Kaz Dağlarında Çekme Karavan Ile Kamp Yapılır Mı, Yolu Ve Diğer Imkanları Müsait Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyilmaz99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,249

zaferyilmaz99

Ana Kamp
Merhabalar, Kaz dağlarında karavanla çıkanı hiç duymadım, forumda da aradım ancak o bölgeyle ilgili bilgi bulamadım. O bölgeyi de çok merak ediyorum açıkçası, çekme karavan ile Kaz dağlarında (aile olarak) gidebileceğimiz önerebileceğiniz kamp alanı var mıdır? Yolu müsait midir? Bilgi ve yorumlarınızı rica ederim.

Etiketler
Merhabalar, Kaz dağlarında karavanla çıkanı hiç duymadım, forumda da aradım ancak o bölgeyle ilgili bilgi bulamadım. O bölgeyi de çok merak ediyorum açıkçası, çekme karavan ile Kaz dağlarında (aile olarak) gidebileceğimiz önerebileceğiniz kamp alanı var mıdır? Yolu müsait midir? Bilgi ve yorumlarınızı rica ederim.

kaz dağları milli parkına 2 sene önce eylül ayı son haftasında gittim yolu asfalt düzgün .milli park girişine saat 17.30 gittim ancak görevli saat 17.00 de kapıyı kilitleyip gidiyormuş , sabah sekizde gelip açıyormuş , yani içeri girerseniz içerde gece mahsur karavancı olarak kalıyormuşsunuz , ayrıca kaz dağları iç kısımları ile zirveye ücretli ormancı kılavuz alarak gezebiliyorsunuz , dolayasıyla 20 kişilik bir grup oluşturmalısınız . milli park günlük geceleme ücreti 50 TL civarında olduğunu tahmin ediyorum .

milli park dışında mehmetalan köyü civarında dere boyunca belki 10 kadar özel kamp alanı var , karavanlar için günlük 100 TL den aşağı olmadığını yazıyorlar . bazı kamp alanlarına çekme karavan giremiyor diye yorumlar var , köyde sorarak gidin veya telefon edin

deniz kenarında ücretsiz veya günlük 10 - 20 TL düşük ücretli otoparklarda gece konaklayıp , gündüz milli park şelale ve doğal güzellikleri çekme karavanı bırakarak aracınızla gezebilirsiniz , ben güre kaplıcasında kaldım gündüzlerinde de çevreyi gezdim . güre ve mehmetalan çevreleri ve kamp alanlarında güvenle konaklıyabilirsiniz .

Kazdağı Milli Parkı
Mehmetalan, Mehmetalanı Köyü Yolu, 10300 Edremit/Balıkesir
(0266) 373 14 80

Mehmetalanı
Mehmetalan, 10302 Edremit/Balıkesir

Güre Termal Resort
Iskele Mah, Kaplıcalar Cd. No 34, 10395 Edremit/Balıkesir
0850 490 0032

kaz dağları milli parkına 2 sene önce eylül ayı son haftasında gittim yolu asfalt düzgün .milli park girişine saat 17.30 gittim ancak görevli saat 17.00 de kapıyı kilitleyip gidiyormuş , sabah sekizde gelip açıyormuş , yani içeri girerseniz içerde gece mahsur karavancı olarak kalıyormuşsunuz , ayrıca kaz dağları iç kısımları ile zirveye ücretli ormancı kılavuz alarak gezebiliyorsunuz , dolayasıyla 20 kişilik bir grup oluşturmalısınız . milli park günlük geceleme ücreti 50 TL civarında olduğunu tahmin ediyorum .

milli park dışında mehmetalan köyü civarında dere boyunca belki 10 kadar özel kamp alanı var , karavanlar için günlük 100 TL den aşağı olmadığını yazıyorlar . bazı kamp alanlarına çekme karavan giremiyor diye yorumlar var , köyde sorarak gidin veya telefon edin

deniz kenarında ücretsiz veya günlük 10 - 20 TL düşük ücretli otoparklarda gece konaklayıp , gündüz milli park şelale ve doğal güzellikleri çekme karavanı bırakarak aracınızla gezebilirsiniz , ben güre kaplıcasında kaldım gündüzlerinde de çevreyi gezdim . güre ve mehmetalan çevreleri ve kamp alanlarında güvenle konaklıyabilirsiniz .

Kazdağı Milli Parkı
Mehmetalan, Mehmetalanı Köyü Yolu, 10300 Edremit/Balıkesir
(0266) 373 14 80

Mehmetalanı
Mehmetalan, 10302 Edremit/Balıkesir

Güre Termal Resort
Iskele Mah, Kaplıcalar Cd. No 34, 10395 Edremit/Balıkesir
0850 490 0032

Bilgileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR