak eni için 140cm ideal bir ölçü. Üstelik böyle boylu bir araçta.
Diğer taraftan 120cm ende uyuduklarını söyleyenler de var. Evde deneyin.

Bekir beyin dediği gibi banyo ölçüleriniz panelvan karavanlara yabancı.

Sürücü arkasını çizmemiş, kaç kişi olduğunuzu da yazmamışsınız. Kamplarınız ne sıklıkta nerelerde olacak ve benzerleri ?..
Biliyorsunuz, tasarım üzerinde hakkıyla konuşmak için daha fazla veriye gereksinim var..

Aracı aldınız ise kolay gelsin diyelim...

Son düzenleme:

.
Foruma hoş geldiniz @FURTEK

Sorularınızın bazıları için aşağıdaki sayfadaki Poessel’ in 3D çizimi, yatak, koridor, banyo, dolap ve benzerlerinin boyutları üzerine fikir verebilir.

Gerekli programlar ücretsiz indirilebilmekte..

...

Başka bir çizimden örnek:

Ekli dosyayı görüntüle 636402
Koridor için bel üzerinin serbest olduğu alanlarda taban eni 45cm e kadar indirilebilir. Dikkat ederseniz, koltuk taşma bile yapmış. Sanırım sadece baldırlarınıza gelecek kısım için dediğiniz 40 cm pek sorun yapmamalı.
Fakat dolap ve kapıların bulunduğu yerlerde ise omuz genişliğinizi almanız yerinde olurdu..

Yatak eni için 140cm ideal bir ölçü. Üstelik böyle boylu bir araçta.
Diğer taraftan 120cm ende uyuduklarını söyleyenler de var. Evde deneyin.

Bekir beyin dediği gibi banyo ölçüleriniz panelvan karavanlara yabancı.

Sürücü arkasını çizmemiş, kaç kişi olduğunuzu da yazmamışsınız. Kamplarınız ne sıklıkta nerelerde olacak ve benzerleri ?..
Biliyorsunuz, tasarım üzerinde hakkıyla konuşmak için daha fazla veriye gereksinim var..

Aracı aldınız ise kolay gelsin diyelim...
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim, sürücü arkasını henüz tasarlamadım step step gidiyorum.
Maksimum 4 kişi olarak düşünülebilir ama çoklukla 2 kişi olacak . Oturma gurubunda rahat br yatak olması açısından slide room yapılabilrmi onu araştırıyorum aslında, sprinter da nasıl olur nasıl çalışır.

.
Çocuklarınız ergen yaşta veya ona yakın ise, karavanı iki kişilik düşünün derim.
O zaman slide out gereksinimiz de olmaz. Zaten slide out prensipte panelvan karavanlar için fantezi sınıfında..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri