Karavan Turizmi İçin Karavan Parklar Projesi

msafacan

Safa Can
Mesajlar
30
Tepkime puanı
31
Yer
Bursa


- Karavan turizmi dünyada çok yaygın olmasına rağmen ülkemizde hali hazırda istenildiği düzeyde karşılık görmediğini söyleyen MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Muhammet Ali Özeken, projeyi şöyle özetledi: “Covid-19 etkisi ile daralan turizm sektörüne, alternatif pazarlar üretebilmek için oluşturduğumuz Karavan Park Projesiyle, çeşitli illerde farklı güzergahlarla sağlıklı ve doğaya uyumlu karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Paydaşlarımızla, üyelerimizle, şubelerimizle, Karavan Park Projesinin ülke turizmine katkı sağlayacağını, yapacağı iş birliktelikleri ile döviz kazandırıcı faaliyetlere katkıda bulunacağını düşünmekteyiz.” -


Son alınan tedbirler gösteriyor ki aşı haberleri gelse bile en az bir iki yıl covid-19 ile yaşamaya alışmalıyız. Bu nedenle güzel bir haber. İnşallah hayata geçirilebilir.
 

Etiketler


Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
2,515
Tepkime puanı
3,384
Yer
Almanya
Vergi mevzuatı düzelmeden ölü doğar o proje

Karavan park ve karavan sayısı bir birini destekleyen iki unsur. 1970 li yılların sonundan beri karavanla yollardayım. En sık gezdiğim ülkeler Fransa, Italya ve Almanya’da konuyu yakından yaşıyorum. Karavan park çoğaldıkca karavan üretimi artıyor, veya tersi, karavan çoğaldıkça karavan park çoğalıyor. Bu yıl koronanın da etkisiyle karavan üretimi çok yüksek. Sadece geçtiğimiz Eylül ayında 5000 motokaravan, 2500 çekme karavan Almanya’da trafiğe katıldı. Şimdi karavan parkları çoğaltmak için üretici firmalardan oluşan federasyon (Caravaning Industrie Verband e.V.) karavan parkları çoğaltmak için çalışıyor.

Sizin de değindiğiniz gibi % 220 ÖTV ile karavan sektörünü geliştirmek mümkün değil. Yeni motokaravanın orta gelirli insanlar tarafından ödenebilir olması lazım. Bu vergi kalkarsa, karavan üretim sayıları artacak ve KDV geliri artacak, on binlerce insana istihdam yaratılacak. Sonuçta hazine bu işten karlı çıkacak.

Şu anda Alman karavanforumda Türkiye’ye gelmek için koronanın bitmesini bekleyenler çok ama, karavancılık Türkiye’de alt yapısıyla beraber gelişmezse bu devamlı olmaz.
 
Son düzenleme:

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,359
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,699
Kayıtlı Üye Sayımız
168,347
Kaydolan Son Üyemiz
Onrkrt
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

 

 

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir

Üst