Kj 2006 2.8 Crd Çalışmama Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DirtDiver Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,002

DirtDiver

Ana Kamp
Merhabalar,
inşallah bu sefer bir yanıt alabiliriz, çok güzel bir forum fakat okunmasına rağmen bir etkileşim olmaması açılan konulara üzücü oluyor...
2019'da çok daha iyiydi ortam keşke devam etse bilgi paylaşımı.

Arkadaşlar 2006 2.8 crd KJ Aracım var. Burada da multimedya konularını, lastik seçimini vb. konuşmuştuk.

Aracım birkaç aydır kış öncesi başlamıştı,

akşam eve gelip stop ettikten sonra sabah çalışmama sorunu oluyor. Soğuk havada da oluyor, bazen normal havada da oluyor. Bu uzun aralıklarlaydı, sonra 3-4 güne kadar düştü şimdi ise hergün neredeyse 12 saat kapalı kalsa araç balata spreyi sıkmadan çalışmıyor.

1 defa yakıt pompasını usta devre dışı bırakmıştı o zaman sorun yaşanmadı. Ben sonra yolda kalırsam birşey olur diye tekrar aktif ettirdim ama tabi tekrar başladı.

aracın performans düşüşü de mevcut. motor bağırıyor devir alıyor ama gitmiyor, sanki biri tutuyor arkadan. Yokuşlarda da normal yolda da araba boğulur gibi oluyor.

3 usta ile görüştüm

1. usta yakıt pompasından kaynaklı dedi
2. usta (jeep yetkili servis) enjeksiyon dedi
3. usta özel servis enjeksiyon dedi

Sizin de fikrinizi almak istiyorum çünkü usta konusunda biraz sıkıntı yaşıyoruz, alakasız yerlerden, hiç sorunu olmayan parçalardan kazanç için tamirat yapılıyor araca malesef.

Lütfen konu hakkında en ufak bir fikir benim için önemlidir paylaşırsanız sevinirim.

Herkese iyi haftalar...

Geçmiş olsun, aracınızdaki motorun pek örneği yok başka araçlarda. Direk bu motoru ve arabayı bilen bir servise emanet edin aracınızı. İstanbul'da ben evime 70 km uzaktaki Jeep Garaj servise gidiyordum Jeep kullanırken.

Devir çeviren araç yürür. Şayet Manuel vites olsa anlarız ki debriyaj kaçırıyor. Sizde o durum yok. Arıza teşhis cihazı ile hata kontrolü ve devamında motor çalıştırma yardımcı ekipmanların teşhis cihazı ile kontrol ve onarım süreci işlemeli. Tabi ki bunu Sami'nin de bahsettiği firma çatısı altında yapılmasını tavsiye ederim. Bende kj kullanıcısı olduğum sürede kendilerine güvenle aracımı bırakıyordum. Ve devamında aracım 1000km öteye satıldı ve alan arkadaşım da derin onarım ve bakımları için aynı yere getiriyor aracını

Geçmiş olsun, aracınızdaki motorun pek örneği yok başka araçlarda. Direk bu motoru ve arabayı bilen bir servise emanet edin aracınızı. İstanbul'da ben evime 70 km uzaktaki Jeep Garaj servise gidiyordum Jeep kullanırken.
Devir çeviren araç yürür. Şayet Manuel vites olsa anlarız ki debriyaj kaçırıyor. Sizde o durum yok. Arıza teşhis cihazı ile hata kontrolü ve devamında motor çalıştırma yardımcı ekipmanların teşhis cihazı ile kontrol ve onarım süreci işlemeli. Tabi ki bunu Sami'nin de bahsettiği firma çatısı altında yapılmasını tavsiye ederim. Bende kj kullanıcısı olduğum sürede kendilerine güvenle aracımı bırakıyordum. Ve devamında aracım 1000km öteye satıldı ve alan arkadaşım da derin onarım ve bakımları için aynı yere getiriyor aracını
Evet arkadaşlar dediğiniz gibi ustamızı ziyaret ettim.
Mazot filtresi 180.000'de değişmiş ben 209.000'de almıştım, araç şu an237.000'de
Yakıt pompası veya filtresi önce filtre değişeceğiz sorun devam ederse, mazot pompasını komple değişeceğiz.
Enjeksiyonlarda herhangi bir problem yokmuş.
Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Mazot filtresi 180.000'de değişmiş ben 209.000'de almıştım, araç şu an237.000'de
Yakıt pompası veya filtresi önce filtre değişeceğiz sorun devam ederse, mazot pompasını komple değişeceğiz.

Bir kere daha gördük ki, aracı doğru ellere teslim ederseniz masrafınız da az olur, baş ağrınız da az olur.

Bu arada 209 binde aldığınız araca 30 bindir neden mazot filtresi değişmediniz :smiley:

merhaba, araç ne durumda şu an, çalışamam sorunu ortadan kalktı mı?

merhaba, araç ne durumda şu an, çalışamam sorunu ortadan kalktı mı?
Hiçbir sorun kalmadı, aracı 2 gün yasakta beklettim. Normalde bırakın 2 günü, akşam parkettikten sonra sabah çalışmıyordu.

Bir kere daha gördük ki, aracı doğru ellere teslim ederseniz masrafınız da az olur, baş ağrınız da az olur.

Bu arada 209 binde aldığınız araca 30 bindir neden mazot filtresi değişmediniz :smiley:

Hocam bilmediğimizden işte. Araç 2 defa 10.000 bakıma girdi biri de demediki, bunun mazot filtresini değişelim / değiştim diye.

Araştırma yaptım bununla ilgili, İstanbul gibi 3 mevsim (kar soğuğu olmayan) iklimlerde 30.000 km'de, Erzurum gibi soğuk iklime sahip bölgelerde ise her 20.000km'de mazot filtresinin değişmesi gerekiyormuş.

Şimdi bundan sonra ben her 10.000 bakımda değiştireceğim :smiley:

Sizlere çok teşekkür ederim, bilgilendirme ve yönlendirmeniz için.

Bununla ilgili bir youtube videosu çektim ve anlattım kanalımda da, ihtiyacı olan faydalansın. :smiley:

yakıt filtresi 30 40 bin km idare eden birşey düzgün yakıt alınırsa.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR