Karavan Kiralama Platformu Karavan360.com Açılıyor!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cerentutus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,337

cerentutus

Yeni Üye
Selamlar herkese, ben Karavan360.com’dan Ceren. Çok yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığımız karavan kiralama platformumuzu hem size tanıtmak hem de kendi karavanını kiralamak isteyen herkesi davet etmek için bu postu atıyorum.

Eğer karavan sahibiyseniz ve karavanınızı kiralamak isterseniz, ücretsiz listelemek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Mail adresim : ceren@karavan360.com

WhatsApp Image 2021 05 25 at 113917

WhatsApp Image 2021 05 25 at 113917 1

Piyasanın ihtiyacı olan güzel bir girişim. Hayırlı olsun, başarılar diliyorum.

Buradaki pek çok karavancı aracını kendi kullanımı için yaptı ya da yaptırdı. Ama eminim pek çoğunun kafasında aracının atıl yattığı zamanı değerlendirmek, en azından fikir olarak vardır. Kendi kullanımı için araç yapan ya da yaptıranlar açısından, karavanını kiralamak mobilyalı evini kiralamaktan farksız olacaktır. Dolasıyıyla, kiracının aracını ne derece temiz kullanacağı, ne kadar hasar vereceği, vb. gibi konulardaki büyük endişeler nedeniyle çekimser kalacaktır.

Naçizane önerim, karavanını sahiplerinin endişelerini giderebilecek çözümler üzerinde kafa yorup SOMUT önerilerle gelmeniz. Örneğin (araç konusundaki endişeler için) sigorta firmalarıyla anlaşıp ucuz yollu, süreli kasko yaptırmak ve bunu bir hizmet olarak sunmak ilk aklıma gelen şey. Karavan donanımı konusunda yine SOMUT fikirler geliştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Örneğin karavanlarda kullanılan aküler çoğu zaman en pahalı cinsten akülerdir. Kötü kullanım nedeniyle bozulduğu takdirde araç sahibini ciddi boyutlarda zarara sokar. Diğer taraftan kiralayan açısından bakıldığında akü sağlıklı değil ise ve seyahat sırasında bozulduğunda hem tatili zehir eder hem anlamsız çatışmalara yol açar.

Bu ve benzeri konularda kontrol listesi yapmak bir ilk adım. Ama bence bunun ötesine geçip daha net çözümler üretirseniz karavanını kiralamak isteyecek kişi sayısı artacaktır. Aksi takdirde bulacağınız karavanlar ya ticari olarak kiralana kiralana hoşafı çıkmış araçlar ya da zaten işin başında gözden çıkarılacak kadar harap karavanlar olacaktır. Kiracı açısından ise bunların ne kadar cazip olacağı tartışmalı. Kiracılara güzel araçlar sunabilmek istiyorsanız bu ve benzeri konularda araştırma yapıp fikir geliştirmenizde fayda var.

Bir başka önerim ise fiyatlandırma konusunda. Kiralama ücretini belirlerken aracın yaşı, km.si, bakım durumu, vb.nin ötesinde içindeki donanımın miktarına ve kalitesine göre bir standart geliştirip sunabilirseniz hem araç sahiplerini hem kiracıları memnun edersiniz. Aksi takdirde emlak komisyoncusundan pek farkınız kalmaz.

.
Bekir bey, yazılanlardan anlaşıldığı kadarıyla girişim, sorumluluk almadan sadece dijital aracı bir platform olmaktan başka bir amaç gütmemekte.
Yani bir çeşit çağdaş ilan tahtası denebilir..
Yoksa hemen başta sizin işaret ettiğiniz sigorta konusundan bahsedilir ve üstünkörü olsa da fiyatlanmaya değinilirdi..

Teorik olarak her çeşit ilan yoluyla iki taraf birbirini bulsa da asıl düzenlenmesi gereken sorunlar ondan sonra başlıyor. Gerçek aracı bir kurum da tam bu alanda sorumluluk yüklenmeli..

Bunun benzeri Türkiye’de yat kiralayan şirketlerin yan girişimi olarak zaten uygulanıyor. Bir arkadaşım verdiği yatının hırpalanması ve iki kademeli karın düşüklüğü açısından böyle bir sistemden ayrılmayı uygun buldu..

Sizin hedeflediğiniz girişim için kanımca sorumluluğun sigorta yoluyla düzenlenmesi yanında, kiralama ve karavancılık alanlarında ciddi birikim gerekmekte. Sadece programcılık, dijital alt yapı ve reklamcılığın yeteceği beklenmemeli.

Zaten siz de sonuçta ayni şeylere dikkat çekiyorsunuz.
Ben sadece taşları biraz yerine oturtmak istedim.. 😋

Son düzenleme:

Piyasanın ihtiyacı olan güzel bir girişim. Hayırlı olsun, başarılar diliyorum.

Buradaki pek çok karavancı aracını kendi kullanımı için yaptı ya da yaptırdı. Ama eminim pek çoğunun kafasında aracının atıl yattığı zamanı değerlendirmek, en azından fikir olarak vardır. Kendi kullanımı için araç yapan ya da yaptıranlar açısından, karavanını kiralamak mobilyalı evini kiralamaktan farksız olacaktır. Dolasıyıyla, kiracının aracını ne derece temiz kullanacağı, ne kadar hasar vereceği, vb. gibi konulardaki büyük endişeler nedeniyle çekimser kalacaktır.

Naçizane önerim, karavanını sahiplerinin endişelerini giderebilecek çözümler üzerinde kafa yorup SOMUT önerilerle gelmeniz. Örneğin (araç konusundaki endişeler için) sigorta firmalarıyla anlaşıp ucuz yollu, süreli kasko yaptırmak ve bunu bir hizmet olarak sunmak ilk aklıma gelen şey. Karavan donanımı konusunda yine SOMUT fikirler geliştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Örneğin karavanlarda kullanılan aküler çoğu zaman en pahalı cinsten akülerdir. Kötü kullanım nedeniyle bozulduğu takdirde araç sahibini ciddi boyutlarda zarara sokar. Diğer taraftan kiralayan açısından bakıldığında akü sağlıklı değil ise ve seyahat sırasında bozulduğunda hem tatili zehir eder hem anlamsız çatışmalara yol açar.

Bu ve benzeri konularda kontrol listesi yapmak bir ilk adım. Ama bence bunun ötesine geçip daha net çözümler üretirseniz karavanını kiralamak isteyecek kişi sayısı artacaktır. Aksi takdirde bulacağınız karavanlar ya ticari olarak kiralana kiralana hoşafı çıkmış araçlar ya da zaten işin başında gözden çıkarılacak kadar harap karavanlar olacaktır. Kiracı açısından ise bunların ne kadar cazip olacağı tartışmalı. Kiracılara güzel araçlar sunabilmek istiyorsanız bu ve benzeri konularda araştırma yapıp fikir geliştirmenizde fayda var.

Bir başka önerim ise fiyatlandırma konusunda. Kiralama ücretini belirlerken aracın yaşı, km.si, bakım durumu, vb.nin ötesinde içindeki donanımın miktarına ve kalitesine göre bir standart geliştirip sunabilirseniz hem araç sahiplerini hem kiracıları memnun edersiniz. Aksi takdirde emlak komisyoncusundan pek farkınız kalmaz.
Merhaba güzel yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. ☺️

Aslında burada Karavan360' tan kısaca bahsettik. 6 aydır bu proje üzerinde çalışıyoruz ve amacımız sadece tarafları buluşturmak ve bir ilan sayfası olmak değil. Bunun ötesinde her iki taraf için de güvenli bir kiralama hizmeti sağlamak istiyoruz. Bunun için sigorta, yol yardım, 7/24 ulaşılabilirlik gibi birçok konuda çalışmalarımız sürmekte. Platform 1 Temmuzda açılacak ve ekibimiz şimdiden karavan sahiplerini ve karavan kiralamak isteyen kişileri korumak için gerekli tüm hazırlıkları yapmaya başladı bile.

Amacımız, kamp ve karavan kültürünü Türkiye'de yaymak ve taraflar için kolay, ulaşılabilir ve güvenli bir ortam yaratmaktır.

Karavan360 açıldıktan sonra da sizden öneriler bekliyoruz, burada konu açmamızın sebebi de bu sizlerden alacağımız önerilerle platformumuzu geliştireceğiz. Çok teşekkür ederiz 🚐

.
Bekir bey, yazılanlardan anlaşıldığı kadarıyla girişim, sorumluluk almadan sadece dijital aracı bir platform olmaktan başka bir amaç gütmemekte.
Yani bir çeşit çağdaş ilan tahtası denebilir..
Yoksa hemen başta sizin işaret ettiğiniz sigorta konusundan bahsedilir ve üstünkörü olsa da fiyatlanmaya değinilirdi..

Teorik olarak her çeşit ilan yoluyla iki taraf birbirini bulsa da asıl düzenlenmesi gereken sorunlar ondan sonra başlıyor. Gerçek aracı bir kurum da tam bu alanda sorumluluk yüklenmeli..

Bunun benzeri Türkiye’de yat kiralayan şirketlerin yan girişimi olarak zaten uygulanıyor. Bir arkadaşım verdiği yatının hırpalanması ve iki kademeli karın düşüklüğü açısından böyle bir sistemden ayrılmayı uygun buldu..

Sizin hedeflediğiniz girişim için kanımca sorumluluğun sigorta yoluyla düzenlenmesi yanında, kiralama ve karavancılık alanlarında ciddi birikim gerekmekte. Sadece programcılık, dijital alt yapı ve reklamcılığın yeteceği beklenmemeli.

Zaten siz de sonuçta ayni şeylere dikkat çekiyorsunuz.
Ben sadece taşları biraz yerine oturtmak istedim.. 😋
Merhaba Davut Bey,

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ☺️ Dediğiniz gibi tarafları buluşturmak kadar oluşabilecek sorunlarda sorumluluk almak da bir o kadar önemli ve biz oluşabilecek tüm sorunlarda neler yapabiliriz üzerine 6 aydır çalışıyoruz.

Karavan360 sadece bir ilan sayfası olmayacak, amacımız sadece tarafları buluşturmak değil. Bunun ötesinde her iki taraf için de güvenli bir kiralama hizmeti sağlamak istiyoruz. Sizin de dediğiniz gibi sigorta çok önemli ve üzerine çalışılması gereken bir konu ve ekibimiz uzun zamandır bu konu üzerine çalışıyor. Şu anda sigorta, yol yardım, 7/24 ulaşılabilirlik gibi birçok konuda çalışmalarımız sürmekte.

Amacımız, kamp ve karavan kültürünü Türkiye'de yaymak ve taraflar için kolay, ulaşılabilir ve güvenli bir ortam yaratmaktır. Burada konu başlığı açma amacımız hem kendimiz tanıtmak hem de sizden gelecek yorumları ve önerileri dinlemektir. Bizim de üzerinde çokça durduğumuz konuları dile getirdiniz, çok teşekkür ederiz bu sayede kendimiz anlatmış olduk. Önerileriniz ve yorumlarınızı yine bekliyor olacağız, sizler sayesinde platformumuzu geliştireceğiz.

Çıktığınız bu yolda başarılar dilerim. İlerleyen günlerde hem kiralayan hem de kiraya veren için güzel bir platform oluşması dileğiyle kolay gelsin.

Çok teşekkür ederiz ☺️ Gezenbilir de bizim gibi kamp yapmayı, gezmeyi seven binlerce gezgin olduğunu biliyoruz, buradaki bilgi paylaşımı ve dayanışma kültürünü çok seviyoruz.

Karavan360 hakkında önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz. Sizin gibi gezginlerin yorumları bizim için çok değerli. Herkes için ulaşılabilir ve güvenilir bir platform olmak için çok çalışıyoruz 🚐

karavan kiralama konusunda önceden deneyim sahibi birisiyim. izmir de karavan kiralayarak kamp kurabilme yerleri çok olmasına rağmen karavan bulmakta çok zorluk çektim. bu gibi platform türkiyede şarttı. umarım platformunuzda izmirde de karavan kiralama isteyenlere kolaylık sağlar. yolunuz açık olsun, merakla bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri