Köprü Ve Otoyol Ücretleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,239

Etiketler
Süleyman Bey tekrar çok teşekkürler. Bilgileri Alman Karavanforuma ilettim.
İlaveten İstanbul 1.inci köprü karavan geçişine kapalı sadece oto geçişine açık ( karavan geçerse 1.200 TL cezası var ) 2.inci FSM ve 3.üncü YSS köprüleri karavan geçişine açık ayrıca avrasya tüneli boğaz geçişi ve arabalı vapur blğaz geçişleri karavanlara serbest , yani " çekme veya motokaravanlar İstanbul boğaz geçişinde 1.köprü dışındaki diğer geçişleri kullanmak zorundalar " bilgi vermek istedim .

İlaveten İstanbul 1.inci köprü karavan geçişine kapalı sadece oto geçişine açık ( karavan geçerse 1.200 TL cezası var ) 2.inci FSM ve 3.üncü YSS köprüleri karavan geçişine açık ayrıca avrasya tüneli boğaz geçişi ve arabalı vapur blğaz geçişleri karavanlara serbest , yani " çekme veya motokaravanlar İstanbul boğaz geçişinde 1.köprü dışındaki diğer geçişleri kullanmak zorundalar " bilgi vermek istedim .
Bir ayrıntı, Avrasya tünelinde 280 cm yükseklik sınırlaması var. Standart PSA grubu araçlar 252 cm yüksekliğe sahip. Camper araçlarda pek sıkıntı olmayabilir ama alkovenli araçlarda bu yükselik sınırına dikkat edilmeli.

1. köprüde karavan ruhsatlı HGS/OGS 1. sınıf karavan da yasak kapsamına giriyor mu?

1. köprüde karavan ruhsatlı HGS/OGS 1. sınıf karavan da yasak kapsamına giriyor mu?
1 kere geçip , bir müddet bekleyip (ama ne kadar süre ) ceza gelmezse geçmeye devam edersiniz .

Ceza gelirse itiraz edersiniz , itirazınız kabul götürse ceza iade edilir .

1 ceza ödeme riskini göze alırsanız denersiniz .

Bana göre SA kodlu motokaravan ise ceza gelir diye düşünüyorum .

1 kere geçip , bir müddet bekleyip (ama ne kadar süre ) ceza gelmezse geçmeye devam edersiniz .

Ceza gelirse itiraz edersiniz , itirazınız kabul götürse ceza iade edilir .

1 ceza ödeme riskini göze alırsanız denersiniz .

Bana göre SA kodlu motokaravan ise ceza gelir diye düşünüyorum .
Bir keresinde Ukome'ye telefonla sorayım dedim. Biz bakmıyoruz dedi başka telefon verdi. Onu aradım bir başka yeri verdi sonunda telefon boş çaldı. Hiç bir sonuç alamadım. Küçük veye kısa şaseli bircok karavan araç var. Buradaki tablodaki araç tipleri sayesinde otobüsten veya TIR'dan yapılmış karavan olsa da 2 köprü izini çıkıyor ancak kısa şaseli araçlar için yine belirsiz kalıyor. M1 sınıfı ve 1. sınıf araç olunca geçebilmesi gerekir diye düşünülür. Tabiki risk almaya değmez. Mutlaka bir yetkiliden bilgi almak şart.:unamused:

Son düzenleme:

Üstadım sabahtan beri forumda bunu arıyorum. 2021 için son durum nedir acaba. İstanbul avrupadan çekme karavanı aldık hangi güzergahı kullanmak zorundayız. 2. köprü çekme karavana hala serbest mi?

1613632434614

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri