Mondial Rs151 Toplama Ve Yan Çanta Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,181

mountaineer16

Kamp III
Yer
bursa
Arkadaşlar yıllar önceki motorumu buldum :smiley: 2006 yılında alıp nerdeyse bütün marmarayı dolaştığım çin malı motorum...
Geçen gün sanayide malzeme ararken bir anda gözüme ilişti plakasından tanıdım zaten tanıycak başka bir halide yoktu :( harap bitap haldeydi heryeri sökük darma dağınıktı. bulduğumda bu haldeydi.

IMG 20130823 091406

Etiketler

Ynt: Mondial Rs151 Toplama Ve Yan Çanta Yapımı

en sonunda motorumu toparladım fakat arada hiç resim çekemedim....
Geri aldığım kişi maşallah motora zerre bakmamış ne debriyaj kalmış ne piston herşeyini değiştirdim bana maaliyeti grenajları dahil 325 TL tuttu. eee 62 TLde motora verdim toplamda bana 387 TLye maal oldu :smiley:

stickerlarımıza yapıştırdık biraz daha iyi oldu :smiley: bir tek gezenbilirim eksik onuda pazartesi halledicem :smiley:

IMG 20130921 104948

Bu arada ufak çaplı gezi ve balık amaçlı tekrar gezilere dönmek için motoruma çanta yapımına başladım...
Havalandırma işleri ile uğraştığımda dolayı malzeme ve imalat konusunda sıkıntım yoktu.
Bu çantaların imalatına başladım :smiley: bakalım beğenecek misiniz... Gerçi daha işleri bitmedi ama gene başladım...

IMG 20130921 103417

kapak kilitlerini nasıl yapacağımı düşünüyorum.... ama bulamıyorum...

IMG 20130921 103430

40x30x20cm boyutlarında oldu egzozdan dolayı ancak bu kadarı kurtarıyordu.. ama yeter ya sonuçta kalkıpta türkiye turu yapıca halimiz yok yaaaa :smiley: ama neden olmasın :smiley:

IMG 20130921 103437

sırada yapılması gerekenler...
*)Kilitler
*)Ara bağlantı demiri
*)En son fırın boya....

IMG 20130921 103446

evet..... Kilitler ve menteşelerde hazır sıra montajına geldi...
Kilitler için tanesine 3 TL menteşeler için tanesine 50 kuruş verdim yani toplamda 7 TLye geldi :D
Üst kapak için kulpları şirketteki eski çekmecelerden söktüm :smiley: değerine paha biçilemiyor :smiley:

Nilfer 20130923 01321

kilidin yerinden sıyrılmaması için L sacı kilit dilini geldiği yere punto kaynağı ile kaynattık..

Anta kilit 3

Buda bitmiş hali :smiley: Her ne kadar konu kimsenin dikkatini çekmese de belki ileride yapmak isteyenler olursa bir yol gösterebilir...

Anta kilit 4

Kimse yorum yapmadigi icin oyle dusunmus olabilirsiniz ama bin defaya yakin okunmus bir konu.
Icinde,sonuclanincaya kadar bekleyenler olabilir.Sizin isinizde bu tur seyleri yapmak zor olmasa gerek.
Seyreden arkadaslara da yol gosterici oldugundan eminim.Yorum isterseniz onu da yazarim.
Bana gore,ufak tefek carpmalarda dahi uzerinde kolayca izler olusacagi dusuncesindeyim.
Ne olursa olsun kendi imalatiniz olmasi son derece keyif verici oluyor.
Iyi gunlerde kullanin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri