Karavanimin Onarimi Aşamasinda Yardim Ve Önerİlerİnİz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cip Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,126

cip

Ana Kamp
Yeni aldığım karavanımı tadilatla yeniden hayata döndürmeyi planlıyorum. Bu onarımları yapabilecek Antalya da önereceğiniz ustalar varmıdır?
20180907 132853

Etiketler

Peugeot J9 kullanan biri olarak hassas motorlar oldugunu soylemem sanirim yerinde olur. Çok fazla sıkıştırmadan nazik kullanılmalı

Bu araçlarda hararet ve yedek parça sorunu yaşanıyor diye biliyorum.
Aynı aracı kullana biri olarak KESİN OLARAK söylüyorum bu aracın motorları ile ilgili hiç bir sorun yoktur her yerde her parçası orjinal olarakta yan sanayi(çin) olarakta vardır.Sogutma suyu eksik olmadıktan sonra ne yaparsanız yapın motora hararet yaptıramazsınız dima normal sıcaklığında çalışır.Dogu karadenizde çıkmadığım yayla tepe kalmadı yetmedi gürcistanda rusyada kafkas dağlarının tepelerinde indim çıktım arabam bana hep devam abi dedi.

Resimlere bakınca sanki çok bakımsız bir araç almışsınız gibi gözüküyor.Resimde karavan kısmının eni eskiden izin verilen kadar genişletildiği görülüyor.Benim araçta içte enine net açıklık 180 cm ama seninkinde 2 metre gibi.Bu büyük bir avantaj normal boyuttaki bir yatagı enine sığdırabiliyorsun demektir.Artık araçların enini genişletmeye izin vermiyorlar bu basit gibi görünen detayın kıymetini bilin derim.

Sayın ince999 yorum ve açıklamalarınız için teşekkür ediyorum. Lakin dün karavancı arkadaşlardan birisi 2000 Model Boxer motorların çok hantal olduğunu tekrarlayarak yine moralimi çok bozdu. Sizin kullandığınız araç kaç modeldir acaba?

Sayın ince999 yorum ve açıklamalarınız için teşekkür ediyorum. Lakin dün karavancı arkadaşlardan birisi 2000 Model Boxer motorların çok hantal olduğunu tekrarlayarak yine moralimi çok bozdu. Sizin kullandığınız araç kaç modeldir acaba?
2000 modelden eski olan araçlar için olacak yanlış yazmışım.

Benim aracım 2001 model ve 2800 cc hacminde eski usul enjektörlü ve ancak çok yükseklere çıkınca çalışan turbosu olan motoru var.Bu HANTALLIK benzetmesini ben anlayamadım bir anlam veremedim.Aracımızın bir kamyonet yarış arabası değil.Zaten karayolu için izin verilen hız sınırı yol cinsine göre 80 ile 85 km olunca bu hantallığın ne olduğunu çok mu önemli acaba?
aracın el kitabında en ekonomik sürüş motorun 1600 ile 1800 devir /dakika ayarında çalışmasıdır der.Düz yolda 5 viteste motor 1700 devirde zaten araç 80 km hızla gitmekte yani en ekonomik devirleri kullanırken azami hız sınırınada gelinmekte fazladan gaza basılmayıp yakıt taşarrufuda yapılmaktadır.
1700 devir kullanırken 1LİTRE MAZOT ile şehirler arası düz yolda 15km inişli çıkışlı virajl yollarda 12-13 km şehir içinde 10-11 km yol yapılabilmektedir.
Elindeki aracın kıymetini bil onar keyfince kullan olumsuz nutuklarada kulaklarını tıka derim.

Benim aracım 2001 model ve 2800 cc hacminde eski usul enjektörlü ve ancak çok yükseklere çıkınca çalışan turbosu olan motoru var.Bu HANTALLIK benzetmesini ben anlayamadım bir anlam veremedim.Aracımızın bir kamyonet yarış arabası değil.Zaten karayolu için izin verilen hız sınırı yol cinsine göre 80 ile 85 km olunca bu hantallığın ne olduğunu çok mu önemli acaba?
aracın el kitabında en ekonomik sürüş motorun 1600 ile 1800 devir /dakika ayarında çalışmasıdır der.Düz yolda 5 viteste motor 1700 devirde zaten araç 80 km hızla gitmekte yani en ekonomik devirleri kullanırken azami hız sınırınada gelinmekte fazladan gaza basılmayıp yakıt taşarrufuda yapılmaktadır.
1700 devir kullanırken 1LİTRE MAZOT ile şehirler arası düz yolda 15km inişli çıkışlı virajl yollarda 12-13 km şehir içinde 10-11 km yol yapılabilmektedir.
Elindeki aracın kıymetini bil onar keyfince kullan olumsuz nutuklarada kulaklarını tıka derim.
Teşekkür ederim:smiley:

Aracımın motor (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi, polen filtre ve şanzuman yağı) bakımını yaptırdım. Fren,ön takım ve yürüyen aksamın da komple bakımı yapıldı, eksikler tamamlandı. 15km bir alan içerisinde test sürüşünü de yaptım gayet keyifliydi:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR