LPG Fiyatı Nereye Gidiyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan olasiliksiz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,296

olasiliksiz

98'rav4
Yer
Ankara
Arkadaşlar ankarada lpg 2.37 olmuş. Hadi hayırlısı bakalım devlet bizi daha ne kadar kazıklayacak?
Ne diyorsunuz bu işe?

Etiketler
Ynt: LPG Fiyatı Nereye Gidiyor?

Yazın Ankaradan aracımı almaya geldiğimde yanlış hatırlamıyorsam deposunu 1.56' dan doldurup yola koyulmuştum, Trabzona gelene kadarda lpg fiyatları Trabzonda 2 TL olmak üzere yol boyu lineer bir şekilde artmıştı.Ankarada 3-4 ay gibi kısa bir zamanda bu kadar fiyat artışı anormal gerçekten.Bu arada 1.56 dan tüpü sanırsam Ankara içinde çok ucuza almıştım çünkü aldığım yerde uzun bir LPG sırası vardı ucuzluktan dolayı :smiley:

Bu gidişle LPG dizeli yakalayacak.

yok bu gidişle lpg leri söküp benzinle devam edeceğiz ;) durum onu gösteriyor..

valla benım burda erzurumda 2400 lpg allahın taktırı ılahısı arabyı grand crokeyle degısecektım bu zam aklımı basıma getırdı vaz geçtım :smiley:

valla benım burda erzurumda 2400 lpg allahın taktırı ılahısı arabyı grand crokeyle degısecektım bu zam aklımı basıma getırdı vaz geçtım Smiley

Hatırlarım bi zamanlar gaza gelme ipragaza gel diye bir reklam vardı. Millet anlamadı gaza geldi katkılı lpg aldı fiyatlar yükseldi. Devlet baktı bu paraya lpg alan varsa bunu baz alır üzerine bir de zam koyarım dedi. Hayırlısı... böyle gaza gelen vatandaşın başına daha neler gelir neler.

En kolay vergi alınan mal akaryakıt. Böyle bir millet olunca biz, bizede müstehak.Bir tutam ot misali. Medeni toplumlarda halk titretir hükümeti. Keyfi hiçbir işlem yapamaz hükümet.Bizde tık yok, olan tıkırtıyıda zaten boğup atıyorlar.Korkukdan kimsenin sesi çıkmaz oldu.

Millet afyon hapını yutmuş çevresinde olan bitenden haberi yok coban nereyi gösterirse onu doğru bilip inanıyor birde körü körüne savunuyor ilginç.

mertozzy' Alıntı:
yok bu gidişle lpg leri söküp benzinle devam edeceğiz ;) durum onu gösteriyor..

benzin daha hızlı yükseliyor. 3,9 olmuş kurşunsuz 97 oktanın litresi... lpg nin böyle olacağı belli idi. çünkü benzinden aldığı vergiyi lpg den alamıyorlardı. lpg ye rağbet artınca gelr düşmesin diye lpg yide alıştıra alıştıra 3.00 yapacaklardır.

benzin daha hızlı yükseliyor. 3,9 olmuş kurşunsuz 97 oktanın litresi... lpg nin böyle olacağı belli idi. çünkü benzinden aldığı vergiyi lpg den alamıyorlardı. lpg ye rağbet artınca gelr düşmesin diye lpg yide alıştıra alıştıra 3.00 yapacaklardır.

97 oktanın fiyatı her zaman biraz yüksekti onunla kıyaslamamak lazım.
95 oktan benzin ile lpg arasında eskiden daha çok fiyat farkı vardı.
Bence vatandaşı enayi yerine koyuyorlar.
Önce katkılı lpg saçmalığını çıkaran şirketler şimdi de devlet.
Bulmuşlar enayiyi enseye tokat gidiyorlar.
Yurdumun insanı da az uyanık değil hani. Bir yandan vergi ödemek gibi bir alışkanlığı olmayanların oluşturduğu kayıt dışı ekonomi, öte yanda onların sebep olduğu vergi açığını kapatmak için kullanılan şamar oğlanları.
Allah sonumuzu hayır etsin ::smiley:

Yapamazmıyız şöyle bir boykot tüketici dernekleri ile birlikte ses getirecek bir eylem 3 gün yakıt almasak ölmeyiz hiçbirirmiz tüm Türkiye için toplu bir boykot ama kesinlikle sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket etmek lazım kendi kendimize vızıltı kalırız.

lpg yada benzin için kontak kapattığımızı düşünün, kimin umurunda olur sizce.

Taksici , kamyoncu,otobüsçü, çiftçi, halk birlikte hareket etmeli, ama malesef halk afyon yutmuş gibi simurg arkadaşımın dediği gibi.Adamlarında istediği bu zaten, vur başına al lokmasını.

Taksici , kamyoncu,otobüsçü, çiftçi, halk birlikte hareket etmeli, ama malesef halk afyon yutmuş gibi simurg arkadaşımın dediği gibi.Adamlarında istediği bu zaten, vur başına al lokmasını.

Vakti zamanında minibüsçüler yapmıştı minibüs ücretlerine ankarada kısıtlama getirildiği zaman.
Bu türden meslek grupları yapar yaparsa o işi. Başkası biraz zor yapar.
Yoksa birkaç kişi benzin almamış kimin umrunda.

yavuz-çelikel' Alıntı:
lpg yada benzin için kontak kapattığımızı düşünün, kimin umurunda olur sizce.

Yukarıda kendi mesajımda belirttiğim gibi TÜM TÜRKİYE için demiştim köylüsü kentlisi dolmuşcusu otobüscüsü dahil sonunda herkesi ilgilendiren bir konu bu kimsenin 2-3 gün ses çıkaracağını sanmam tabii umrunda olmayanlar için bişey söylemek gereksiz.Kısaca sözün özü böyle koyun gibi güdülmeye devam etmek istiyormuyuz insanların önce buna karar vermesi gerek.Karar verdikten sonra gerisi kolay en azından başlamak bitirmenin yarısıdır diyorum 100 200 kişide vızıltı kalırız ama 2.000-3.000 kişi oluruz ilk seferde dikkate almazlar 2. seferde 5.000-10.000 oluruz aaaaa derler 3. seferde 50.000 100.000 de belki dank eder kafalarına biz nerede yanlış yaptık derler belki...

Yukarıda kendi mesajımda belirttiğim gibi TÜM TÜRKİYE için demiştim köylüsü kentlisi dolmuşcusu otobüscüsü dahil sonunda herkesi ilgilendiren bir konu bu kimsenin 2-3 gün ses çıkaracağını sanmam tabii umrunda olmayanlar için bişey söylemek gereksiz.Kısaca sözün özü böyle koyun gibi güdülmeye devam etmek istiyormuyuz insanların önce buna karar vermesi gerek.Karar verdikten sonra gerisi kolay en azından başlamak bitirmenin yarısıdır diyorum 100 200 kişide vızıltı kalırız ama 2.000-3.000 kişi oluruz ilk seferde dikkate almazlar 2. seferde 5.000-10.000 oluruz aaaaa derler 3. seferde 50.000 100.000 de belki dank eder kafalarına biz nerede yanlış yaptık derler belki...

Ufak bir yanlışlık var, o şekilde karar vermek ve uygulamak teknik açıdan mümkün değil.
Çoğunluk her zaman birileri tarafından güdülür çoğunluğu oluşturanların aklı başında olması ya da olmaması birşeyi değiştirmiyor.
Bir değil birden fazla kişi olmaktan ve her kişinin tek başına pek etkili olmamasından kaynaklanan bir dez avantaj :D

Duydsuğum kadarıyla lpg li araçlara birde özel tüketim vergisi gelecekmiş..10 milyonluk romanyada motorine zam geldiğinde çiftçiler yolları kapatıyorlarda zammı geri çkiyor devlet.

Duydsuğum kadarıyla lpg li araçlara birde özel tüketim vergisi gelecekmiş..10 milyonluk romanyada motorine zam geldiğinde çiftçiler yolları kapatıyorlarda zammı geri çkiyor devlet

Ne yapsak yolları mı kapasak? ;D :mad:

Yetmez ama evet!!! :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR