Mercedes 313 -413 Arasındaki Fark Ve Avantajlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yuxelmurat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,797

Yuxelmurat

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar,

Foruma uzun yıllar önce abone olmuş karavan hikayelerini sürekli heyecanla takip etmiş biri olarak bende yıllar sonra karvan yapmaya karar verdim.

Ducato ilk tercihimdi fakat bütçeyi yukarı çekip Sprinter almaya karar verdim.

4-5 bin fark ile 313 ve 413 model sprinterlar var görüştüğüm şuan.

İnternette bakındım fakar kasalar arasında farkı bulamadım. Fark sadece 413'ün çift teker olması mı?

Mercedes sayfalarında 313 ve 413 'ün yüksek tavan uzun kasa kısa kasa gibi çok farklı modifikasyonları olduğu görünüyor fakat araç sahipleri pek haberdar değiller.

Aralarında çok fark var mıdır? 5 fazla ver 413 al der misiniz?

Teşekkürler.

Etiketler
Sprinter 313 cdi ile Sprinter 413 cdi arasındaki bildiğim önemli bir fark, Sprinter 313’ün azami ağırlığı 3,5 ton, 413 ise 3,5 tonun üzerinde, sanıyorum 4,6 ton olsa gerek. Araçlarda 3,5 ton sınırı önemli. Bir çok yerde 3,5 tonun üzerindeki araçlar giremez levhaları var, ayrıca otoban ücretleri artar, bazı ülkelerde otoban ücretini hesaplayan bir cihazı taşımak zorunlu. Ben sadece bir kaç noktayı yazdım. Trafik mevzuatını inceliyerek diğer farklarını da görebilirsiniz. Yukarda bahsettiğim fark nedeniyle şahsen 413 Sprinteri arzu etmem.

Sprinter 313 cdi ile Sprinter 413 cdi arasındaki bildiğim önemli bir fark, Sprinter 313’ün azami ağırlığı 3,5 ton, 413 ise 3,5 tonun üzerinde, sanıyorum 4,6 ton olsa gerek. Araçlarda 3,5 ton sınırı önemli. Bir çok yerde 3,5 tonun üzerindeki araçlar giremez levhaları var, ayrıca otoban ücretleri artar, bazı ülkelerde otoban ücretini hesaplayan bir cihazı taşımak zorunlu. Ben sadece bir kaç noktayı yazdım. Trafik mevzuatını inceliyerek diğer farklarını da görebilirsiniz. Yukarda bahsettiğim fark nedeniyle şahsen 413 Sprinteri arzu etmem.
Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Araştırmamda çift tekerlerin süspansiyon olmadığını bu sebeple daha sert bir araç olduğunu. Karavan donanımını 313'e göre daha hızlı aşındıracağına dair bilgilere ulaşmıştım. Sizin paylaşımınızla birleşinde 413 den uzak durma kararı aldım. Kasa boyutlarıda birbiri ile aynı anladığım kadarıyla.

Tekrar teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri