MAKASLI SAMURAİ YÜKSELTME ŞEKİLLERİ NELERDİR.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freegraf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,651

freegraf

uzun aradan sonra bakalım neler olmuş hayatta
Yer
istanbul
Selamlar...iyi çalışmalar sn.arkadaşlar.92 model makaslı samurai nin makaslarını TERS çevirisem yükseltme işini hal etmiş olurmuyum.Yapan varsa yada bu konuda bilgi birikimi olan arkadaşlar, tecrübe ve bilgilerini paylaşırlarsa iyi olur. iyi gezmeler.

Etiketler
Ynt: MAKASLI SAMURAİ YÜKSELTME ŞEKİLLERİ NELERDİR.?

Geçen yıl bende de samuray varken yükseltme işi için baya kafa yormuştum,
sizin araçta Makaslar aksların altın da değil mi? eğer öyle ise aksların üstüne alıp altına da takoz uygulayıp yükseltebilrsiniz.
ama bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi dursun usta'dan (0536 462 96 68 - reis28) alabilirsiniz.
selamlar

küpede yaparak yükselte bilirsin en kolay maliyeti az olan odur

katkıda bulanan ve bilgi paylaşan arkadaşlara teşekür ederim ve beklemedeyim bakalım daha ne bilgiler gelecek, herkese iyi paylaşımlar.

Merhaba,makaslari ters cevirmek islevsel olarak yanlisa gitmek demektir.
Yukarida arkadaslar yapilabilecekleri yazmislar,daha dogru sekillerdir.
Makaslari akslarin ustune alma,kupelerden yukseltme daha dogru yaklasimlardir.
Birde mevcut makaslariniza daha fazla kavis verdirmek te bir cozumdur.
Yine de tavsiye edilenlerin en dogrusu Dursun usta gibi iyi bilenlere ugramaktir.
Eger baska sehirdeyseniz telefonla bilgi isteyin yardimci olacaklardir.
Ne de olsa onlar bu tur isleri cok yapmislardir,sinirlari ve dogrulari bilirler.
Sahsi fikirlerimdir.

yükseltme yaparken kepleri sakın kestirmeyin yenisini yaptırıp üzerine kaynatın daha verimli olucaktır ben kestirerek yaptırdım acıkcası amortisor baglantıları duzgun durmuyor ugygun amortisor bulunması zor bulduk ama sanayiyi altust ettik :smiley:. cok basittir yapması fren hortumları 15 cm uzunlarıyla degisiyor direksiyon borusu ucları kesilerek z boru yapılıp uclarına kaynatırsanız aracın yolda yaylanması sırasında saga sola cekmesini engellersiniz direksiyon borusu yükselme sonrası biraz kısa gelmesinden ve çapraz baglanmasından kaynaklanarak aracın direksiyonunu sabit tutamıyorsunuz yolda giderken olusan esnemelerden dolayı direksiyon saga sola donuyor bunun icin muhakkak z direksiyon borusu yaptırınız ayrıca offsetli jant takmanızı tavsiye ederim daha iyi yol tutusu oluyor bu işlemlerin hepsini kendim yaptım direksiyon borusunu bukmek dısında onuda egzozcular yapıyor :smiley: sorunsuz kullanıyorum sorucagınız baska bişey varsa en ince ayrıntısına kadar anlatırım

bunlarda aracımın yükseltme öncesi ve sonrası fotografları

IMG 0311

IMG 0317

IMG 0369

Fotoraf009

Arkadaşlar paylaşım ve bilgileriniz için teşekür ler diyorum.Ben ist dayım şimdilik sizin gibi arkadaşlardan gelen bilgi ve birikimleri sabırla değerlendiriyorum.Ayrıca benim gibi dişinceleri olan arkadaşlara da faydaı dokunuyor.33 plakalı samu serserisi de iyi duruyor.Allah kaza bela vermesin.iyi gezmeler ve paylaşımlar dilerim.

Ynt: Makaslı Samurai Yükseltme Şekilleri Nelerdir.?

Selam sn.arkadaşlar kolaylıklar ve de iyilikler dilerim.Sn.Özer bey sizin dediklerinizi değerlendirdim ama sn arkadaş gözüm kesmedi ne küpeleri nede makasları üste almayı.İst olmama rağmen sanayı beni korkutuyor.En son Pendik san.de bir masakcı arkadaş makaslara kavis vererek yaklaşık gövdeden 5cm bir yükseklik elde ettik.Ayrıca değişmesi gerekenleri de değiştik.lastik burc vs.2 gün sonrada topkapı da Jantları kestirerek ofsetledik,boyadık ayarladık vs.Sağolsun Tahsin usta epey bir emek harcadı.Fakat gelgelelim aractan sesler geldiğini söyledi ( lazların değimi ile) bizum uşak. Acaba bir şeyleri eksik mi bıraktık.uzatmamız gereken yada eklememiz gerek birşeyler olmalımıydı değilmiydi? Direksiyon kutusundan yağlanma belirtileri oluştu. Bunlar normalmi değilmi ? sn arkadaşlar ne dersiniz.Şimdiden teşekürler ve iyi paylaşımlar dilerim.

