Kesişmeler Ne Demek?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abucam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,146

abucam

Kamp I
Yer
Ankara
sevgili kardeşler bu kesişmeler konusunu pek anlayamadım biraz halk diliyle anlatırsanız konuya yabancı kalmayalım...

Etiketler
Ynt: Kesişmeler Ne Demek?

Dünyamızdaki enlem ve boylamların kesişim noktaları demek.

Sevgili Penguen,
Çok teşekkür ederim...Bu noktaları hangi aletlerle, nasıl tesbit ediyoruz...tesbit edince ne oluyor...ne faydası var ...kolayca herkesin yapabileceği bir şey mi... yoksa, çok mu cahil kalmışız bu konuda...

Aşağıdaki adresten hem daha fazla bilgi alabilirsiniz hem de Türkiye'de bulunan kesişmeleri inceleyebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, bu dünya çapında oynanan bir oyundur. Kesişme dediğimiz enlem ve boylamların üst üste bindiği 0 noktalarının GPS cihazıyla bulunması ve fotoğraflanmasıyla o kesişmeyi www.confluence.org adresinden kaydettirebilirsiniz.

http://confluence.org/country.php?id=26

yol' Alıntı:
Aşağıdaki adresten hem daha fazla bilgi alabilirsiniz hem de Türkiye'de bulunan kesişmeleri inceleyebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, bu dünya çapında oynanan bir oyundur. Kesişme dediğimiz enlem ve boylamların üst üste bindiği 0 noktalarının GPS cihazıyla bulunması ve fotoğraflanmasıyla o kesişmeyi www.confluence.org adresinden kaydettirebilirsiniz.

http://confluence.org/country.php?id=26
Helal olsun Türkiyede heryere gidilmiş ama tam gidilemeyecek yerler kalmış. Çok sevinmiştim Siirti eklerim diye ama kesişme noktasına gidişim olur dönüşüm olmaz :S Siirtte yaşıyorum ve kesişme noktası ulaşılması neredeyse imkansız. Tehlikeside cabası tabi.

A kişisinin başladığı fakat tamamlayamadığı noktayı(beyaz renkli incomplete) alakasız bir B kişisi gidip gereklilikleri yerine getirip kendi adına kaydettirebilir mi?

Helal olsun Türkiyede heryere gidilmiş ama tam gidilemeyecek yerler kalmış. Çok sevinmiştim Siirti eklerim diye ama kesişme noktasına gidişim olur dönüşüm olmaz :S Siirtte yaşıyorum ve kesişme noktası ulaşılması neredeyse imkansız. Tehlikeside cabası tabi.
Siirtteki kesişme noktasına yakın tarlalar var. Meskun yerlere benziyor. Kimse gitmemiş. İlginç.
38°00'00.0"N 42°00'00.0"E

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR