Meraba Dostlar Bir Sorunum Var Vx3r Yaesu Telsizimin Ekranında Anahtar Çıkıyor Dolayısıyla Gönderme Yapamıyorum Yardımcı Olursanız Şimdiden Tşk Ederim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kamile7927 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,705

kamile7927

Yeni Üye
Meraba dostlar bir sorunum var vx3R yaesu telsizimin ekranında anahtar çıkıyor dolayısıyla gönderme yapamıyorum yardımcı olursanız şimdiden tşk ederim

Etiketler
Meraba dostlar bir sorunum var vx3R yaesu telsizimin ekranında anahtar çıkıyor dolayısıyla gönderme yapamıyorum yardımcı olursanız şimdiden tşk ederim

Tuş kilidiniz aktive olmuş. Bildiğim bir cihaz değil. Bu yüzden sizin için cihazın kitapçığını indirip baktım. Tarife göre şöyle aktif/pasif hale geliyor:

Önce [F/W] tuşuna ardından BAND tuşuna (uzunca süreli-iki saniye gibi sanırım) basıyorsunuz. Kilit açılıyor.

Bu fonksiyondan tamamen kurtu[lmak istiyorsanız işlem biraz daha uzun. Bunun için ayarlara girmeniz gerekiyor:
1. [TXPO] tuşuna uzunca (bir-iki saniye) basın. Bu sizi ayar (SET) moduna götürür.
2. Cihazın tepesindeki DIAL düğmesini (önce dışarı doğru çekmeniz gerekiyor) çevirerek 46 no.lu LOCK menüsüne gelin.
3. [TXPO] tuşuna kısa süreli basarak bu menüyü aktive edin.
4. DIAL tuşunu çevirerek istediğiniz seçeneği belirleyin:
a. KEY seçeneği cihazın ön yüzündeki tuşları kilitler
b. PTT seçeneği mandalı kilitler
c. KY+PTT seçeneği her ikisini birden kilitler.
Burada yazılmamış ama muhtemelen bir de OFF (kapatma) seçeneği olsa gerek.
İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra PTT tışına basarak seçiminizi kaydedin.

Bu şekilde ayarlanmış bir cihazı, yukarıda yazdığım [F/W] ve BAND tışları ile kilitleyip açabilirsiniz.

Tuş kilidiniz aktive olmuş. Bildiğim bir cihaz değil. Bu yüzden sizin için cihazın kitapçığını indirip baktım. Tarife göre şöyle aktif/pasif hale geliyor:

Önce [F/W] tuşuna ardından BAND tuşuna (uzunca süreli-iki saniye gibi sanırım) basıyorsunuz. Kilit açılıyor.

Bu fonksiyondan tamamen kurtu[lmak istiyorsanız işlem biraz daha uzun. Bunun için ayarlara girmeniz gerekiyor:
1. [TXPO] tuşuna uzunca (bir-iki saniye) basın. Bu sizi ayar (SET) moduna götürür.
2. Cihazın tepesindeki DIAL düğmesini (önce dışarı doğru çekmeniz gerekiyor) çevirerek 46 no.lu LOCK menüsüne gelin.
3. [TXPO] tuşuna kısa süreli basarak bu menüyü aktive edin.
4. DIAL tuşunu çevirerek istediğiniz seçeneği belirleyin:
a. KEY seçeneği cihazın ön yüzündeki tuşları kilitler
b. PTT seçeneği mandalı kilitler
c. KY+PTT seçeneği her ikisini birden kilitler.
Burada yazılmamış ama muhtemelen bir de OFF (kapatma) seçeneği olsa gerek.
İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra PTT tışına basarak seçiminizi kaydedin.

Bu şekilde ayarlanmış bir cihazı, yukarıda yazdığım [F/W] ve BAND tışları ile kilitleyip açabilirsiniz.
yardımseveriğiniz için 👍👍👍

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri