Memur İşi Kamp Aracım İçin Bilgi Ve Tecrübelerinize İhtiyacım Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan katin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,235

katin

Yeni Üye
Merhabalar geçen yıl kış sonuna doğru çocukluktan kalma hayalim olan karavan işine bir giriş yaptık kıt kanaat babam ile birlikte ortaklaşa bir karavan aldık babam işçi emeklisi bende istanbul da memurluk yapıyorum, neyse lafı uzatmayayım kendim bursalıyım bu sebeple karsan j9 araçlara pek yabancı sayılmayız direksiyon tur problemleri çekiş problemleri ve en önemllsi motor sesi problemlerinin bilincinde olarak babamında israrı ile eski bir vw t3 yada lt serisi 80 model ve geriisi nir vw düşünürken(kendi binek aracım 72 model bir vosvos) babamın parçasını bulamayız j9 un parçası bol ve ucuz vs gibi mantıklı önermeleri doğrultusunda j9 da karar kıldık sonuç olarak yüksen tavan içi yapıl 93 model j9 camper ımızı almış olduk, her şey tamam araç temiz çürük çarık yok motor mekanik sorunsuz yaşam alanı dizaynı yerterli ihtiyaçlarıa cevap verebiliyor ,ne kadar ekmek o kadar köfte anlıyorum tabiki ama şu araç içindeki motor sesi problemi gerçekten çekilir gibi deil, marin malzeme satan yerlerden profosyonal yalıtım malzemesi ile kaput içerisini ve tabanları kaplamama rağmen 80 km suretten sonra araç içerisinde durabilmek için nerdeyse ses geçirmez kulaklık takmak gerek :smiley: bu konudaki önerilerinize bilgilerinize ihtiyacım var. teşekkürler

Etiketler
Ynt: Memur İşi Kamp Aracım İçin Bilgi Ve Tecrübelerinize İhtiyacım Var.

Bildiğim kadarıyla o araçlarda motor sesi problem, ama bir arkadaşımda daha o araçlardan var, fakat modeli biraz yüksek ve boyuda daha uzun, motor sesi rahatsız edecek düzeyde değil, ama bu araçta motor pejo değil, dolayısıyla ses düşük verimi fazlaymış. gene duyduğum kadarıyla sizinki tip araçlarda yani pejo motorlarda hararet sorunuda oluyormuş.
Bana göre 80 bir karavan için fena sürat değil, hatta genelde 80 altında seyahat ederim, amaç gezmek değilmi zaten, şayet araç sizin ihtiyacınızı gerçekten karşılıyorsa sesi fazla önemsemeyin derim.

Geçenlerde youtube da araç içime kaplandığında ses seviyesini düşüren bir malzeme görmüştüm. Hatta 2 tane VW T2 araçdan birinin içine kapladıklarında 10Db gibi bir ses kestiğini ispatlamışlardı. Yalnız malzemeyi kaydetmedim. Şu an hatırlayamıyorum. Bir araştırın isterseniz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ynt: Memur İşi Kamp Aracım İçin Bilgi Ve Tecrübelerinize İhtiyacım Var.

Sn. katin
bende de 1989 model ford transit mk2 var ses olayından çok şikayetçi idim. Eksoz sesi içeri geliyor diye düşünüyordum. Tamircim araç vibrasyonu içeri alıyor dedi ve motor takozlarını, şaftı kasaya bağlayan yerdeki takozları değiştirdi ki bunlar çok ucuz malzeme 5-10 tl gibi sonuç güzel oldu araç normale yakın bir ses düzeyinde seyahat ediyor. Bence direk sese odaklanmayın sesin kaynağını bulmakta fayda var neticede bu araçlar üretildiğinde bu kadar sesli değiller. Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.