Moto Karavan Yapma Planım Var Akıl Alacağım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Okan zümrüt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,782

Okan zümrüt

Yeni Üye
Selamün aleyküm abilerim dostlarım. Memurum ve motokaravan yapma planım var ilk önce en geç yaz sonuna araç alma planım var araç klimalı modellerinden wolkswagen wolt 2006 civarı alsam hem bütçeme hem uzunluğu yönünden beni tatmin eder diye düşünüyor. Görüşlerinizi alabilirmiyim

Etiketler
Selamün aleyküm abilerim dostlarım. Memurum ve motokaravan yapma planım var ilk önce en geç yaz sonuna araç alma planım var araç klimalı modellerinden wolkswagen wolt 2006 civarı alsam hem bütçeme hem uzunluğu yönünden beni tatmin eder diye düşünüyor. Görüşlerinizi alabilirmiyim

İçinde yatacağınız her araçtan karavan olur. Önemli olan araç olarak sizi üzmeyecek olması. PSA grubu (Ducato, Jumper, Boxer) araçlar arkaya enlemesine yatak sığdığı için tercih ediliyor. Boyunuz uzun değilse diğer araçlara da enine yatak koyabilirsiniz. Ben forumu okuduktan sonra Boxer tercih etmiştim. Hayatımda bu kadar çok masraf çıkaran aracım olmadı. Ayrıca önden çekişli olmasından da hoşnut kalmadım. Yayla vb. yerlere gitmeye niyetiniz yoksa sorun olmaz. Ama toprak yokuşlarda panitaja düşebiliyor. Şimdiki aklım olsaydı arkadan itişli ve daha az sorunlu bir araç tercih ederdim.

Ama bence ilk sormanıt gereken soru: Eşim bu işe ne diyor. Eşiniz sıcak bakmıyorsa karavan işini unutun. (Forumda bu konuyla ilgili pek çok mesaj var.)

İçinde yatacağınız her araçtan karavan olur. Önemli olan araç olarak sizi üzmeyecek olması. PSA grubu (Ducato, Jumper, Boxer) araçlar arkaya enlemesine yatak sığdığı için tercih ediliyor. Boyunuz uzun değilse diğer araçlara da enine yatak koyabilirsiniz. Ben forumu okuduktan sonra Boxer tercih etmiştim. Hayatımda bu kadar çok masraf çıkaran aracım olmadı. Ayrıca önden çekişli olmasından da hoşnut kalmadım. Yayla vb. yerlere gitmeye niyetiniz yoksa sorun olmaz. Ama toprak yokuşlarda panitaja düşebiliyor. Şimdiki aklım olsaydı arkadan itişli ve daha az sorunlu bir araç tercih ederdim.

Ama bence ilk sormanıt gereken soru: Eşim bu işe ne diyor. Eşiniz sıcak bakmıyorsa karavan işini unutun. (Forumda bu konuyla ilgili pek çok mesaj var.)
Çok teşekkür ediyorum boy 1.78 wolt arkaya enlemesine yatak sığabilir diye düşünüyorum ama arka çekiş olmasına dikkat edeyim karavan yaparken bu kulağımda küpe olsun. Bu arada eşimden çok destek aldım karavan konusunda o yüzden bu karavan işine girmeyi düşündüm o yönden kafam rahat =)

Wolt enlemesine yatak için pek uygun değil gibi. Ayrıca eşinizin hevesi olabilir ama yaşamadan bilemez, önce kiralama yolu ile deneme yapın sonra karar verin bence. Banyosu , tuvaleti , mutfağı , büyük sıkıntılar olabilir ve sizi pişman edebilir.

Wolt enlemesine yatak için pek uygun değil gibi. Ayrıca eşinizin hevesi olabilir ama yaşamadan bilemez, önce kiralama yolu ile deneme yapın sonra karar verin bence. Banyosu , tuvaleti , mutfağı , büyük sıkıntılar olabilir ve sizi pişman edebilir.
Teşekkür ediyorum bunları göz önüne alarak ilerleme yapacağım sagolun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR