Kendi Çekme Karavanımızı Yapmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliozdoğan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,575

aliozdoğan

Yeni Üye
Herkese merhabalar, gruba yeni katılım ve bir konu hakkında bilgilerinizi almak istedim.
Kendi çekme karavanımı yapmak istiyorum ve ruhsatlı onaylı olmasını istiyorum çünkü trafiğe çıkıyoruz başkasının can güvenliğini tehlikeye atmak istemiyorum. Bunun için nerden başlamalıyım. Kendi düşüncem şaseyi ve dingili bilinen bir marka alsam iyi olur mu?

Etiketler

Tip onay belgeli faturalı alt şasi satılıyor alıp üst aksamı yapabilirsiniz 750 kg geçmeyen küçük birşey yaparsanız ruhsat istemez yasal olur

Yeni konu açıp sayfa kirliliği yapmamak için kafamdaki soruyu burdan sormak istedim.
Çekme karavan ya da römörk lerde bağlantı kaplini ile topuz çapı 50 mm yazıyor fakat topuzlar 50 mm değil 2'' aradaki 1 mm kaplin bağlantısında boşluk ya da kurtulma riski yaratıyor mu?

okadar fiyat farki cikiyormu gercekten. cokmus gercekten.. ama hangi firma olursa olsun illaki 0-1 belgesi veriyor oylemi?

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

750 kg'dan hafif yapacaksanız bence o1 belgesi ile uğraşmayın. Bu belgeyi soran kimseyle karşılaşmadım geçtiğimiz üç yılda ki dosya içinde karavanımın faturası, planları ve pekçok şeyle birlikte yanımda gezdiriyorum.

bilgi icin tesekkur ederim. 3 yildir kimse sormuyorsa sadece kantar fisi yanimda olsa yeter sanirim. cok sagolun

Herkese merhabalar, gruba yeni katılım ve bir konu hakkında bilgilerinizi almak istedim.
Kendi çekme karavanımı yapmak istiyorum ve ruhsatlı onaylı olmasını istiyorum çünkü trafiğe çıkıyoruz başkasının can güvenliğini tehlikeye atmak istemiyorum. Bunun için nerden başlamalıyım. Kendi düşüncem şaseyi ve dingili bilinen bir marka alsam iyi olur mu?
merhabalar,

bende kendi çekme aravanımı yapmak istiyorum maliyetten kaçmıyorsanız kesinlikle alko şase kullanın. paslanmaya karşı dayanıklı ve emniyet açısından güvenilir bir şase

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.