Lpg Ile Çalışan Pilli Ve Bacasız Kamp -karavan Şofbeni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selin22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,820

selin22

Kamp I
Yer
Bodrum/İstanbul

Merhaba, bu ürünü alıp kullanan var mı acaba? Pille ateşleme yapması, küçük boyutu ve bacasız kullanılabiliyor olmasıyla dikkatimi çekti. Karavanın önündeki tüplüğe monte edip, çalıştırdığımda tüplüğün kapağını açık bırakarak kullanmayı düşünüyorum. Sizce sağlıklı olur mu?

Etiketler
Doğru anladıysam tüple beraber tüplüğün iҫinde olacak. Tüp sızıntı yaparsa ҫok tehlikeli olabilir.

Evet tüpün yanında ancak bagaj kapağı havalandırma için sonuna kadar açık olacak. Tüpün yanına bir gaz sensörü koysak bu tehlikeyi bertaraf edebilir miyiz?

Gaz sensörü sızıntının farkına varıncaya kadar iș ișten geҫmiș olabilir. Lpg havadan ağır olduğu iҫin tüplüğün alt tarafında birikir. Tüplüğün alt tarafında bir delik olursa gaz așağıya doğru tüplükten dıșarıya ҫıkar. Buna rağmen tüpün yakınına yanan, kıvılcım ҫıkarabilecek bașka bir șey (akü gibi) kesinlikle koymamak lazım. Karavanlarımda (üҫ karavan) gaz sistemini bir Alman ustanın yönetiminde kendim yaptım. Yazdıklarım Almanya‘ daki karavanda gaz sistemi yönetmeliğinde uyulması gereken șeyler.:smiley:

Gaz sensörü sızıntının farkına varıncaya kadar iș ișten geҫmiș olabilir. Lpg havadan ağır olduğu iҫin tüplüğün alt tarafında birikir. Tüplüğün alt tarafında bir delik olursa gaz așağıya doğru tüplükten dıșarıya ҫıkar. Buna rağmen tüpün yakınına yanan, kıvılcım ҫıkarabilecek bașka bir șey (akü gibi) kesinlikle koymamak lazım. Karavanlarımda (üҫ karavan) gaz sistemini bir Alman ustanın yönetiminde kendim yaptım. Yazdıklarım Almanya‘ daki karavanda gaz sistemi yönetmeliğinde uyulması gereken șeyler.:smiley:
Bu durumda şofbeni sabitlemeyip, su ve gaz bağlantılarını uzun tutacak şekilde konumlandırmalıyız diye anlıyorum. Ürün zaten portatif. Kullanılacağı zaman komple dışarı çıkarılıp tüpten uzak ve açık havada olması sağlanabilir. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Bacasız demiyor zaten , iyi havalandırılan yerlerde kullanılır diyor , değilse baca takın diyor.

Tamam anladım , ama bu modeli havalandırmalı yerler için üretmişler , bahçe , plaj vs için sanırım , içerde kullanmak istiyorsanız oraya baca takmalısınız , taksanız bile hermetik olmadığı için tehlike yaratacaktır.

Tamam anladım , ama bu modeli havalandırmalı yerler için üretmişler , bahçe , plaj vs için sanırım , içerde kullanmak istiyorsanız oraya baca takmalısınız , taksanız bile hermetik olmadığı için tehlike yaratacaktır.
Evet, zaten karavanin on bagajinda, kapak tamamen acik olacak sekilde kullanilacagini ustteki mesajlarda belirtmistik. Acik bir sekilde kullanilmak uzere ic kapi, bagaj kapagi, ya da baglantilari uzun tutarak disarida kullanma, karavan icin kullanimda diger opsiyonlar olarak sayilabilir.

Burada servisi yok en küçük problemde çöp olur kanaatindeyimYeni vergilerle zaten aynı fiyatlara gelecektir 220 için küçük bir invertor işinizi görür ben kafamdaki projede daxom düşünüyorum evimde var gayet iyi tek sıkıntı baca işi ona bir fikir gelistiremedim şu an

Burada servisi yok en küçük problemde çöp olur kanaatindeyimYeni vergilerle zaten aynı fiyatlara gelecektir 220 için küçük bir invertor işinizi görür ben kafamdaki projede daxom düşünüyorum evimde var gayet iyi tek sıkıntı baca işi ona bir fikir gelistiremedim şu an
Karavanım çok küçük olduğundan (Erba 3.75) bu şofben boyut olarak da bana en uygun olanı. İnternette videolarını ve kullanıcı yorumlarını inceledim. Herkes memnun gözüküyor. Sağladığı avantajları sayesinde o küçük riski almaya değer. Şofben için karavana çirkin bir baca açmak, invertör kullanmak, elektrik bağlantıları çekmek, karavanın büyük kısmını işgal edecek bir şofben takmak aklıma yatmıyor. Torba şeklinde satılan 20 litrelik kamp duşları daha mantıklı geliyor bacalı 220li hermetik şofbene göre. Bozulma halinde tamir etmek için o kadar da karmaşık bir teknik yapıları olduğunu da düşünmüyorum. O yüzden benim tercihim şofbene kesin karar verdiğimde bu üründen yana olacak.

Banyo yapmadan önce bir çaydanlık suyu ocakta kaynatıp depoya dökünce,ılık su ile banyo yapılabiliyor
bu da bir çözüm olabilir

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri