Kendi Karavanını Yapanlar Buralpdi̇ 2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,603
Levent bey yeni karavanınız hayırlı olsun.
Yeni karavanda sizin için en büyük değişiklik tuvalet seçimi olmuş. Daha önce normal klozet kullanmıştınız.
Değişimin artı yada eksileri neydi paylaşırsanız mutlu olurum. Selamlar.

Etiketler
Levent bey hayırlı olsun güle güle kullanın.
Sağolun, teşekkür ederim

Levent Bey,
Selamlar. Yeni karavanınız hayırlı olsun.
Tekeriniz düz bassın,
Güzel gezilerde kamplarda kullanılsın.
Forumda olmanız güzel.
Yücel bey sizi takip ediyoruz, aynı duygularla iyi kamplar dilerim, teşekkür ederim

Levent Bey ne kadar güzel bir zamanda denk geldi paylaşımınız. Yeni tanışmış sayılırız ne güzel etkinliklerde bir araya geliyorduk. Araya Covid19 girdi. Görüşemiyorduk..En son da sizin aracta oturup sohbet ederek ayrılmıştık ..
Guzel gunlerde buluşmak uzere. .
En son buluşma da, araç tamamen bitmemiş haliyle güzel sohbet olmuştu, seyahat planları, neyi nasıl yapacağız konuşmaları arasında bir kaç ay sonra gelecek covid gerçeğinden kimsenin haberi yoktu, özledik bu tarz sohbetleri, en kısa zaman da kamplarda buluşmak üzere, selamlar

Süper bir araç olmuş. Güle güle, kazasız, belasız, keyifli gezilerde kullanın. Hayırlı, uğurlu olsun.
Çok teşekkürler, sizde aracınıza çok emek verdiniz satmaktan vazgeçip kullanıyormuşsunuz, adınıza sevindim, selamlar

Hoşgeldiniz, Yiğidi doğdu dediğiniz zamani hatırlıyorum. Allah bağışlasın.
Karavan zaten çok iyi olmuş .
Hoşbulduk, gerçi bir yere gitmemiştik, sessiz kalma hakkımızı kullanıyorduk:smiley:
Elimizden geldiğince bir şeyler yaptık, daha iyisi sizlerin olur İnşaallah

Hayırlı olsun, profesyonel işi gibi olmuş
Tuvalet dışardan kasetli mi?
Teşekkür ederim, evet kasetli tuvalet

Levent bey yeni karavanınız hayırlı olsun.
Yeni karavanda sizin için en büyük değişiklik tuvalet seçimi olmuş. Daha önce normal klozet kullanmıştınız.
Değişimin artı yada eksileri neydi paylaşırsanız mutlu olurum. Selamlar.
Çok teşekkürler, birinci mesajda malzeme seçiminde tercihlerimiz başlığının altında açıkladım gözünüzden kaçmış, selamlar

Levent kardeşim merhaba
Maşaallah aile büyüyor . Yeni ailesine hoşgeldin demek lazım amma 5 yaşına geldikten sonrada biraz absüt olacak . Yinede de hoş gelmiş sefa gelmiş . Allah sağlıklı ve uzun ömürlü olsun .

Hani bira uzak kalmışlık var ya ! "Arada bir bakınıp" , sonrada heyecan kalbolmuş mudur ne dir kapatıveriyoruz . Dün aksam karıştırırken rastladım sayfana . "Vay canına " dedim . Yüzümde bir tebessüm oluştu . Hemen okumaya başladım . Okuyuverdim . Kesmedi, bir daha okudum . Her-halde ikinci karavanı yapmak çok daha heyacanlı olmuştur . Hele bir-de dagarcıkta birikmişler de var-sa eksik fazlalar ve dahi hayaller de büyümüş , daha bir cesaretli girişir işe insan .
Daha profesyonel daha estetik bir şey çıkarmışsın ortaya . Ne denilebilir ki; Ne kadar maharetli olduğunu önceden de biliyoruz . Aracın cok güzel , içine sindiği gibi bir dizayn yapmışsın . Umarım içinde çok rahat eder, çok çok mutlu olursunuz.

Son düzenleme:

Levent kardeşim merhaba
Maşaallah aile büyüyor . Yeni ailesine hoşgeldin demek lazım amma 5 yaşına geldikten sonrada biraz absüt olacak . Yinede de hoş gelmiş sefa gelmiş . Allah sağlıklı ve uzun ömürlü olsun .

Hani bira uzak kalmışlık var ya ! "Arada bir bakınıp" , sonrada heyecan kalbolmuş mudur ne dir kapatıveriyoruz . Dün aksam karıştırırken rastladım sayfana . "Vay canına " dedim . Yüzümde bir tebessüm oluştu . Hemen okumaya başladım . Okuyuverdim . Kesmedi, bir daha okudum . Her-halde ikinci karavanı yapmak çok daha heyacanlı olmuştur . Hele bir-de dagarcıkta birikmişler de var-sa eksik fazlalar ve dahi hayaller de büyümüş , daha bir cesaretli girişir işe insan .
Daha profesyonel daha estetik bir şey çıkarmışsın ortaya . Ne denilebilir ki; Ne kadar maharetli olduğunu önceden de biliyoruz . Aracın cok güzel , içine sindiği gibi bir dizayn yapmışsın . Umarım içinde çok rahat eder, çok çok mutlu olursunuz.

Sevgili Mehmet ağbi,
evinin salonunda alkovenli karavan yapmış bir üstadın beğenisini kazanmak bize gurur verir,
umarım bu covid belası bitince kamplarda buluşuruz, muhabbete otururuz, özledik sizleri,
yengemin ve sizin ellerinizden öperiz,
İzmir'e çok selam

Levent bey merhaba ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerle yaptığınız karavanınız hayırlı olsun. Tecrübelerinizi yansıttığınız değerli bilgiler yol gösterici nitelikte tekrar teşekkürler.

Arka kapıları iptal etmişsiniz. Arka kapatmada sac mı kullandınız. Sac da kıvrımlar var hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi kestirtip kıvırttınız. Hazır polyester maraton kapak tercih etmeme nedeniniz bisiklet aparatı vs taşıyıcı bir aparat takmaya uygun olmaması mıdır.

Diğer merak ettiğim arka bagaj kapak kilidine taktığınız aparat içten kumandalı elektrikli bir kapatma açma sistemimidir.

Son sorum yanlış anlamadıysam arka makasa bir yaprak ekleme yapıp körüğü de bir halka kestiniz doğru mu anladım.

Levent bey merhaba ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerle yaptığınız karavanınız hayırlı olsun. Tecrübelerinizi yansıttığınız değerli bilgiler yol gösterici nitelikte tekrar teşekkürler.

Arka kapıları iptal etmişsiniz. Arka kapatmada sac mı kullandınız. Sac da kıvrımlar var hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi kestirtip kıvırttınız. Hazır polyester maraton kapak tercih etmeme nedeniniz bisiklet aparatı vs taşıyıcı bir aparat takmaya uygun olmaması mıdır.
Bir faydası oluyorsa ne mutlu,
Arka kapı iptalinde sac kullanıldı. Cevizlide karavan imalatı yapan bir arkadaşımızdan ücreti karşılığında yardım aldık, kendisinin karoser imalatı bilgisi vardı, bahsettiğiniz kıvrımları kendisi caka tabir edilen makinalarda yaptı.
Polyester kapaklar bana daha pahalıya mal oluyordu, birde aracı Bursa'ya götürmem gerekiyordu o zamanlar, Bursa'ya gidip gelmek de zor geldi. İstanbul'daki imalatlarda hoşuma gitmemişti.
Bisiklet aparatı, motosiklet taşıma rampasını erteleyince gündeme geldi, tesadüf makul fiyatlara bu aparatı bulunca da taktık.
Polyester kapakların arkasını yeterince desteklenirse onlara da bu aparat takılabilir.

Diğer merak ettiğim arka bagaj kapak kilidine taktığınız aparat içten kumandalı elektrikli bir kapatma açma sistemimidir.

Aracın kendi orjinal kilit sistemini uyguladı ustamız, normal bir şekilde kendi anahtarındaki kumandasıyla açıp kapatabiliyorsunuz.

Levent bey hayırlı olsun. Maşallah 10 numara dört dörtlük araç olmuş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. İster istemez ilk karavanı imal ettiğiniz zamanlar aklıma geldi. Marangozluk bilginiz ile oldukça faydalı bilgiler vermiştiniz zamanında. Kullanan kişilerin yorumları o kadar değerli ki.
Mesela ben şu an ki aklım olsa bir taraftaki yatak üstü dolabı yaptırmam ve oldukça ufak tutarım. Çünkü yatakta oturup birşeyler okumanın, yapmanın imkanı yok. Kafanız dolaba çarpıyor.
Birde ben dometic marka ocak kullanıyorum, oldukça küçük ve tek camlı olduğu halde içine su sızdırma sorunu kesinlikle yok.

Levent bey hayırlı olsun. Maşallah 10 numara dört dörtlük araç olmuş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. İster istemez ilk karavanı imal ettiğiniz zamanlar aklıma geldi. Marangozluk bilginiz ile oldukça faydalı bilgiler vermiştiniz zamanında. Kullanan kişilerin yorumları o kadar değerli ki.
Mesela ben şu an ki aklım olsa bir taraftaki yatak üstü dolabı yaptırmam ve oldukça ufak tutarım. Çünkü yatakta oturup birşeyler okumanın, yapmanın imkanı yok. Kafanız dolaba çarpıyor.
Birde ben dometic marka ocak kullanıyorum, oldukça küçük ve tek camlı olduğu halde içine su sızdırma sorunu kesinlikle yok.
Hasan Bey Merhaba,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, beğenmenize sevindim, daha iyileri sizlerin olur inşaallah,
İlk karavanı yaptığımız zamanlar çok güzel zamanlardı, herkeste bir heyecan, öğrenme arzusu, hedefe kilitlenmiş insanlar ve onlara yardımcı olmaya çalışanlar, malzeme yokluğunda çare arayışları, muadil çözüm üretme çabaları vs. vs.
O zamanlar da bu kadar bilgi kirliliği de yoktu güzel günlerdi heyecanı faklıydı.

Şimdi kullanıcı yorumları değerli fakat doğru ve gerçek yorum yapıyorsa,
Çok selamlar

son kampımızdan bir resim yayınlayalım Gökçeada Uğurlu plajı

20210722 204428

Levent bey ilave makası nerede attırdınız? Tavsiye edebileceğiniz usta var mı?

Ben E-5 Gülsuyu Esenyol köprüsünün altında bir makascı var ona yaptırdım, açıkçası çok da araştırmadım bir veya iki makascıdan fiyat aldım baktım hepsi yaklaşık fiyat veriyor eve yakın olduğu için orayı tercih ettim.

Gülsuyu Esenyolu köprüsünden Orhangazi caddesine bağlanıp aşşağı sahil yönüne doğru ilerlerken solda Shell var hemen altındaki sokak içinde ( Tınaztepe sokak ) sokağa girince görürsünüz zaten.

İşi makas olan size yakın her firmaya yaptırabilirsiniz, makaslar zaten hazır sadece söküp yerine takacak,
Selamlar

Ben E-5 Gülsuyu Esenyol köprüsünün altında bir makascı var ona yaptırdım, açıkçası çok da araştırmadım bir veya iki makascıdan fiyat aldım baktım hepsi yaklaşık fiyat veriyor eve yakın olduğu için orayı tercih ettim.

Gülsuyu Esenyolu köprüsünden Orhangazi caddesine bağlanıp aşşağı sahil yönüne doğru ilerlerken solda Shell var hemen altındaki sokak içinde ( Tınaztepe sokak ) sokağa girince görürsünüz zaten.

İşi makas olan size yakın her firmaya yaptırabilirsiniz, makaslar zaten hazır sadece söküp yerine takacak,
Selamlar
Makasınız hayırlı olsun Levent Bey. Önemli bir konu. Güvenlikle de alakalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri