Karavanda Sulu Sistem Soğutucu Kullanılır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan d.ata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,379
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
.
Süleyman bey,

diyerek buradan taşınacağını zaten söylemekte. Sanırım atlamış olmalısınız ?..
Bizde " Beyan esastır" diyecektim ama bu deyim aslında Medeni Kanunda "taşınmazlar" için kullanıldığından haklı çekinceleri akla getirmekte. :yum:

Yücel bey bazı katılımcılar için, forumlarda kuyruklu yıldız gibi birden bire "parlayıp" geldiğinden hızlı kaybolma fenomeninden dem vurmuştu.
Ona sormak en doğrusu olmalı ?
.
Konuyu dağıtma çabanızı anlıyorum.
Lütfen Videodaki bir tane hatalı bilgi yanlış yönlendirme gösterir misiniz?

Konu hakkında hiçbir teknik bilgin olmadığı belli..
Sen gezmeye devam et, belki bir şeyler öğrenirsin.
Evvela karşındaki muhatabın kim olduğunu araştır da,
dinazor yaftasının ne kadar eğreti durduğunu gör.

Siteye dün kaydolmuşsun yeni üye..
Bugün ahkam kesmeye başlamışsın.

Tebrikler.
Soruma yanıt alamadım? Lütfen video da tespit ettiğiniz insanları maddi manevi zarara sokabilecek bir bilgi tespit ettiniz mi bu yüzden mi emeğini aşağıladınız? Örnek olarak yazabilir misiniz?

Gösteremem. Bu konuda bilgim yok. Bununla uğraşamam. Bir sürü işim var. Konuyla ilgili görüşler zaten paylaşıldı neden paylaşılan görüşlerden yararlanmıyorsunuz?
Peki neden konu hakkında hiçbir yanıltıcı bilgi vermeyen ticari bir amaç gütmeyen bir insanın emeğini aşağılayan bir insana destek oluyorsunuz şu anda? Ben foruma yeni üye oldum diye mi?

.
Süleyman bey,

diyerek buradan taşınacağını zaten söylemekte. Sanırım atlamış olmalısınız ?..
Bizde " Beyan esastır" diyecektim ama bu deyim aslında Medeni Kanunda "taşınmazlar" için kullanıldığından haklı çekinceleri akla getirmekte. :yum:

Yücel bey bazı katılımcılar için, forumlarda kuyruklu yıldız gibi birden bire "parlayıp" geldiğinden hızlı kaybolma fenomeninden dem vurmuştu.
Ona sormak en doğrusu olmalı ?
.
Konuyu dağıtmayalım.
Doğrucu Davut adının size yakışacağı şekilde bir yanıt rica edicem.
Videoda hatalı bir bilgi ticari bir amaç gördüğünüz tespit ettiğiniz kısmı bizimle paylaşır mısınız?

yapımına devam ettiğim karavanım da sulu sistem soğutucuyu denedim sonucunu merak eden arkadaşlar videomu izleyebilirler ..Kanalıma abone olursanız sevinirim.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=9ngokNhCr2U
Hocam bu, arada senden çok özür diliyorum çok saçma bir konu çıktı burada kişisel görüşüm bu insanların yorumlarına kesinlikle yanıt vermemek ancak çok haksız yorumlar var. Eğer siz gerekli gereksiz emek benimdir siz karışmayın derseniz tek yorum bile atmayacağım🙏

Peki neden konu hakkında hiçbir yanıltıcı bilgi vermeyen ticari bir amaç gütmeyen bir insanın emeğini aşağılayan bir insana destek oluyorsunuz şu anda? Ben foruma yeni üye oldum diye mi?
Ben bu başlıkta bir konu hakkında fikrimi söyledim. Herkes fikrini yazar beğenirsiniz veya beğenmezsiniz. Herkesin bir fikri vardır ve onları yazar. Forumlar insanlarla polemiğe girme ve hakaret etme yeri değildir.

Forumlara hızla girip tecrübeli forumdaşlarla ikili polemiklere girip bir iki gün hevesini alıp (Kendince ilgi de toplayıp) çekip giden insanlar var. Daha önceki bir meselede bu konuyla ilgili fikirlerimi etraflıca yazmıştım. Doğrucu Davut buna gönderme yaptı sadece. Ben de bu konuda fikrimi yazdım. Bana kalırsa bu insanlara yapılması gereken doğru tavır kendileriyle etraflıca ikili polemiğe girilmemesidir. Artık bana hitaben bir şey yazmayın. Gerçekten işlerim var. Burada hiçbirimiz insanlarla uğraşmak için bulunmuyoruz. En fazla konular üzerine kendi görüşlerimizi yazan insanlarız.

Videodaki arkadaşımız karavan iklimlendirmesi konusunda malesef "deneme-yanılma" yolunu tercih etmiş. Ki yanıldığını da videoda söylemiş. Herhangi bir ürünü övmemiş, reklam yapmamış. Kendince bir şeyler yapmaya çalışmış ve sonuçlarını paylaşmış. Video 8 dakika zaten ve izlerken bende acıma duygusu oluştu. Olayın tekniğine, fiziğine, bilimine hakim olmayıp kendince deneyip yanılan insanlara karşı böyle hissederim hep. Sonucunda ders çıkarmışsa tabii.
Burada videonun konuş şekline bir eleştirim olabilir. Sulu sistem koydum. Bir işe yaramadı arkadaşlar. işte bu da videosu deseydi bence bu kadar ön yargı ile yaklaşılmazdı.
Yanlışgezenadam arkadaşımızın serzenişi de buradan yola çıkıyor. Videoyu gönderen arkadaşımız popüler bir youtuber değil. Kendince bir şeyler yapan ve bunu paylaşmak isteyen biri. Clickbait yapıyormuş gibi acımasızca gömmemek gerek. Altına doğrularını yanlışlarını yazarsak saygın bir ortam oluşturmuş oluruz.

Benim kişisel fikrime göre bu video zamanla youtube kanalından para kazanmak amaçlanarak yapılmış bir video. Videonun başına soru sorularak dikkat çekilmeye de çalışılmış. Ticari bir ürün reklamı yapılmaya çalışıldığını düşünmüyorum..

Başında ''Karavanda tuvalet kağıdıyla k*çımızı nasıl sildik?'' gibi abuk sabuk sorularla başlayan; Pek çoğusu insanı meraklandırıp tıklama almaya yönelik, İzledikçe de bir türlü o sorunun cevabına sıra gelmeyen abuk sabuk videolar deryasına döndü youtube.
Ben biraz bu hap yap para kap konusuna değinmek istedim. Benim fikirlerim genel bir perspektif üzerineydi. Yukardaki videoyu konu etmedim. Zaten kendimden ve kendim youtube'u nasıl kullandığımdan bahsettiğim bir mesajdı ilk mesajım.

Ayrı bir konu olarak ben forumda çok fazla foruma girip tek bir youtube paylaşımı yapılarak yapılan paylaşımları pek beğenmiyorum. Bence forum mecrasının eskiden olduğu gibi yazarak paylaşmak için kullanılması paylaşanın forumcu kimliğinin oluşması ve her şeyin olması gerektiği gibi olması açısından daha ''şık'' olacaktır. Hiç yazmadan, paylaşmadan, tanışmadan sadece bir youtube linki paylaşmak forumculuktan çok youtube kanalının buradan reklamını yapmak oluyor bana kalırsa. Ben bu tip kişilere çoğunlukla abone olmuyorum. Nadir olarak tarzını ve konusunu çok beğenirsem abone olmayı tercih ederim. Bence foruma giren insanlar bizim dilimiz olan ''yazı''yı kullanmalı.

benim mesajimdan sonra konu farkli bir yone gittigi icin yeniden yazmak ihtiyaci hissettim.

oncelikle sunu ifade etmek lazim mesajim kisisel elestiri degil bir durum tespiti idi. burada bildiklerimizi paylasmak bilmediklerimizi ogrenmek icin bulunuyoruz. evvelce karavan donusumleri gunumuze kiyasla daha az sayidaydi. ancak etkilesim daha fazlaydi, simdi bir dunya karavan yapim hikayesi var ancak cogu yarim kaliyor, bitirebilen cok az. evvelce konular fotograflarla destekleniyordu ve sahipleride cok naif yaklasiyordu, simdi is youtube kanalima abone olun a dondu ve cogunlukla ben yaptim oldu hadi begenin havasinda. video paylasmak icin zaten yeterince plarform var, ayrica burada da paylasmak yersiz. ben bu durumun forum ruhuna aykiri oldugunu dusundugumu yazdim ki hala ayni gorusteyim. ben burada okuyarak yazarak anliyor ve anlatiyorum, video izlemek ya da yayinlamak istersem o mecrada yer alirim. forum ruhu demisken sunun da altini cizmek lazim, gezenbilir alelade bir platform degil, birbirinden degerli insanlarin bir arada oldugu bir alan. aramiza yeni katilan arkadaslarimizin seviyeyi yukseltmesini en azindan dusurmemesini bekleriz.

degerli konu sahibimizin sayfasini mesgul ettigim icin tekrar ozur dilerim.

benim mesajimdan sonra konu farkli bir yone gittigi icin yeniden yazmak ihtiyaci hissettim.

oncelikle sunu ifade etmek lazim mesajim kisisel elestiri degil bir durum tespiti idi. burada bildiklerimizi paylasmak bilmediklerimizi ogrenmek icin bulunuyoruz. evvelce karavan donusumleri gunumuze kiyasla daha az sayidaydi. ancak etkilesim daha fazlaydi, simdi bir dunya karavan yapim hikayesi var ancak cogu yarim kaliyor, bitirebilen cok az. evvelce konular fotograflarla destekleniyordu ve sahipleride cok naif yaklasiyordu, simdi is youtube kanalima abone olun a dondu ve cogunlukla ben yaptim oldu hadi begenin havasinda. video paylasmak icin zaten yeterince plarform var, ayrica burada da paylasmak yersiz. ben bu durumun forum ruhuna aykiri oldugunu dusundugumu yazdim ki hala ayni gorusteyim. ben burada okuyarak yazarak anliyor ve anlatiyorum, video izlemek ya da yayinlamak istersem o mecrada yer alirim. forum ruhu demisken sunun da altini cizmek lazim, gezenbilir alelade bir platform degil, birbirinden degerli insanlarin bir arada oldugu bir alan. aramiza yeni katilan arkadaslarimizin seviyeyi yukseltmesini en azindan dusurmemesini bekleriz.

degerli konu sahibimizin sayfasini mesgul ettigim icin tekrar ozur dilerim.
netice olarak bu forumda ; youtube linki veya konuya müdahil olmayarak başka weblerden link bırakıp , bi daha uğramayanları hiç sevmiyoruz , bizden uzak dursunlar diyerek konuyu noktalayalım mı .

.
Doğruyu söylemek gerekirse biz bir yanlış yapıyoruz !.
Hem de oldukça temel bir yanlış..

Birbirinden değerli insanların birarada olduğu..” ve “YouTube linki veya konuya müdahil olmayarak başka weblerden link bırakıp , bi daha uğramayanları hiç sevmiyoruz” diyerek, tıklanılma açlığı ile düzen ve keyfimizin kaçırıldığını söylediğimiz bu platformun tam da kendisi, birbirinden farklı hatta zıttı ilgi alanlarını ayni çatı altında toplayan yapısı ile ayni açlığı göstermiyor mu dersiniz ?

Benzeri çağdaş yabancı hiçbir platformda görülmeyen ve müsaade edilmeyen bu tarz için, şu anda bile sadece konulara katılıyor taklidi yaptığı halde silinmeyen reklamların sayısına bakmak, kendi koyduğu kuralları bile bu uğurda ciddiye almayan bir yaklaşımın bilincine varmak için yeterli olmalıydı ?

Foruma arkadan asılanlar için de insanın aklına ister istemez, imamının yaptığından fazlasını yapan cüretkar cemaati geliyor.. :yum:

Adorno boşuna dememiş..
Yanlış hayat doğru yaşanmaz
İşte biz, tam da bunu umutsuzca deniyor olmalıyız ?..
.

Bir de yazılanlara, severek yanlış anlaşılmış olarak verilecek cevaplar için şimdiden bir ilave yapayım.
Benzeri videolar üreticileri dışındaki kişiler tarafından ilgili başlıklarda örnek olarak verilseydi, kanımca karşı olmanın bir anlamı olmazdı !..
.

Son düzenleme:

Yıllardır aktif üyesi olduğum Alman Karavanforumda (Wohnmobilforum.de) yerinde yapılmayan veya olmaması gereken reklamlar, elektrik, gaz tesisatı gibi konularda uzman olmayan üyelerin verdiği, yanlıș anlamaya yol açabilecek, tehlike olușturabilecek eksik, yanlıș bilgiler ve konu dıșına çıkan ilk paylașım hemen silinir.

Bir örnek vermek gerekirse, bu bașlıkta, içeriğe uymayan, konu dıșı paylașımlar silinseydi, paylașımların % 90‘ nı silinmiș olurdu.

Forumda sorunları tartıșmak için bașlıklar var. Arzu ediliyorsa forumla ilgili genel bir tartıșmayı oralarda yaparak bu bașlıkta videonun içeriğine dönebiliriz.

Son düzenleme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri