Karavan Yalıtım Kullanabileceğiniz Malzeme.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Niyazi Zorlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,911

Niyazi Zorlu

Kamp I
Yer
Ankara
Alüminyum Folyolu ( Metalize ) Balonlu Naylon her türlü yaltımda kullanabilirsiniz.Ben karavanımda kullandım.

P1090993

P1090965

P1090966

P1090967

P1090968

Metalize balonlu 5

Etiketler

Slm elinize saglik bende bisey sorucam bugunlerde bende kendi aracimi aracimi yapmaya basliyacagim bizogol ilk kakman degilmi yani once bizafol sonra izogren kece dogru siralama bu degilmi

bende aracının ısı yalıtımını yapıyorum
ilk önce bizifol sonra cam yünü folyolu aldım sonta tekrar bizofolle kapattım
Merhabalar, ben de naçizane bu işlere başlamak üzere araştırma yapan biri olarak günlerdir forumları okuyorum. Cam yünü tozlanma yaptığı için pek önerilmiyor. Üzerini bizofol ile kaplamanız bu riski ortadan kaldırıyor mu? Merak ettim

Merhabalar, ben de naçizane bu işlere başlamak üzere araştırma yapan biri olarak günlerdir forumları okuyorum. Cam yünü tozlanma yaptığı için pek önerilmiyor. Üzerini bizofol ile kaplamanız bu riski ortadan kaldırıyor mu? Merak ettim

cam yünü yerine taş yünü kullanmanız daha doğru olur.
Fırat üniversitesi akademisyenlerince ;Isı Yalıtımında Kullanılan Eps, Xps Ve Taş Yünü İzolasyon Malzemelerinin Deneysel Olarak Karşılaştırılması için yapılan araştırmada en iyisi taş yünü olarak saptanmış.
ARAŞTIRMA LİNKİ

Bende bunu cok merak ediyorum. Karavan yapma asamasindayim ve bu konuda bilgi sahibi olan arkadas varsa cok mutlu olurum

Azaltır ama aradaki boşluklardan gene tozuyabilir , zaman içinde de tozlaşıp yere doğru çöker. Kapalı hücreli kendinden yapışkanlı kaplamalar çok daha mantıklı. Ama pahalı tabii.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR