Korsan Morsan Gezmeye Devam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,269

Etiketler
Nasıl olsa kompresörü değişeceği için kasası temiz olsun yeterli.450 tl ye de bir kompresör buldum.150 tl işçilikle beraber 12 volt karavan buzdolabı bana 800 tl ye gelecek.Daha ne olsun:smiley:

12 v kompresör kaç watt gücünde merak ettim. Ayrıca bu tür bozdolaplarının gezilerdeki performansı hakkında biraz detaylı bilgiler de forum için çok değerli olur.:smiley:
Güle güle kullanın!

Sattığım motokaravandaki buzdolabı da yine büro tipi 90 lt idi.Kompresörü 25 likti yani biraz ufaktı.Buna rağmen iki yaz bir kış sorun yaşamadan çok iyi verim aldım.Yeni alacağım kompresör 30 luk,daha rahat soğutacağını,daha az çalışacağını umuyorum.

Son düzenleme:

Bu arada güneş paneli ve regulatör araştırırken şaşırdım kaldım:smiley:Fiyatlar hakikaten düşmüş.

Kolay gelsin
Mutfak arkada olması iyi olur
Güzel havalarda zaten hep araç dışında olunuyor
Bu şekilde içi dar ve alçak araçlarda içerde mutfak yapmak anlamsız
Ankara'da Hikmet usta var
T4 lere pop-up yukarı kalkan tavan yapıyordu
Wossa servis

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim Güçlü'mde de bagajı mutfağa çeviriyor fakat yanına çadır kurup konaklıyorum.
Arabada yatmaya yerim yok.
Transporterim olsa belki ben de böyle yapardım.

Nasıl olsa kompresörü değişeceği için kasası temiz olsun yeterli.450 tl ye de bir kompresör buldum.150 tl işçilikle beraber 12 volt karavan buzdolabı bana 800 tl ye gelecek.Daha ne olsun:smiley:

Büro tipi buzdolabının buzluğunda darbe yoksa sorun olmaz, genelde ofis çalışanları buzlukta buz birikince buzu temizlemek için keskin uçlu aletler kullanıyorlar(bıçak vs) buzlğu deliyorlar. Böyle bir şey olmadığından emin olun.

220 V kompresörü sökerken servis borusunu kesince gaz çıkarsa sorun yoktur. Gaz çıkmazsa o dolaba 12v kompresörü kesinlikle takmayın.

12 v kompresör kaç watt gücünde merak ettim. Ayrıca bu tür bozdolaplarının gezilerdeki performansı hakkında biraz detaylı bilgiler de forum için çok değerli olur.:smiley:
Güle güle kullanın!

Hüseyin abi minimum 2.5 amperden başlıyor 20 litre 50 litre gibi maksimum 8 amper 400 litreye kadar çıkabiliyor. Burada net bir hesap yapmak mümkün değil + 4 mü kullanılcak -18 mi yada ikisi birdenmi.

Buzdolabına kocaman bir karpuz koyup 10 dk sonra buz gibi olsunmu isteniyor. Yada günlük tüketimler muhafaza edilsinmi.

Bence buzdolabı ve klima hesabı tamamen kişiye özel.

Komşuya gelen su, elk, doğol gaz, fatura misali:cool:

Hayırlı olsun Sayın makara.
Kompröseri nereden aldınız ve markası nedir.
Bunun ikinci elini aldım.Sıfırı 700 tl Ekran20Resmi202016 08 0220150156 500x500

Mutfak arkada olması iyi olur
Güzel havalarda zaten hep araç dışında olunuyor
Bu şekilde içi dar ve alçak araçlarda içerde mutfak yapmak anlamsız
Ankara'da Hikmet usta var
T4 lere pop-up yukarı kalkan tavan yapıyordu
Wossa servis

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
Mutfak arka da olacak,sabit yatak yerine koltuk masa koltuk şeklinde hem oturma grubu hem yatak olacak.Ayrıca yukarıda resmini paylaştığım yatağa dönüşen puf sayesinde iki kişilik yatak olacak.Yukarı kalkan tavanın şu an ki fiyatı 13 bin tl,benim bütçemi çok aşar.

Büro tipi buzdolabının buzluğunda darbe yoksa sorun olmaz, genelde ofis çalışanları buzlukta buz birikince buzu temizlemek için keskin uçlu aletler kullanıyorlar(bıçak vs) buzlğu deliyorlar. Böyle bir şey olmadığından emin olun.

220 V kompresörü sökerken servis borusunu kesince gaz çıkarsa sorun yoktur. Gaz çıkmazsa o dolaba 12v kompresörü kesinlikle takmayın.
Buzdolabı gayet güzel soğutuyor,demek ki içinde gaz var.Sorun olacağını sanmıyorum.

Dolabın orjinal gazı diğerlerinde olduğu gibi R600.!2 volta çevrildikten sonra R134 kullanılıyor.

Dolabın orjinal gazı diğerlerinde olduğu gibi R600.!2 volta çevrildikten sonra R134 kullanılıyor.

Evet bunun için sordum eski tip dolaplarda R 134 tü yeni tipler R 600.

R 600 sistem dolaplar diğerine göre çok daha az gaz alır bunun için kondanseri küçüktür 12 V kompresörü taktırırken 1/3 kadar kondansere ilave isteyin yada en azından 1 metre kadar bakır boru taktırın sıcak havalarda kompresör daha rahat çalışır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri