Karavan Aldik, Peki Sonrasi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merakliGezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,123

merakliGezgin

Yeni Üye
Merhabalar,
İçinizde benim gibi oldukça acemi ve bilgiye aç yeni karavancıların olduğunu düşünerek şunu sormak istiyorum siz tecrübelilerimize;
Karavan aldıktan sonra karavanı yakın bir kamping’e park etmek aylık orlama neye mâl olur?
İstanbul için düşünürsek; Maltepe’deki otoparkta karavanı tutmak mı mantıklıdır, kampinglere koymak mı? Tecrübelerinizi esirgemeyeceğinizi bildiğimden, şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Bana sorarsanız bir karavanın yeri kampingdir. Üç beş fazla veririm ama kampinge koyarım. Her istediğimde gidecek bir mekanım olur. Elektriğim, suyum olur. Tuvaletim duşum olur. Ben öyle de yapıyorum. Benim karavanım yıl boyunca bir karavan kampingde durur, canım ne zaman isterse gider istediğim kadar kalırım.

Bana sorarsanız bir karavanın yeri kampingdir. Üç beş fazla veririm ama kampinge koyarım. Her istediğimde gidecek bir mekanım olur. Elektriğim, suyum olur. Tuvaletim duşum olur. Ben öyle de yapıyorum. Benim karavanım yıl boyunca bir karavan kampingde durur, canım ne zaman isterse gider istediğim kadar kalırım.

Değerli Hocam teşekkür ederim yorumunuz için. Peki özel değilse; siz kamp alanına aylık veya yıllık ne ödüyorsunuz?

Ulaşan Otel'in aylık ücreti 800 Liradır. Bu ücret sadece karavanı park etmek değil, tüm imkanlardan ay boyunca yararlanma ücretidir. İstersem bütün ay karavanda kalırım kimse karışmaz. Ulaşan otelin boş karavan parketme hizmeti yok. Ancak benim gibi aylık abone olabilirsiniz.

Son düzenleme:

Merhabalar,
İçinizde benim gibi oldukça acemi ve bilgiye aç yeni karavancıların olduğunu düşünerek şunu sormak istiyorum siz tecrübelilerimize;
Karavan aldıktan sonra karavanı yakın bir kamping’e park etmek aylık orlama neye mâl olur?
İstanbul için düşünürsek; Maltepe’deki otoparkta karavanı tutmak mı mantıklıdır, kampinglere koymak mı? Tecrübelerinizi esirgemeyeceğinizi bildiğimden, şimdiden teşekkür ederim.
Maltepe abonelik 340 TL
Favakamp abonelik muhtemelen 1.000 TL

Denize ve şehire yakın olayım (su wc yakında mevcut) elektrik olmasada olur derseniz maltepe park , doğaya yakın ve kamp abonelik ücretinin yüksekliği önemli değil derseniz fava kamp

Fava Camp Çekmeköy
Çatalmeşe Mh. No:167 No:5, 34794 Çekmeköy/İstanbul
0533 290 48 89

Maltepe abonelik 340 TL
Favakamp abonelik muhtemelen 1.000 TL

Denize ve şehire yakın olayım (su wc yakında mevcut) elektrik olmasada olur derseniz maltepe park , doğaya yakın ve kamp abonelik ücretinin yüksekliği önemli değil derseniz fava kamp

Fava Camp Çekmeköy
Çatalmeşe Mh. No:167 No:5, 34794 Çekmeköy/İstanbul
0533 290 48 89

Teşekkürler güzel ve bir o kadar önemli aktarımlarınız için. Konuşup deneyeceğim. Sevgiler. Bir gün karşılaşmak ümidi ile...

Maltepe karavan park için (elektrik+su+wc atık yeri) gibi imkanların ilerleyen günlerde inşa edilecek deniliyor , bekleyip göreceğiz .

Eğer İstanbul dışında başka bir bölgede iseniz benim önerim, kampinglere o kadar para ödeyeceğime imkanlar ölçüsünde bir tarla&arazi alırım eğer güvenlik sıkıntısı olduğunu düşünürsem etrafını tel ile çevirir karavanımı oraya konuşlandırırım. Toprakla uğraşmak insanı stresten uzak tutar, ayrıca kendi yetiştirdiğiniz sebzenin meyvenin tadı da başka oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eğer İstanbul dışında başka bir bölgede iseniz benim önerim, kampinglere o kadar para ödeyeceğime imkanlar ölçüsünde bir tarla&arazi alırım eğer güvenlik sıkıntısı olduğunu düşünürsem etrafını tel ile çevirir karavanımı oraya konuşlandırırım. Toprakla uğraşmak insanı stresten uzak tutar, ayrıca kendi yetiştirdiğiniz sebzenin meyvenin tadı da başka oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bunu ben de bazı bazı düşünüyorum ama olmuyor, Başka zorlukları da var. Alınan yerin düzlenmesi, çevresinin çevrilmesi, Bir kapı yapılması lazım. Ayrıca sonrasında tuvalet su işlerine de gireceksiniz büyük ihtimal yine de çok sapa bir yer olabilir ve orada kalmaya korkabilirsiniz. Bence kamping daha iyi. Kampingde oradaki sosyal ortama da ortak oluyorsunuz. Bir misafiriniz gelse dağın başına değil, dört yıldızlı bir otele geliyor mesela. Bir sürü başka artısı var. Örneğin yaz aylarında havuzu kullanmak gibi konular. Bunlar dağın başındaki bir yerde olmaz haliyle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.