Özer bey e bir teşekür de yapıştırdım bu arada.

sesler araç hareket etmeye başladıgı anda geliyorsa gıcırtı gibi makas bağlantı yerlerini kontrol edin çok nadir de olsa gevşeme yapabiliyor direksiyon kutusunda problem varsa antalyada kemal görmez diye bir abimiz var ben yedek parçayı ondan temin ediyorum temiz parça satıyor sorunluysa kesinlikle satmıyor veya bilgilendiriyor dürüst bir satıcı 05355670522 numarası
freegraf' Alıntı:
Özer bey e bir teşekür de yapıştırdım bu arada.
rica ederim mehmed bey azıcık bile bilgi verebildiysem ne mutlu bana :D makaslara verilen kavis 4 5 ayda eski haline dönüyor :smiley: en kalıcı çözüm makasları difransiyel üzerine almak eger düşünürseniz size ayrıntılı olarak yapılıcakların listesini gönderebilirim en fazla 1 2 gününüzü alır verdiği keyfi paha biçilemez herkezin yaşamasını isterim kamyon gibi oluyor araba :D

ozer_kamalak' Alıntı:
sesler araç hareket etmeye başladıgı anda geliyorsa gıcırtı gibi makas bağlantı yerlerini kontrol edin çok nadir de olsa gevşeme yapabiliyor direksiyon kutusunda problem varsa antalyada kemal görmez diye bir abimiz var ben yedek parçayı ondan temin ediyorum temiz parça satıyor sorunluysa kesinlikle satmıyor veya bilgilendiriyor dürüst bir satıcı 05355670522 numarası rica ederim mehmed bey azıcık bile bilgi verebildiysem ne mutlu bana :D makaslara verilen kavis 4 5 ayda eski haline dönüyor :smiley: en kalıcı çözüm makasları difransiyel üzerine almak eger düşünürseniz size ayrıntılı olarak yapılıcakların listesini gönderebilirim en fazla 1 2 gününüzü alır verdiği keyfi paha biçilemez herkezin yaşamasını isterim kamyon gibi oluyor araba :D

Özer Bey Merhaba yapılacakların listesini ayrıntılı olarak yollamanız mümkün mü? Teşekkür ederim.

Bende samurai makaslarına kavis verdirmeyi düşünüyorum gerçektende 5-5 ay sonra eski haline dönüyor mu ? Ya da en garanti olanı dingilin üzerine almak mı ?

Özer Bey Merhaba yapılacakların listesini ayrıntılı olarak yollamanız mümkün mü? Teşekkür ede

sesler araç hareket etmeye başladıgı anda geliyorsa gıcırtı gibi makas bağlantı yerlerini kontrol edin çok nadir de olsa gevşeme yapabiliyor direksiyon kutusunda problem varsa antalyada kemal görmez diye bir abimiz var ben yedek parçayı ondan temin ediyorum temiz parça satıyor sorunluysa kesinlikle satmıyor veya bilgilendiriyor dürüst bir satıcı 05355670522 numarası rica ederim mehmed bey azıcık bile bilgi verebildiysem ne mutlu bana :D makaslara verilen kavis 4 5 ayda eski haline dönüyor :smiley: en kalıcı çözüm makasları difransiyel üzerine almak eger düşünürseniz size ayrıntılı olarak yapılıcakların listesini gönderebilirim en fazla 1 2 gününüzü alır verdiği keyfi paha biçilemez herkezin yaşamasını isterim kamyon gibi oluyor araba

sesler araç hareket etmeye başladıgı anda geliyorsa gıcırtı gibi makas bağlantı yerlerini kontrol edin çok nadir de olsa gevşeme yapabiliyor direksiyon kutusunda problem varsa antalyada kemal görmez diye bir abimiz var ben yedek parçayı ondan temin ediyorum temiz parça satıyor sorunluysa kesinlikle satmıyor veya bilgilendiriyor dürüst bir satıcı 05355670522 numarası rica ederim mehmed bey azıcık bile bilgi verebildiysem ne mutlu bana :D makaslara verilen kavis 4 5 ayda eski haline dönüyor :smiley: en kalıcı çözüm makasları difransiyel üzerine almak eger düşünürseniz size ayrıntılı olarak yapılıcakların listesini gönderebilirim en fazla 1 2 gününüzü alır verdiği keyfi paha biçilemez herkezin yaşamasını isterim kamyon gibi oluyor araba :D
Listeyi verebilirmisiniz bende yükseltecem birde yavru şanzımanda sorun var ağır takviye fiberi aşınmış temin edebilirmiyiz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.