Karavanda Sıcak Su Temini

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,353
Geçenlerde facebookta bir abi akvaryum ısıtıcılarından kullanmayı planlamıştı 100 w lık olanlardan 34 dereceye kadar ısıtabiliyorlar farklı bir yaklaşım

Etiketler

Hala aynı şeyi düşünüyorum
Bir litre suyu ocakta kaynatıp depodaki suya ekleyip ılık bir duş almak çok kolay geliyor bana
Bu kadar basit bir çözüm varken bu sistemlerle uğraşmazdım
Ya da bir ton para verip boiler almazdım
Hermetik şofben alıp karavanı delip baca çıkarmazdım

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Murat Bey Merhaba
Hermetik şofben kullanımından memnunmusunuz? Bende çekme karavanıma düşünüyorum.Ama bunun tesisat boru uygulaması tank gibi dizaynı hakkında hiç bir fikrim yok. Araç LPG işi yapan bir esnafla görüştüm ama bilmiyorlar.Ama sen öğren gel bizde yapalım diyorlar.
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

15 TL bir bedelle denemek amaçlı bu ısıtıcıdan aldım. Suda yaklaşık anlık olarak 5 amper akım çekiyor. 60 w gücünde bir ısıtıcı gibi düşünün. Yaptığım deneyde oransal hesap yaptım. Buna göre 18 santigrat derecedeki 1 lt suyu 40 dakikada kaynama noktasında getiriyor. Yine 100 ml suyu 4 dk gibi bir sürede kaynama noktasına getiriyor. Bu sebeple kamplarda su ısıtma işi için çok pratik ve randımanlı bir çözüm değil.

perendev motor için uzun zamandır başlık açılmadı hasretle bekliyorum ben de :smiley::smiley::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.