Lütfen Bana Akıl Verin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Coban santiago Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,383

Coban santiago

Yeni Üye
Merhaba değerli üyeler. Ben 25 yaşında genç ve tecrübesiz bir kardeşinizim. Bu yazı benim ilk yazım. Uzun süredir düşünüp araştırma yapıyorum ve artık harekete geçmek için yeterli cesareti buldum. Karavan almayi dusunuyorum sadece karavana değil bu yaşam tarzına sahip olmak istiyorum. Bazı sağlık sorunlarım var ve artık ertelemek istemiyorum. Bu yüzden sizlere birkaç sorum olacak. Çekme karavan düşünüyorum hem bütçe acisindan hemde bana daha kullanışlı gözüktü. Önerileriniz nelerdir benim için rahat kullanışlı ve iyi yalıtımlı olması önemli kış şartlarını kaldırmalı. Olabildiğince de bütçe dostu olmalı. trumatic sistemli ve hayatı idameyi zahmetsizce sağlatacak cinsten. Bu arada ben ızmirdeyim. internetten araştırdım fakat fiyatlar saçma denilecek düzeyde yüksek. mesela Swift challenger 400 marka karavan için 35 bin lira fiyat istenmiş bunlar yurtdışında kondisyon excellent olanları 3500 sterlin maksimum fiyat ile satılıyor. yerlilerde teneke gibi . lütfen bana yol gösterin bildiğiniz ya da önerdiğiniz karavanları bana söyleyin. söylediğim karavan 97 model . SWİFT CHALLENGER 400 ÇEKME KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 382586947 link koydum. sizin görüşleriniz nedir saygılar .

Merhaba değerli üyeler. Ben 25 yaşında genç ve tecrübesiz bir kardeşinizim. Bu yazı benim ilk yazım. Uzun süredir düşünüp araştırma yapıyorum ve artık harekete geçmek için yeterli cesareti buldum. Karavan almayi dusunuyorum sadece karavana değil bu yaşam tarzına sahip olmak istiyorum. Bazı sağlık sorunlarım var ve artık ertelemek istemiyorum. Bu yüzden sizlere birkaç sorum olacak. Çekme karavan düşünüyorum hem bütçe acisindan hemde bana daha kullanışlı gözüktü. Önerileriniz nelerdir benim için rahat kullanışlı ve iyi yalıtımlı olması önemli kış şartlarını kaldırmalı. Olabildiğince de bütçe dostu olmalı. trumatic sistemli ve hayatı idameyi zahmetsizce sağlatacak cinsten. Bu arada ben ızmirdeyim. internetten araştırdım fakat fiyatlar saçma denilecek düzeyde yüksek. mesela Swift challenger 400 marka karavan için 35 bin lira fiyat istenmiş bunlar yurtdışında kondisyon excellent olanları 3500 sterlin maksimum fiyat ile satılıyor. yerlilerde teneke gibi . lütfen bana yol gösterin bildiğiniz ya da önerdiğiniz karavanları bana söyleyin. söylediğim karavan 97 model . SWİFT CHALLENGER 400 ÇEKME KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 382586947 link koydum. sizin görüşleriniz nedir saygılar .
ruhsat çıkaramazsın problem olur

Zaten ilanda ki karavani o fiyata almak büyük enayilik olur. Herkesin mali kendine gerçi ama ben böyle fiyat çekmeye utanırdım şahsen. Cevap için sagol dostum şu kocaman sitede sanki gizli bi anlaşma yapılmış çobana cevap yazmayın diye iki gündür bekliyom kendi göbeğimi kendim kescem artik

Motorkaravan niye düşünmüyorsun hareket kabileyitiniz yüksek olur nerde akşam orda sabah yaşabilirsin,başlangıç için kırk elli bin liraya uygun bir motorkaravan alabilirsin.

Valla hocam ilk başta o konuyu çok düşündüm ama çekme bana daha mantıklı geldi. bi yere kurulduktan sonra arabayla sağa sola gitme durumunda büyük kolaylık benim dört çeker bi aracım var onla izmir ve çevresi gitcegim yerler hep kafamda hazır yolları bozuk yerlere de moto karavan zor olur gibime geliyor . bütçe desen daha hesaplı benim 20 bin gibi bütçem var. gerçi şuan yirmi otuz yıllık avrupa karavanlara öyle fiyatlar çekiyorlar ki hayatı sorgular duruma geldim. bilmiyom bakalım şuan baliktayim çeşmede gelmişken bi karavan var ona da bakıcam hatta birazdan link atarım

Son düzenleme:

Çok acil değilse iyice araştırın ve sabırlı olun. Hemen hemen aynı boyutlarda hatta duşu ve sabit tuvaleti olan, ıstma sistemi bulunan iki kişilik rahat bir karavanı arkadaşım, çok daha ekonomik fiyata aldı geçen yıl. Fakat bu işler biraz da denk gelme meselesi. Zor bir süreç kolay gelsin.

Aynen dediğiniz gibi yurtdışından ikinci el sokamadigimiz için zamanında 99 depremi döneminde falan sokulan avrupa modelleri değerinin nerdeyse 10 katına satılıyor malesef bizim satıcılar da karga yavrusunu kuzguncuk görur hesabı utanmadan böyle fiyat çekiyorlar. bakiyom siteye adamın biri hymer sporting en büyük modelini koymuş bide kumandali araba bağlamadan çekme sistemi flan var 75 bin istiyor şimdi bu adam enayi mi degerinde fiyat yazmis yoksa diğer çakallar mi çok akıllı anlayamadım.

Hallo kardeşim bu 10 yilik karavan alma !!!
Biraz para üstünde koy yeni karavan Weinsberg alman mali alabilirsin ruhsat problem yok sen daha Gençsen bu eski karavan devamli problem var ve kendisi çok ağır yeni teknik daha iyi
selamlar Reiner

Aslında dediğin doğru abi en güzeli öyle yapmak ama bütçe elimi kolumu bağlıyor şuan. yine de bi araştırayım türkiye satışı falan varmı fiyatlar nasi google dan bakiyim şimdi.

AB gumruk birligi yasalarini revize etmek istiyor. Isteklerinden biri de EU dan ikinci ek arac ithalati serbestligi..Bekle biraz bence..yilsonuna dogru birseyler belli olur.

Aynen dediğiniz gibi yurtdışından ikinci el sokamadigimiz için zamanında 99 depremi döneminde falan sokulan avrupa modelleri değerinin nerdeyse 10 katına satılıyor malesef bizim satıcılar da karga yavrusunu kuzguncuk görur hesabı utanmadan böyle fiyat çekiyorlar. bakiyom siteye adamın biri hymer sporting en büyük modelini koymuş bide kumandali araba bağlamadan çekme sistemi flan var 75 bin istiyor şimdi bu adam enayi mi deeurogerinde fiyat yazmis yoksa diğer çakallar mi çok akıllı anlaya

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri