Moto Karavan Da Isıtma Ve Isınma Si̇stemi̇

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FURTEK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,990

FURTEK

Yeni Üye
Yer
kocaeli
Merhaba arkadaşlar Mercedes sprinter 2011 cam van olarak alınmıştır ;
içerisindeki orjinal döşemeler söküldü ve marbiryerlerdeki ezikler için kapaorta boya uygulması için boyacıya bırakıldı.
Şimdi ızalasyonu poli üretan kitle yapmayı planlıyorum
1622142861566
bu kit için 20 m2 alanı 2-3 cm ızole edebilir deniliyor fiyat olarak ta 1299TL öneriliyor. Bu işi bilen arkadaşlara soruyorum Makul mü dür? yapmalımıyım?
https://www.hepsiburada.com/izotup-...olasyon-isi-nem-cati-yalitimi-p-hbv0000105fg9
bundan sonra taban döşemesini yapacağım ve taban döşemesinin içine yerden ısıtma sistemi yerleştirmek istiyrum ve bu ısıtma sistemini de sulu webasto ile belemek istiyorum, sulu webostoyuda kendi imal ettiğim boyler in içinden geçirerek duş ve mutfak için sıcak su yu temin etmek istiyorum boyler için toplam ısıtma kapasitesi olarak sabit 40 lt 35-50 C 40 LT bittiğinde sürekli 25-30 C arası sabit sıcaklık ön görüyorum daha önce aynı sistemi teknede uyguladım ve başarılı oldu. Aynı zaman da motor soğutma suyunu selenoid valf ile boilerin içinden geçirdim ve araç hareket halinde iken sıcak su kazanımı sağlamış olacak.
konuya ilişkin yorumlarınızı rica ederim.

Etiketler

motor soğutma suyunu selenoid valf ile boilerin içinden geçirdim ve araç hareket halinde iken sıcak su kazanımı sağlamış olacak.
konuya ilişkin yorumlarınızı rica ederim.
Karavanda teknedeki gibi boiller kullanımı sıcak su kullanım konforu olarak iyi bir çalışma olur.
Montaj yerinin seçimi,dar alanlarda sorun !
Su hattı borulama işlemleri, arıza veya kaçak durumunda kolay ulaşılabilir olması
Emniyet basınç ventili seçimi, aşırı genleşmede önemli !
Güvenilir kaliteli bir sistem olması gerekir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR