Karavanda Çamaşır Makinesi Konusuna Yeni Bir Yaklaşım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,883

Kedron marka offroad karavanlarda görmüştüm. Duvara monte ediliyor. 2 kg 3.5 kg modelleri var. Daewoo marka.
Am 1
Am

Herkeze öncelikle merhaba gurubunuza yeni katıldım bu site sayesinde çok şey öğrendim :smiley: herkeze oyüzden teşekkür ederim bende karavana yeni giriş yapanlardanım(daha araştırma aşamasındayım) araştırlamalarım sonucu bunu buldum herkezin işini çok rahat yaraya bilir. Çamaşır makinesi konusunda. Performansı hakkında pek bir bilgim yok ama iş görür gibi duruyor.

Yeni Taşınabilir Ultrasonik Türbin Çamaşır Makinesi USB Çamaşır Temizleyici Ev Seyahat
Online Shop New Portable Ultrasonic Turbine Washing Machine USB Laundry Cleaner Home Travel | Aliexpress Mobile to Clipboard

Herkeze öncelikle merhaba gurubunuza yeni katıldım bu site sayesinde çok şey öğrendim :smiley: herkeze oyüzden teşekkür ederim bende karavana yeni giriş yapanlardanım(daha araştırma aşamasındayım) araştırlamalarım sonucu bunu buldum herkezin işini çok rahat yaraya bilir. Çamaşır makinesi konusunda. Performansı hakkında pek bir bilgim yok ama iş görür gibi duruyor.

Yeni Taşınabilir Ultrasonik Türbin Çamaşır Makinesi USB Çamaşır Temizleyici Ev Seyahat
Online Shop New Portable Ultrasonic Turbine Washing Machine USB Laundry Cleaner Home Travel | Aliexpress Mobile to Clipboard
Süper ürün. Tam yaz kıyafetlerini yıkamak için.

.

İzninizle konuya başka bir açıdan yaklaşayım.

Bence karavancılığa yeni başlayanlar için bazı aletler, ancak gereksinimi yaşandıktan sonra alınma hakkına sahip olmalılar diye düşünüyorum. Tabi bunların ocakmış, yatakmış, tuvaletmiş gibi gerekliliği baştan tartışılmaz şeyler değil ama ikircikli karaktere sahip olması lazım.
Umarım konuyu açan Serdar bey bu yazımı atlar, ;) çamaşır makinası, ütü, ütü tahtası, 12V saçkurutma makinası ve benzerleri de bence böyle bir guruba dahil.

Karavanda herkesin değil, asıl bizim gereksinimiz önemli olmalı ?
Bu, zaman, yer, yaş ve benzeri faktörlerle ayni kişi için bile değişiklikler göstermiyor mu ?
Bunun tespitinin diğer adı ise kısaca “tecrübe”

Mesela uç bir örnek;

Karavanımı alırken satıcı tenteyi ve sinekliği şimdi alırsanız ucuzluk yaparım dediği için, akıllılık yaptığımı sanarak ikisini de almıştım.
Sinekliği 7 sene içinde sadece bir kere, tenteyi de geçen sene dört buçuk ay boyunca 3, hadi en fazla 4 kere açtım. Tabi burada herkesin benim gibi bunlara herzaman ihtiyacı olmayacağını söylemiyorum ama benim aracımın arkası yukarı doğru açıldığından az da olsa bazen tente fonksiyonu görüyor. Camping Card sayesinde de yan sezonları elektrik alarak kampinglerde zaten gölgede geçirdiğimizden, tenteye ihtiyacımız pek olmuyor.

Yanlış anlaşılmasın tenteyi de şimdi baştan alırdım ama öğrendiğim ona zannettiğim kadar ihtiyacım olmadığı oldu. Sinekliğe ise gittiğim yerlerle ilgili olmalı, hiç ihtiyacım yokmuş.

Kısaca; çamaşır makinasına Asya yollarında büyük olasılıkla, Avrupa’da hiç ve Türkiye’de belki ihtiyaç olabileceği düşünülse de buna yaşayarak karar vermek en uygunu olmalı ?

.

Son düzenleme:

.

İzninizle konuya başka bir açıdan yaklaşayım.

Bence karavancılığa yeni başlayanlar için bazı aletler, ancak gereksinimi yaşandıktan sonra alınma hakkına sahip olmalılar diye düşünüyorum. Tabi bunların ocakmış, yatakmış, tuvaletmiş gibi gerekliliği baştan tartışılmaz şeyler değil ama ikircikli karaktere sahip olması lazım.
Umarım konuyu açan Serdar bey bu yazımı atlar, ;) çamaşır makinası, ütü, ütü tahtası, 12V saçkurutma makinası ve benzerleri de bence böyle bir guruba dahil.

Karavanda herkesin değil, asıl bizim gereksinimiz önemli olmalı ?
Bu, zaman, yer, yaş ve benzeri faktörlerle ayni kişi için bile değişiklikler göstermiyor mu ?
Bunun tespitinin diğer adı ise kısaca “tecrübe”

Mesela uç bir örnek;

Karavanımı alırken satıcı tenteyi ve sinekliği şimdi alırsanız ucuzluk yaparım dediği için, akıllılık yaptığımı sanarak ikisini de almıştım.
Sinekliği 7 sene içinde sadece bir kere, tenteyi de geçen sene dört buçuk ay boyunca 3, hadi en fazla 4 kere açtım. Tabi burada herkesin benim gibi bunlara herzaman ihtiyacı olmayacağını söylemiyorum ama benim aracımın arkası yukarı doğru açıldığından az da olsa bazen tente fonksiyonu görüyor. Camping Card sayesinde de yan sezonları elektrik alarak kampinglerde zaten gölgede geçirdiğimizden, tenteye ihtiyacımız pek olmuyor.

Yanlış anlaşılmasın tenteyi de şimdi baştan alırdım ama öğrendiğim ona zannettiğim kadar ihtiyacım olmadığı oldu. Sinekliğe ise gittiğim yerlerle ilgili olmalı, hiç ihtiyacım yokmuş.

Kısaca; çamaşır makinasına Asya yollarında büyük olasılıkla, Avrupa’da hiç ve Türkiye’de belki ihtiyaç olabileceği düşünülse de buna yaşayarak karar vermek en uygunu olmalı ?

.

Çamarşır Makinesi benim için şöyle:
Ben çok fazla karavan kamplarında kalacağımı düşünmüyorum. Mümkün olduğu kadar kalabalıktan uzak olmayı tercih ederim.
Birçok insana da garip gelir ama arada tektük benim gibi insanlar da görüyorum. Mümkün olduğu kadar umumi tuvalet kullanmam. Başkalarının kişisel temizliği için kullandığı çamaşır makinesini de kullanmak istemem. Çamaşır makinem karavanında Dursun. İlla da akülerimin enerjisi ile kullanacak değilim. Müsait yerlerde birkaç saatliğine şebekeye bağlanıp çamaşırları yıkarım olur biter. Makine hergün çalışacak da değil. Haftada bir kere renkliler bir kere de beyaz çamaşırlar için çalışsa işini görmüş olur.

.

Gerçi benim göreceliğe vurgu yapan cevabım ortadaydı..:smiley:

. Yanlış anlaşıldı. Aynı mesaj iki defa gitmiş. İkinciyi silemedim. Yazdıklarımı sildim boş mesajı da forum ya da tapatalk kabul etmedi ben de “ . “Koydum mesaj kirliliği olmasın diye. Yüzyüze olmayınca nasıl yanlış anlaşılmalar oluyor değil mi. [emoji352 5]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

.

Hah hah haa demek benim nokta atışım boşa gitmiş..:p

Evet bu cins iletişim çok tehlikeli, herkesi tökezletme olasılığı var.

Son düzenleme:

.

İnternetdeki yazılı iletişimimizde, konuşmalarımızın önemli bir bölümü olan sözsüz iletişimden mahrumuz. Hatta sıkı durun bilim adamları ilk başta inanılması güç şöyle bir yüzdeden bahsetmekte.

İletişimimizin
%70 ini jest, mimik, duruş, stil ve benzerleri
%20 sini sesin rengi, tonu, vurgulaması
ancak %10 unu ise kelimeler sağlamaktaymış.

Tabi bu açıdan gereken ve alışılmış aletlerin sadece onda biriyle iyi bir iş ortaya çıkatrmak öyle kolay değil.
O yüzbinlerce yıl süren kelime fakiri taş devri hala içimizde. Ateşden büyülenmemizin, et iştahımızın da başka izahı yok çünkü..

“Oğlum sen beni dinlemiyorsun” diyerek çocuğa kızmaya gerek yok galiba, bize bakması yeterli olmalı ? :p
Böylelikle “çocuk bakımı” da yeni bir anlam kazanıyor...:yum:

.

Son düzenleme:

Sizin fikirleriniz benim için her zaman önemlidir o Sebeple sizlere danışıyorum fikrinizi okuyorum alternatif fikirler ortaya atıyorum.
Bugün değilse bile belki birkaç yıl sonra aramızda ki fikir alışverişlerini okuyan başka bir arkadaşımızın aklına bişeyler gelir bir ışık yanar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri