Malum Sitedeki Uçuk Defender Fiyatları; Fiyatlar Genel Olarak Bu Şekilde Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MNZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,574
Yalnız Avrupa, Amerika fiyatlarını örnek alacaksak TL'ye çevirmek doğru değil. Adamların parasına göre 40bin eu. Yani aynı mantıkla bizde de o kalemde bir araç 40bin TL olmalı. 80-200bin TL bandı biraz acımasız.

Merhaba herkese, ezelden beri defender hayranlığı mevcut fakat son 3 aydır ciddi ciddi araştırmaya başladım.
90 station wagon modelinden istiyorum. Amacım şehir içinde daha yoğun ama arazi maceralarına girişmek istiyorum. Malum siteye baktığımda 40a da var 200e de.

Sizler daha hakim olduğunuzdan burada yıl olarak xxxx yılından yuksek bakmalısın diyebileceğiniz bir ayrım var mıdır, ya da yılın ne kadar önemlidir?

Motor için çok fazla konu var puması, 300, turbosu, benzinliyi dizele çevirmesi vs.

120K TL'ye 1990 model almak mı yoksa yoksa 40K TL'ye 1970 e alıp istediğin gibi boyatıp, motorunu değiştirip şekillendirip binmek mi mantıklı?

Yorumlarınız benim için çok değerli olacak, saygılar.

Selamlar. Bence burada önemli olan öncelikleriniz. Demek istediğim şu: 70’ler modelleri seri 3 olacaktır, defender değil. Ama sonuçta o da defender’ın bir önceki adı, kasası da 1-2 küçük fark dışında aynı. Bütçeniz kısıtlı ve orjinalinden (üretim zamanındaki orjinali) farklı görünmesini önemsemiyorsanız seri 3 almanız daha mantıklı. Ama kimisi (tabiri yerindeyse) daha ‘pürist’ bakıyor, orjinal durumuna sadık kalmak istiyor. Yani 2,5 düz dizeli orjinali olsun diye bd30’a tercih edenler de var.

Yani önceliğiniz görünüşü ve performansıysa, bir seri 3 alıp, kasasını yeni görünüme getirip kullanabilirsiniz. Seri 3’lerin dizelleri daha nadir, dizelini bulursanız bd30 motor da takabilirsiniz. Bir süredir motor, yedek parça sayıldığından muayenede farklı motor çıkması hafif kusur sayılıyor ama benzinliye dizel motor takınca da aynı durum oluyor mu bilmiyorum. Eğer öyle ise benzinli seri 3’e dizel motor bile takabilirsiniz. Ya da lpg takıp kullanabilirsiniz. Ya da yakıta ayıracağınız bütçe yüksekse direk benzinle kullanabilirsiniz.

Yani birçok seçeneğiniz var. Önemli olan bütçeniz ve öncelikleriniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhaba herkese, ezelden beri defender hayranlığı mevcut fakat son 3 aydır ciddi ciddi araştırmaya başladım.
90 station wagon modelinden istiyorum. Amacım şehir içinde daha yoğun ama arazi maceralarına girişmek istiyorum. Malum siteye baktığımda 40a da var 200e de.

Sizler daha hakim olduğunuzdan burada yıl olarak xxxx yılından yuksek bakmalısın diyebileceğiniz bir ayrım var mıdır, ya da yılın ne kadar önemlidir?

Motor için çok fazla konu var puması, 300, turbosu, benzinliyi dizele çevirmesi vs.

120K TL'ye 1990 model almak mı yoksa yoksa 40K TL'ye 1970 e alıp istediğin gibi boyatıp, motorunu değiştirip şekillendirip binmek mi mantıklı?

Yorumlarınız benim için çok değerli olacak, saygılar.

Series ile defender arasında dağlar kadar fark var. Görüntüsünü defender'a çevirmek de çok büyük iş ve masraflı. Ayrıca görüntüyü tam olarak çeviremiyorsunuz çünkü defender 110 ve 90 inch boyutlarında iken series 109 ve 88 inch boyutlarında. Lastik konumları ortalanamıyor ve eğreti bir görüntü ortaya çıkıyor.

Series kullanım olarak çok eski teknoloji. Şehirde kullanacaksanız sıkıntı yaşarsınız. Hidrolik direksiyon bile yok eğer sonradan takılmadıysa. Vites 4 ileri. Güçsüz motor. Makaslı sistem...

Benim size tavsiyem görece derli toplu bir defender alın. Series'le uğraşmak sizi yıpratabilir.

Maalesef bende bu duruma düştüm o yıllarda ki fiyatı mumla arar oldum. Yani anlayacağınız halen bir defender sahibi olamadım. Malum site ve Facebook gruplarında da bakmadığım ilan kalmadı. 😄😄 her gün mutlaka girip yeni ilanları, güncellenenleri kontrol ediyorum. Aşkım platonik olarak devam eriyor.
Hani şarkısı da var seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli aynen bu şekilde defender sevdası ruh ve beden sağlığı için uzaktan sevmek sevginin en güzeli kardeşim merak etme çok bir şey kaybetmedin japona geçtim artık keyfi ustalar değil ben sürüyorum hemde canım nereye isterse oraya....:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Rica etsem, benide bu whatsapp grubuna alır mısınız? Hem araçları görmek hem de keyifli vakit geçirmek için iyi olacağını düşünüyorum
üzgünüm ama defender sahibi olmadığınız için kabul edeceklerini sanmam.
umarım en kısa zamanda kavuşursunuz

Hani şarkısı da var seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli aynen bu şekilde defender sevdası ruh ve beden sağlığı için uzaktan sevmek sevginin en güzeli kardeşim merak etme çok bir şey kaybetmedin japona geçtim artık keyfi ustalar değil ben sürüyorum hemde canım nereye isterse oraya....:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
siz bence kötü bir deneyim yaşamışsınız. o yüzden defender i genelleyerek yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum. bu arada hayırlı olsun iyi ki japon a geçmişsiniz.

siz bence kötü bir deneyim yaşamışsınız. o yüzden defender i genelleyerek yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum. bu arada hayırlı olsun iyi ki japon a geçmişsiniz.
iyi dileklerin için teşekkür ederim .20 lık diş gibi orada olduğunu bilirsiniz ama bir işe yaramaz çürüyordur ama çektirmek istemessin ama işte o sizin dişiniz yıllardır sizinle beraber çektirince yeri boşalıyor ama artık ağrımıyor yerine implat yapıyorsun oh yine tepe tepe kullan yeteri kadar iyi kötü deneyim yaşadım ve bu deneyimlerim tecrübeye dönüştü land rover ve defender ,series ,dıscorevey land ile olan hikayelerimi forumdan bakabilirsiniz hepsi kayıtlı .Geçinmenin bile zorlaştığı şu zamanlarda kurum çıkması defendere o paralara satın almak faztazi değilde nedir başka bir paralel evrende yaşamak gibi sevgiler saygılar.

bundan 10 - 12 sene once yuzune bakilmazdi bu araclarin. 9 10 bine 110 kamyonetlere bakip da burun kivirdigimi hatirliyorum..
12-13 bine eli yuzu duzgun bir defender bulunurdu.

fiyatlarin ucmasinin sebebi ulkedeki genel enflasyon ve milletimizin firsatciligi.

bir de arz talep tabiki.. bu araclara bu konusulan fiyatlari vermek parayi cope atmaktir bana kalirsa. en basit tabirle.

almayin, ilgilenmeyin, fiyatlar dussun. 10-12 sene once de piyasada bu kadar arac vardi, kimse almiyordu, fiyatlar da yerlerdeydi..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR