L 200 De Mazot Kokusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan [TR]BOZO Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,601

[TR]BOZO

Zirve
Selamlar

Benden başka birinin başına geldimi ? bilmiyorum
bilmeyenlerin faydalanması için küçük bir sıkıntının küçük bir çözümünü paylaşmak istiyorum

Aracı çalıştırdığımda motorun normalden geç çalışması ve çalıştıktan sonra aracın içine gelen çok hafif bir mazot kokusu beni rahatsız etti mazot kokusunu benden başka alan da yoktu
Kaputu açıp çabuk bir kontrolden sonra sadece turbo wastegate vakum körüğünün emisyon borusunda terleme gördüm İlfer İlyas ustaya durumu anlattım araçta rallyart varsa olabileceğini söyledi acelem vardı aracı çalıştırıp gittim sonra aracın altını kontrol ettim sol tarafta yerde ıslaklık vardı klima suyumu diye baktım MAZOT muş
tekrar İlyas ustayı aradım MAZOT filtresinin altındaki parçanın orta kısmını sökmemi teflon sarıp takmamı söyledi Allah razı olsun telefonda teşhisi koydu bu arada Ayvalık taraflarındayım
o parçaya teflon sarıp taktım ama sonuç değişmedi sorun o parçanın vidalı olduğu mazot filtresine vidalanan ana parçanın - O - ring indeydi patlamış ayrılmış önce -O - ringi yapıştırıp teflonla sarıp filtreye filtreyide yerine monte ettim Burhaniye sanayi sitesine gittim Parçacı enteresan aracı orada kurcalatmak bence felaket adam tutturmuş parçayı getir diyor ben iç çapı 3 cm O ring ver diyorum öyle olmaz diyor o zaman her ölçü - O - ring den 1 tane ver diyorum öyle olmaz diyor neyse 1 lira verip 2 - O - ring aldım gerisi çocuk oyuncağı şimdi araçta 1 yedek var ve her mazot filtresi değiştirdiğimde O ring de değişecek

20150702 144228

20150702 144837

20150702 145218

20150702 145707

20150702 150016

Etiketler
Ynt: L 200 De Mazot Kokusu

Valla ilk defa duydum ama öğrendiğim iyi oldu paylasim icin teşekkürler Facebook kullanıcisysaniz sizide Mitsubishi L200 Turkey Owners Club sayfasına bekleriz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri