Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,764
Genel hallerimizden kareler

C72FE34E 12B4 48F0 A8A4 FB4752FCA387

E2F96F5F E1C2 424A 8EBA 9E57DE7422A1

1629F76F DB8C 4D61 8F26 324C760F59FC

EC5356C1 4F32 4F34 A486 1B417A5D585F

24C2228D CC19 4184 938B 31AA6A79BFCC

Etiketler
Konsol sökme ve boyama yada kaplama işlemini kimler yapıyor.?(boyacılar mı yoksa bu işle ilgilenen özel firma mı?)
Son hali ile çok beğendim.
Karavana eklediğiniz arkadaki koltuklarıda ruhsata işletebildiniz mi?

Konsol sökme ve boyama yada kaplama işlemini kimler yapıyor.?(boyacılar mı yoksa bu işle ilgilenen özel firma mı?)
Son hali ile çok beğendim.
Karavana eklediğiniz arkadaki koltuklarıda ruhsata işletebildiniz mi?
işinin ehli oto boyacıları da bu işi yapıyorlar ancak işin ehlini bulmak Anadolu şehirlerinde biraz sıkıntılı. benim aracın konsolunu Konya da bir firma boyadı. ama Sivastan Konyaya konsolu kendim götürmek zorunda kaldım.

İyi günler ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum öncelikle.Çok başarılı olmuş.Benimde bir karavan niyetim var kısmet olursa.Reklam olmaması için Sizden ricam eğer detaylı bir malzeme listesi ve fiyatlandırma yapmış iseniz bu listeyi banada özelden atabilirmisiniz. Birde ruhsatlandırma ve resmi işlemler hakkında bir özet çalışmanız varsa onuda rica ediyorum.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun. Çok güzel olmuş. Çok da emek harcamışsınız. Şu tezgah köşelerine de bir çare üretebilseniz muhteşem olacak. Güle güle kullanın.

doğrudur tabiki ısınan hava yükselir elbetteki. ancak şofbenin baca çıkışı hermetik baca diye tabir edilen türden. yani şofbenden çıkan atık gazlar bir fan yardımı ile dışarı atılmakta. ve ayrıca şofben içerisindeki gazı yakacak atmosferik hava da yine baca yardımı ile dış ortamdan alınmakta. velhasıl bacadan araç kabinine her hangi bir sızma olmadığı müddetçe bacanın yönünün hermetik bacada çokta büyük bir önemi kalmıyor. tabiki en sağlıklısı bacanın yandan veya üstten çıkarılmasıdır, bu noktada kimsenin itirazın yok zaten. sizin ısınan hava yükselerek bacanın taze hava girişinden şofbene girme olasılığı hakkında sanırım aklınıza takılanlar var şeklinde anlıyorum.
şofben bacasının bu şekilde alttan çıkarılması ilerleyen dönemlerde bir sıkıntı yarattı mı acaba?

Yaşam bölmesinde yaptıpım ikili koltuk için hazırladığım sandığı çıkarıp yerine orjinalinde emniyet kemeri bulunan ve ayrı ayrı yarırılabilen, gerektiğinde masa halini alabilen, istenildiğinde araçtan kolayca çıkarılabilen bir koltuk düzeneğine geçtim. Koridoru 65 cm den 45 cm düşürdü ama sağladığı emniyet ve seyahat konforu ile mukayese ettiğimde avantajının daha fazla olduğuna kanaat getirdim. Ayrıca öndeki ikili koltuğu çıkarı tekli koltuğa geçince araç koridor kısmında oturan biri fren esnasında kolaylıkla çn camdan çıkabilirdi Allah korusun

Ekli dosyayı görüntüle 507985

Ekli dosyayı görüntüle 507986

Ekli dosyayı görüntüle 507987

Ekli dosyayı görüntüle 507988

Ekli dosyayı görüntüle 507989

Ekli dosyayı görüntüle 507990
Üstad Merhaba,dönüşüm serüveninizi baştan sona izlemiştim.Geçte olsa bizlerde aranıza katılabilmek için uğraş vermekteyiz artık.
Aracımı yeni alabildim.Sizin koltukları o zaman not etmiştim.
Sormak istediğim şudur;Bu sistem için Şoför koltuğu arkasından ne kadarlık bir alana ihtiyaç var?
Yada detayda, Koltuğun bir takımının açık kapalı pozisyonda ölçüleri var mıdır elinizde ?
Koltuklar yatıp masa ile birleştiğinde net kaç cm.lik bir yatak sığar buraya.
Ayrıca şoför koltuğuda dönünce sanırım bir yetişkin rahat sığar.
Benim aracım ruhsatta 5+1 olacağından o 0 açıdanda ideal olacak bulabilirsem inşaallah.
Transit Custom koltuğu bunlar yanılmıyorsam.
Birde kolay tak çıkar sistemli demişsiniz.
Orjinal montaj rayı ile birliktemi aldınız?
Yoksa uyarladınız mı?
Bu bilgiler çok değerli ve acil benim için umarım tez farkedip dönebilirsiniz.
Saygılarımla,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri