Mercedes Sprinter Karavan Dönüşümü Başladı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HSYNSRM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,532
Arkadaşlar. Hakikaten pandemi ile birlikte burayı ihmal ettik. Arşivdeki fotoğrafları bir kaç güne toparlayayım. Buradan paylaşırım inşallah. Karavanımız bitti çok şükür. Zaman zaman haftasonları dahil kaçamak yapıyoruz kıra bayıra.. Görüşmek üzere.

Hep işimiz düşünce mi geleceğiz foruma..:oops: VAlla yine öyle yaptım hakkınızı helal edin. dün 2006 313 cdi aldım bende başlayacağım bakalım.. önce araştırmalara devam.

Arkadaşlar. Hakikaten pandemi ile birlikte burayı ihmal ettik. Arşivdeki fotoğrafları bir kaç güne toparlayayım. Buradan paylaşırım inşallah. Karavanımız bitti çok şükür. Zaman zaman haftasonları dahil kaçamak yapıyoruz kıra bayıra.. Görüşmek üzere.
En çok su depoları meselesi ne oldu o merak konusu..

Güneş panellerini 3 x 165 w panel 1300 TL + 10 mm kablo 20 metre( 10+ 10 ) 150 TL - 3kw akıllık tam sinüs invertör 1400 TL + 2 x 100 amper solar akü 1500 TL ve bağlantı profili ve elemanları 300 TL + panelleri paralel bağlantı kablosu vs yaklaşık 4700 TL yi bulmuştur. Bu konuda 6000 TL den 12000 Tl ye kadar fiyat teklifi veren oldu. Ancak ben kendim yapmayı tercih ettim.
3 kW AKILLI İNVERTÖR 24 VOLT AMA? nasıl olacak ? kafamda deli sorular? okumaya devam...

Slm Bursada yaşıyorum bir campervan yapmak istiyorum,ücretli danışmanlık verecek danışman yardımcı arıyorum.
Bende Bursa Nilüferdeyim .Forumdaşlık yoldaşlık demektir..Ücretli forumdaşlık olmaz .. Ben bugün başlattım yapım işini.. Karavancılara yaptırmayacağım.. Esnaflarla çözeceğim olayı planım bu. Bir konu açar paylaşırım inşallah..

Merhaba,

epeyi zamandır üzerine yazılmamış. bende de aynı araçtan var. son halini ve memnun kaldığınız/şikayetçi olduğunuz şeyler oldu mu? yeniden yapsanız neleri yapmazdınız bahsedebilir misiniz?

Merhaba,

epeyi zamandır üzerine yazılmamış. bende de aynı araçtan var. son halini ve memnun kaldığınız/şikayetçi olduğunuz şeyler oldu mu? yeniden yapsanız neleri yapmazdınız bahsedebilir misiniz?

tek pişmanlığım 4x4 sprinter aramamaktır.. 2 sene 20 bin km oldu.. geçen sene 36 gün Güneydoğu gezdik..Oralar şimdi yok malesef.😭
Hatalarım;
1- 3875 kg araca başında ilave makas attırmamak, sonra makas kırınca yaptırmak
2-Panelleri temizlemek için arka tarafa merdiven yapmamak

IMG 20220513 111354
IMG 20220516 WA0091

Son düzenleme:

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
makaslar için üzüldüm ben de değerlendiricem.
su tanklarıyla ilgili sorular sorulmuş en başta. ben kirli su için araç altı düşünüyorum temiz su için yatak altı klasik.
ne dersiniz?
bir de wc/banyo için öneriniz var mı?

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
makaslar için üzüldüm ben de değerlendiricem.
su tanklarıyla ilgili sorular sorulmuş en başta. ben kirli su için araç altı düşünüyorum temiz su için yatak altı klasik.
ne dersiniz?
bir de wc/banyo için öneriniz var mı?
kirli su tanklarım 2 adet 105 lt.. stepne yatağını söktüm attım stepne taşımıyorum. Temiz su tanklarım yatak altında aracın sağ çamurluğu üzerinde karşılıklı 135 ve 65 lt paralel bağlı. wc ev tipi klozet. yatak dikine 190 cm eni 105 solda kalan alan wc banyo..
ekteki çizimde tek atık deposu ve 2 adet 135 lt temiz var.. son halinin çizimi değil.. Ana taslak bu ama
IMG 20210517 071810

kirli su tanklarım 2 adet 105 lt.. stepne yatağını söktüm attım stepne taşımıyorum. Temiz su tanklarım yatak altında aracın sağ çamurluğu üzerinde karşılıklı 135 ve 65 lt paralel bağlı. wc ev tipi klozet. yatak dikine 190 cm eni 105 solda kalan alan wc banyo..
ekteki çizimde tek atık deposu ve 2 adet 135 lt temiz var.. son halinin çizimi değil.. Ana taslak bu ama
Ekli dosyayı görüntüle 641201

Ekli dosyayı görüntüle 641201
Çok teşekkür ederim. Benim için aydınlatıcı oldu. Ben de benzer bir plana sahibim. Faydalı oldu. İyi gezileriniz olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR