Karavanlar için Türkiyede Konaklama Olanakları Tespit Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,854
Ynt: Karavanlar için Türkiyede Konaklama Olanakları Tespit Projesi

ben beceremedim Atilla ağbi, bende açmıyor

Etiketler

atiladi' Alıntı:
Bende, kendi hazırladığım kmz dosyamı yollayayım, bakalım kimler tam olarak görebilecek...
Birde kmz noktalama resmi gönderiyorum, kmz dosyasını görüntüledikden sonra bir seferliğine, her bir yer için özelliklerden ayrı ayrı, bu resmi seçerseniz, kampin noktalarınız bu resimle görünecek, deneyin bakalım sevecekmisiniz..

Resmin üst köşesinden kmz dosyasını, alt köşesinden kmz görüntü dosyasını indirebilirsiniz..
Gayet güzel çalıştı. Rotaları nasıl yaptınız?

Levent işlemi nasıl yaptığını bilmiyorum ama her kesi düşünerek anlatayım..

Bilgisayarınıza indirdiğiniz "kmz" dosyasını, bilgisayarınızın "C" yi açın, sonra "progran file", sonra "google", sonra "google earth", sonra kvw, buraya indirdiğiniz "kmz" dosyasını koyun, sonra google earth programını açın, sonra "dosya aç" dan "C" nin içinden google earth'a koyduğunuz "kmz" dosyasını bulun ve açın, Güle güle Kullanın...

karavan resmini nokta görüntü imajı olarak kullanmak için, indirdiğiniz görüntü dosyasını, kmz dosyası gibi, google earth dosyasına koyun, sonra google earth dan, bir kamping seçin, mausu sağ tıklayıp, özellikleri açın, sonra Ad2 ın yanındaki imazı tıklayın, açılan sayfada sol alt daki "özel simge ekleyi"i tıklayıp, google eartha koyduğunuz görüntü dosyasına ulaşıp tamamlayın, kamping noktanız artık karavan imajı ile görünecek...bütün kampingleri tek tek bu işlemi uygularsanız hepsini karavan imajı ile görebilirsiniz..Biraz vakit alacak, emek vermeden hiç bir şey olmuyor..

kmz dosyasını yeniledim, ilk indirenler, tekrar indirebilir..

Ekli dosyalar

• Türkiye Kampingler By atiladi.kmz
    75.3 KB · Görüntüleme: 286

ferhat, hafta sonu kamp alanlarındaki hazır rotaları soruyorsan, rotaları bizim gibi başka gezginlerin yüklediği internet dosyalarından buldum....

Ben sadece çift tıkladım Google Earth ile birlikte açıldı.
Bahsettiğim rotaların nasıl işaretlendiği. Bende aşağıdaki şekildeki gibi rotasıyla birlikte gözüktü de. :smiley:
[attachment=1]

Rotali cizim

bende google eart'da çalışmıyor nedense, indiriyorum çalışıyor ertesi günü iptal, yeniden indiriyorum çalışıyor ertesi günü açmaya çalıştığımda siyah bir ekran, çözemedim

Çift tıkladım açıldı bende de... Sağol Atilla abi.

Benim kısaltmalarla birlikte işaretlediğim yerleri (uludağ çobankaya, garden camping, evcan vs.) görebiliyor musunuz siz de?

Levent abi, google earth'ün sende çalışmamasının nedeni, bu ülkede yaşayan çoğunluğun siyasi tercihi ile ilgili olan bir seçimin sonucu...Aynen youtube yasağında olduğu gibi ;) Bu tür yasaklamalar seçim vaadleri arasında bulunmuyordu ama olacağını kestirmek de zor değildi. İleride interneti de tümden yasaklamazlarsa (malum şeytan işi ve gavur icadı) şimdilik google earth'ü aşağıdaki değişiklikleri yaparak çalıştırabilirsiniz:

Sırasıyla;

Ekranın sağ alt köşesinde yer alan monitör simgesi olan ağ bağlantılarına sağ tıklıyoruz. Ağ bağlantılarını aç diyoruz. Burada internet bağlantının olduğu simgeye yine sağ tıklıyoruz. En altta özellikler sekmesi, sol tık -------- İnternet erişim kuralları TCP/IP seçili iken ------ özellikler. Burada karşımıza çııkan pencerede DNS sunucu adresini otomatik al kutucuğu işaretlidir. Bunu kaldırıp aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan'ı işaretliyoruz. Açılan sekmede üst kısıma 8 . 8 . 8 . 8, alt kısıma 8 . 8 . 4 . 4 yazıyoruz. Tamam deyip tüm sekmeleri kapatıyoruz. Tarayıcınızı da kapattıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekecek. Bu işlemin ardından tüm yasaklı sitelere artık girebiliyoruz.

Google haritalar ve Earth sorununa gelince yine sırasıyla Bilgisayarım-------yerel disk C ------- WINDOWS (burada mola verelim, ulaşmak istediğimiz klasör gizli klasör olabilir) Açık olan pencerenin üstünde ''araçlar sekmesi''----- (en altta) klasör seçenekleri------- görünüm ---------- Burada gizli dosyaları göster kutucuğunu işaretleyip altta ''uygula'' ve tamam deyip kapatıyoruz. Artık gizli dosyalar görünür durumda.

Kaldığımız yerden WINDOWS klasörü içinde system32 klasörünü açıyoruz. Sırasıyla Drivers ve etc klasörleri... etc klasörü içinde host dosyası var. Bunu not defteri ile açacağız. Ama önce salt okunur özelliğini kaldırmak gerekiyor. Bu dosyaya sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz. Salt okunur seçeneğini kaldırıp ----- uygula ardından tamam deyip kapatıyoruz. Host dosyasını açmak için sağ tıklayıp ''bu dosyayı açmak için program seç'' ya da yoksa direk olarak aç diyoruz. Zaten bu durumda hangi programla açmak istediğinizi soracak. Not defterini (notepad) seçip aç diyoruz. Ama dikkat, alttaki ''bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan'' kutucuğu işaretli olmasın. yoksa bu tür dosyalar her zaman not defteri ile kolayca açılabilir. Not defteri ile host dosyasını açınca uzunca bir liste göreceksiniz bu listenin en altına şunları kopyalayıp yapıştırın:

209.85.229.99 auth.keyhole.com
74.125.157.99 kh.google.com
74.125.157.99 geo.keyhole.com

Listenin sonuna yazdım ama yazıların en sonuna değil. Yani bittiğinde şöyle olacak:

..........................
..........................
............................

209.85.229.99 auth.keyhole.com
74.125.157.99 kh.google.com
74.125.157.99 geo.keyhole.com
# This list is Copyright 2000-2008 Safer Networking Limited
# End of entries inserted by Spybot - Search & Destroy

Bunları yapıştırdıktan sonra dosyayı kapatıyoruz. Değişiklikler kaydedilsin mi diye sorar. Evet deyip kapatıyoruz. Ama isterseniz bunu yapmadan önce tüm host dosyasının bir kopyasını alıp masa üstüne yedekleyin. Yanlış bir şeyler yaparsanız yine bu listeyi host dosyasının içine yapıştırıp eski haliyle kullanabilirsiniz. Dosyayı kapattıktan sonra host dosyasının güvenliği açısından değiştirilememesi için yine salt okunur özelliğini aktive etmek gerekiyor.

Atilla bey,
Emeği geçen herkese teşekkürler. kmz dosyaları zaten google earth'ın otomatik tanıdığı dosyalardır. Nasıl txt dosyaları otomatik notepad ile açılıyorsa, kmz dosyasını üzerine çift tıklanınca Google Earth açılabilmeli ve kmz dosyası içindeki bilgiler earth üzerinde işaretlenmiş olmalı. Ekstra bir şeyler yapmaya gerek yok diye biliyorum.
Cem'in yazdıkları, Google Earth, server'a bağlanamıyorsa (siyah ekran) geçerli tabii.

Verdiğim kamping noktaları son 4-5 yılda toplanmış bilgileri içeriyor, bazı işaretler nokta atışı yerlerinde deyil ama bu tip olanların çoğunda açık adres veya tel. no var, geçen zaman içerisinde kamplarda kapanma anlamındaki ihtimallerde olabilir, listedeki kampinglere gidipde hatalı bilgiler varsa burda yazarlarsa listeyi revize ederiz...

teos' Alıntı:
Atilla bey,
Emeği geçen herkese teşekkürler. kmz dosyaları zaten google earth'ın otomatik tanıdığı dosyalardır. Nasıl txt dosyaları otomatik notepad ile açılıyorsa, kmz dosyasını üzerine çift tıklanınca Google Earth açılabilmeli ve kmz dosyası içindeki bilgiler earth üzerinde işaretlenmiş olmalı. Ekstra bir şeyler yapmaya gerek yok diye biliyorum.
Cem'in yazdıkları, Google Earth, server'a bağlanamıyorsa (siyah ekran) geçerli tabii.

Oğuz bey özlemişiz sizi :smiley:

Atilla hocam çok sağol faydalı olmuş.Bende açtığım gibi kaydetti

Haldunun karavanıda tam yerinde işaretlemişsin.

[attachment=1]

Haldunun karavan

bazı kamp yerleri kapandı.Ancak varmış gibi işaretleniyor.Benim bildiğim kapanan kamp yerleri şunlar:Kındılçeşme-Göynük-Nostalji-Sedre-Kızkalesi BP.Maalesef en güzelleri otel,motel olurken kötüleri bize kaldı.

Merhaba Arkadaslar-
Ayfon ve benzeri Telofon kullanan arkadaslar icin Avrupada ve eklenirse Türkiyedede Karavan Park yerlerini Gösteren Mobil life app var bunu Telofonunuza kaydete bilirsiniz 2 versiyonu var birisi bedava digeri Parali fonksiyonlari fazla.Nasil yapacaginizi video da gästeriyor.

Selamlar.
http://www.promobil.de/aktuell/promobil-premium-app-jetzt-mit-neuen-funktionen-473586.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri