Merhaba 15 M3 Ducato Ile Bizde Varız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan srcnkskn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,936

srcnkskn

Yeni Üye
Merhaba,

Gaziantep ilinde yaşıyoruz ve bu sevdaya gönül verdik. Yaklaşık iki aydır araç bakıyorduk ve malesef bu Süreçte araç fiyatları çok arttı ve bizde bütçemizi aşmamak için pek istemesekte 217.000 km bir araç aldık.
İşlemlere sizlerin yardımlarıyla bölüm bölüm tamamlamak istiyoruz.
İlk bölüm olan araç bakımında tirger seti ve filter bakımlarını yaptık.Sizce başka nerelerine baktırıp yaptıralım.Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz. Teşekkürler.

CEB1A285 FE77 4D29 85D8 68AC37ED255B

9A497B0F 6FE8 4DC1 AD84 1EE47021BE11

50FA3914 9E57 418E AB95 DFBABE8A9D0B

08E35FB9 3B47 4E09 9FA9 6FBCE025482A

EC830EAD B3FF 4383 A9D2 528ADABBD0FA

17232CCE 5E56 4ED0 8D06 CCC3F9544FC8

Etiketler

hayirli ugurlu olsun, guzel gunlerde gule gule kullanin. eger butceniz uygunsa termostat, su devridaim pompasi, yag sogutucu, turbo hortumu, mars motorunun komurlerini, kapi fitillerini, kapilarin kilit karsiliklarini ve radyatoru degistirjn. biraz masraf yaparsiniz ama en az 200.000 km arkaniza bakmazsiniz. gezinin ortasinda yolda kalip bilmediginiz bir sehirde tanimadiginiz ustalar tarafindan opucuklere bogulmaktan iyidir ;)

hayirli ugurlu olsun, guzel gunlerde gule gule kullanin. eger butceniz uygunsa termostat, su devridaim pompasi, yag sogutucu, turbo hortumu, mars motorunun komurlerini, kapi fitillerini, kapilarin kilit karsiliklarini ve radyatoru degistirjn. biraz masraf yaparsiniz ama en az 200.000 km arkaniza bakmazsiniz. gezinin ortasinda yolda kalip bilmediginiz bir sehirde tanimadiginiz ustalar tarafindan opucuklere bogulmaktan iyidir ;)

Ustalar tarafından 😘 öpücükler.

Araҫlarda arıza nedenleri:

Alman Otomobil Kulübü (ADAC) 2019 yılında 3.756.226 defa sürücülere (üyelerine) arıza yardımında bulunmuș. Resimde gördüğümüz gibi en büyük arıza nedeni yüzde 41,8 ile araҫ aküleri
ADAC Pannenstatistik

Herkese cevaplar için teşekkür ederiz. Aracımızın bakımlar ve ufak tefek kapı sorunları giderildi camlar açıldı ara bölme söküldü şimdi sırada taban suntası çıkarılacak ve detaylı bir temizlik yapılacak. Bu arada dolphin karavan 3+1 ruhsat için 7500 TL istiyor. Çok araştırdım ama bizim araç için başka alternatif bulamadım. En az 5+1 yapan bulduk oda çok fazla koltuk nasıl yerleştircez bilemedik.Fikri olan varmı bu konuda yada başka seri tadilat belgesi olan firma varmı?

E0750830 D4EE 4210 B6D4 B63E458A750B

48D14E3C FDE0 4AAA 81DE 917E13D422D5

1EC6C6AE 0EF4 4353 A3FA C97B1D67DC45

Herkese cevaplar için teşekkür ederiz. Aracımızın bakımlar ve ufak tefek kapı sorunları giderildi camlar açıldı ara bölme söküldü şimdi sırada taban suntası çıkarılacak ve detaylı bir temizlik yapılacak. Bu arada dolphin karavan 3+1 ruhsat için 7500 TL istiyor. Çok araştırdım ama bizim araç için başka alternatif bulamadım. En az 5+1 yapan bulduk oda çok fazla koltuk nasıl yerleştircez bilemedik.Fikri olan varmı bu konuda yada başka seri tadilat belgesi olan firma varmı?
@ermus35 aracını yeni bitirdi , ruhsat aldı belki proje hizmeti aldığı yer sizin için çözüm üretebilir, görüşmeniz de fayda var...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracım otobüsten çevrildiği için istediğim kadar koltuk bırakabilirim ve ekstra bir ücret falan vermedim. Fakat panelvandan çevirirken koltuk eklemek için tadilat yetki belgesi şart. Bu belge de sınırlı sayıda firmada var. Dolphin de bunlardan biri. Maalesef firmaların insafına kalmışsınız.
Tse nin yaptığı araç kontrolünü gördükten sonra bence fazla koltuk isteyenler hiç uğraşmasın ve minibüsten çevirsinler.( Tse kontrol toplamda iki dakika falan sürdü. Koltuklara dokunmadılar bile.)

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracım otobüsten çevrildiği için istediğim kadar koltuk bırakabilirim ve ekstra bir ücret falan vermedim. Fakat panelvandan çevirirken koltuk eklemek için tadilat yetki belgesi şart. Bu belge de sınırlı sayıda firmada var. Dolphin de bunlardan biri. Maalesef firmaların insafına kalmışsınız.
Tse nin yaptığı araç kontrolünü gördükten sonra bence fazla koltuk isteyenler hiç uğraşmasın ve minibüsten çevirsinler.( Tse kontrol toplamda iki dakika falan sürdü. Koltuklara dokunmadılar bile.)

Yapan bir firma buldum 3500TL 5+1 yapabilirim dedi doktor63 beyin yaptığı gibi önce koltuk ekleme sonra karavan şeklinde .orjinal koltuğunu takman gerekir dedi. Öyle olunca arkaya 3 lü önde 2 li birde şöför oluyor bizde sabit yatak düşündüğünüz için işler karışıyor .

Sabit yatağı arkaya enine iki kişilik(120cm) kadar yapıp üçlü koltuğu da tek kişilik yatak olacak şekilde bir düzenleme yapmaya çalışın. Kalan yere de diğer şeyleri yerleştirmeye çalışırsınız. İkinci sıraya koyduğunuz koltuk herhalükarda alan işgal edecek. 3+1 yapsanız da.

Proje işi henüz net değil ama hafta sonu boş durmadık aracı söküp temizledik ve insanların ne kadar mantıksız olabileceğini gördük. Önceki sahabi aracın altına mdf levha koymuş ve bunu yıkamış yıkanan mdf çürümüş altına bir sürü çamur birikmiş ama zorda olsa temizledik. Koltukları söküp altındaki kısmı da sökerek komple temizledik. İçinden çıkan pisliğe inanamassınız. Neyseki antipas işlemine hazır hale geldi aracımız.

BFBDE66C BAE9 4542 9ECF 30C397AEFADD

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri