Karavan Ruhsatı Olmadan Demonte Mobilya İle Trafikte Sorun Yaşarmıyız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan astroshero Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,414

Etiketler

Yanıtlarınız için teşekkürler. Koltuk azaltma düşüncem yok zaten Westfalia tarzı çek yat benzeri bi koltukla değiştirmeyi düşünüyorum arka taraftaki koltuğu.

Murat bey. Arazi araçlarında da ruhsatta koltuk sayısı var Otomobil(Arazi Taşıtı) şeklinde geçiyor ruhsatta aracım 4 koltuk sayısına sahip.

Tavan işini nerede yaptiracaksiniz,o biraz zor,bu işi yapan çok yer yok

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde aracınız ne?bittiğinde nasıl bişey olacak,örnek bir araç var mı?

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracım 78 model Land Rover Seri 3. Safari çıkması olduğundan Tavan ve yan panelleri yok aracım tamamen üstü açık brandalı. Bu sebeple kompozit malzemeden yan panel ve tavanı kendim yapacağım. İçi konusunda örnek verebileceğim bir araç yok Vw Westfaliaları örnek alıyorum dış olarak ise bu 2 si arasındayım. 2nci biraz maliyetli ve zor fakat yapılırsa güzel olacağını düşünüyorum.
1d6438c97ef43207e4fec53e389e3e94

Top 3 middle 1024x768

Tabi ben arka kapıları iptal etmeyeceğim ve tamamı açılır şekilde olmayacak.

Modüler mobilya kullanmak üzere tam 11m3 2014 Ducato almak üzereyken bu konuyu okuyarak vazgeçtim. 5 yılı tam olarak nereden hesaplıyoruz? Garantici olmak için 2010 ve öncesine bakmak lazım sanırım.

Şuan yurtdışında 2002 X5 kullanıyorum ve yaşlı aracın şans yoksa sık sık arıza çıkarabileceğini ne yazık ki tecrübe ettim. 6000€'ya aldım 2 kere şanzıman yaptırmak durumunda kaldım ve toplam maliyeti en azından 2 katına çıktı. Ancak bazen kafamın dikine gitmeyi tercih ediyorum ve gözüm telekom çıkması 2001 4x4 Sprinter 413 CDI'da. Geniş geniş yaylalara tırmanabilmek gibi bir avantaj karşılığında yaşa katlanılabilir gibi.

adamlar cayir cayir j9 lari j10lari kofteci pilavci arabasina ceviriyorlar, karavana ceviriyorlar ben daha bir tane ne ceza yiyen duydum ne gordum, varsa paylasalm bilelim, polislerin bu konu umurunda degil, ayrica bir suru zabita bu kofte arabalarini bagliyor icinde 80 cm ocak degil boydan boya ocakbasi var ve bu tarz ceza yiyeni duymadimda gormedimde. bence gereksiz pipirik yapiliyor yillarca j9 icinde babam ocakli yatakli karavan kullandik ticari araci kac cevirmeye girdik bir poliste hemserim bu suc felan filan demedi. rahat olun bence biraz.

VW Caravella 9+1 ruhsatlı aracım var. Arka iki koltuğu seyehate çıkarken söküp,mevcut boşluğu yanımda taşıyacağım malzemeleri depolamada ve bazı geceler şişme yatak ile arabada konaklamada kullanacağım. Araç içinde herhangi bir değişiklik ve ek olmayacak seyehat sonrası koltukları tekrar yerlerine takacağım. Yurtiçi ve yurtdışı seyehatimde problem yaşarmıyım?

VW Caravella 9+1 ruhsatlı aracım var. Arka iki koltuğu seyehate çıkarken söküp,mevcut boşluğu yanımda taşıyacağım malzemeleri depolamada ve bazı geceler şişme yatak ile arabada konaklamada kullanacağım. Araç içinde herhangi bir değişiklik ve ek olmayacak seyehat sonrası koltukları tekrar yerlerine takacağım. Yurtiçi ve yurtdışı seyehatimde problem yaşarmıyım?

.
Aracınız için limit 9+1 ise ve siz zaten bunun altında yolcu taşıyor iseniz neden sorun olsun ki ?
Şimdi Kanuni açıdan bakalım.
Cezai sorumluluk ise her yerde potansiyel suç işleme olasılığı yüzünden, yolcusunu taşımasanız bile ancak, fazla koltuklar için geçerli oluyor.
Kanunların da yazdığı bu, tersi değil !...
Yasa ile tanımlanmadıkça hiçbirşey suç olmadığından aksini bilenler kanun maddelerinin Web adreslerini yazabilir. Yani eksik koltuk suçtur ve uygulanacak müeyyidesi de şudur şeklinde.
Benim gerçekten bilgim dışında.. Gerçi bulamamış da olabilirim.

Tabi konu dikiz aynasının olup olmamasıyla (sayısı değil) alakalı olsaydı, sürüş güvenliği açısından farklı olurdu. Hatta onun tescil sayısından eksik olması bile, en fazla ihtar sebebi olmalı, trafikten çektirilmesine değil.
Ama sorduğunuz, aktif sürüşün kendisiyle alakası olmadığı gibi, güvenliği düşünülecek yolcusu da olmayan, sonuçta olmayan bir koltuk için cezai sorumluluk ;)...

Böyle birşeyi üygulamaya kalkan işgüzar bir memur, o sabah oldukça ters tarafından kalkmış olmalı ? Gerçi @fsirin , tuvaleti olmadığı için bu karavan değildir demeye çalışan bir memura rastladığını yazmıştı..:yum:

Kısaca, olmayana ergi metoduyla uykunuzu kendiniz kaçırmayın derim..:yum:

Son düzenleme:

.
Aracınız için limit 9+1 ise ve siz zaten bunun altında yolcu taşıyor iseniz neden sorun olsun ki ?
Şimdi Kanuni açıdan bakalım.
Cezai sorumluluk ise her yerde potansiyel suç işleme olasılığı yüzünden, yolcusunu taşımasanız bile ancak, fazla koltuklar için geçerlilikli oluyor.
Kanunların da yazdığı bu, tersi değil !...
Yasa ile tanımlanmadıkça hiçbirşey suç olmadığından aksini bilenler kanun maddelerinin Web adreslerini yazabilir. Yani eksik koltuk suçtur ve uygulanacak müeyyidesi de şudur şeklinde.
Benim gerçekten bilgim dışında.. Gerçi bulamamış da olabilirim.

Tabi konu dikiz aynası sayısı olsaydı, sürüş güvenliği açısından farklı olurdu.
Ama sorduğunuz, aktif sürüşün kendisiyle alakası olmadığı gibi, güvenliği düşünülecek yolcusu da olmayan, olmayan koltuk için cezai sorumluluk ;)...

Kısaca, olmayana ergi metoduyla kendi uykunuzu kaçırmayın derim..:yum:

Uygulamalar belli olmadığından sorma gereğini duydum ,karşılanan bir durum oldumu şeklinde. Ayrıca olumsuz bir durumda sigorta kurumlarının ne tür zorluklar çıkardığınıda bildiğimiz için. Teşekkürler

Muhtemelen problem olmaz . Yurt dışında ancak, yolcu koltuk dışında, ayakta veya emniyet kemersiz vaziyette polis tarafından durdurulursa , bu yolcuları indirir . Sizin yolcu sayınız kadar koltuğunuz varsa , korkmanıza gerek olmadığını düşünüyorum .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.