Kemerli Dağ Kampı: Sırtçantalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,124

ayhanakbuga

Kamp I
Yer
Erzurum
Yürümeyi seviyorum; ama uçurum, yar ve yüksek uç noktalar korkutur beni. Böyle yerlerden yürümek zorundaysam ayaklarım titremeye başlar ve yürüyemem. Hoşuma giden manzaralara ulaşmak için bazen bana zor yollardan da geçiyorum.

Köyümü, orada doğduğum ve küçüklüğümün bir kısmı orada geçtiği için seviyorum. Beni çekiyor bir mıknatıs gibi ara ara... ve ben de gidiyorum zaman zaman ona. Bir otistik gibi gördüğüm yerleri bir daha görmek rahatlatıyor ruhumu. Kardeşimle de yürüyoruz ve kamp yapıyoruz. 4-5 yıl önce de Kemerli Dağ'da kamp yaptık,o kampta hazırlıksız olsam da çok huzurlu döndüm evime. Aynı huzuru yaşamak için bu yaz da hazırlıklı gittim dağa. Hazırlıklı olmaktan kastım "çadır, mat ve uyku tulumu". Dağın koşullarına uygun malzemelerle çıktım yola. Yolda çok yoruldum, hem yaşım ilerlediği hem de yürüyüşü düzenli aralıklara yapmadığım için. Yola tok çıktığım için yeterli yiyecek almadım yanıma. Süreçte çok acıktım. Çantam da video çekim ekipmanıyla dolduğu için bayağı zorladı yürüyüş beni.

Geceyi geçireceğim yere varınca ve dağ suyunu içince yorgunluğumu unuttum. Güneşin batışı, doğuşu muhteşemdi. Çekilen yorgunluğa bence değdi. Gece üşümedim, aksine kaztüyü pantolon terletti beni. Bundan sonra bu yükseklik ve mevsim için gereksiz olur diye düşündüm kaz tüyü pantolon.

Dağda o gün hayvanların dışında sadece bir çoban vardı insan olarak. O kadar sakin ve sessizdi ki dağ (rüzgar esmediği zamanlarda) sinek vızıltısı bile yüksek ses olarak duyulabiliyordu. Kamp attığım yerde ve o yükseklikte odun yok. Isınmak ve su kaynatmak için tezek kullanılabilir ve çam ağacına göre bayağı da verimli bence. Tezek başında ısınılabilir de... Gece yırtıcı hayvan veya öküzler çadırımın üstünden geçip beni ezmesin diye orada olduğumu belli etmek için kurusıkı attım bir iki el.

Ertesi sabah huzurlu bir şekilde dağdan indim köye :smiley:

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri