Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,041
Ölümler azaldı gerçekten, olanlar da saklanıyor turizm nedeniyle. Avrupa'da yeni salgın bekleniyor Eylül'de, o zaman burada da doğru rakamlar açıklanır.
Bir de artık virüs solunum sisteminde durmuyormus eskisi gibi, pcr testlerinin doğruluğu %40 in altına düşmüş.
Kas ağrısı ve besin zehirlenmesi etkisi gosteriyormuş, hastaneye yatıslar azalmis.

Yașadığım Almanya‘ dan korona haberleri:

Almanya’da 294 ilçe var. Benim yașadığım ilçenin çevresiyle beraber nüfusu 141 bin kiși. Yaș ve bazı sıhhi nedenlerden dolayı, yașadığım bölgedeki korona sayılarının açıklandığı internet sayfasına her gün bakarım.

Bugünkü durum:

Bugüne kadar bu bölgede infeksiyona yakalananların sayısı : 288

Şu anda hasta olanların sayısı : 4

Bugüne kadar ölenlerin sayısı : 15
( Ölenlerin çok büyük bir kısmı, yașı ve hastalıkları nedeniyle bünyesi zayıf olanlar)

Iyileșenlerin sayısı : 269

Ayrıca telefona Korona alarm app yükledim. Bu app bilmeden hasta birisine yaklașırsam haber veriyor. Tabi hasta olanda kenidini app‘ e bildirdiyse! Çünkü bildirme mecburiyeti yok.

Main nehri kenarında geçen yıl gezdiğimiz bölgeleri tekrar gezmek istiyoruz. Önümüzde hafta yola çıkmadan önce ve yolda gideceğimiz her bölgedeki korona durumunu da önceden internetten okuyacağım.

Son düzenleme:

2020 toplam ölüm sayısından da şüpheye düşenler artık buraya baş vurabilir. :yum:
.

1596320608525

çok abartıp hayatı zehir etmeye de umursamazlık yapıp bana bir şey olmaz demeye de karşıyım. insanların coronavirüs ten bu kadar korkup daha ağır seyreden ve ölüm oranı daha yüksek hastalıklara duyarsız olmasını da hiç anlamıyorum. maalesef halk sağlığı ve koruyucu hekimlik göz ardı ediliyor. tıp hasta olanlara ilaç verip tedavi etmek şeklini aldı. elbette böylesi daha kazançlı olduğu için tercih ediliyor. görünen o ki bu şekilde devam edecek. toplu bir uyanış beklemek hayal olabilir. ama elimizdeki imkanlar dahilinde kaliteli bir yaşam sürüp, sağlıklı bir bedene sahip olarak sisteme daha az dahil olabiliriz. tıp doktoru dostlardan koruyucu hekimlik ile ilgili güzel bir yazı okumak ufuk açıcı ve keyifli olur, ilgililere duyurulur :smiley:

İlker bey ben doktorum
KBB uzmanıyım
Aynen dediğiniz gibi bizde ailecek Ocak ayında hastalandık
ben ve kızım hafif atlattık
Eşim ve kayınvalidem 1 hafta nefes darlığı çektiler,ağır geçirdiler
Oğlum en ağır geçirdi,yoğun bakımda yattı
Oksijensiz duramıyordu
Şükür hepimiz atlattık
O tarihte influenza(grip virüsü) negatif çıktı hepimizde
O zaman Çin'de henüz yeni tespit edilmişti
Bence de biz corona virüs enfeksiyonu geçirdik Ocak ayında
Bir çok insan da geçirdi, haberleri yok
CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
.
Biraz evvel televizyonda Covid-19 için geçen sene influenza geçiren hastaların CT lerine tekrar bakan bir doktor, 2019 un Ekim’inden beri tipik pulmonal lezyonların görülmüş olduğunu fakat atipik influenza bulgusu olarak kayıtlara geçmiş olduğundan bahsediyordu.
Başka yer ve ülkelerdeki doktorlar da ayni durumdan bahsediyorlarmış.

Diğer önemli bir haber de geçen hafta Çin’de sonuçlanan araştırmalara göre virüs %80 oranı ile evlerde bulaşmaktaymış.
.

Biraz evvel Alman televizyonunda Hollanda’nın Nijmegen şehrindeki üniversitede yapılan bir araştırmaya göre, normal girip aşısı olanların %40 oranıyla daha az COVİD-19 hastası olduklarını öğrendim.
Bilgilerinize..

3 Kasımdaki aşağıdaki Almanca haber de aynisini yazıyor.
Nedense dikkatimden kaçmış.
Belki Türkiye’de biliniyordur ?

Son düzenleme:

Yașadığım Almanya‘ dan korona haberleri:

Almanya’da 294 ilçe var. Benim yașadığım ilçenin çevresiyle beraber nüfusu 141 bin kiși. Yaș ve bazı sıhhi nedenlerden dolayı, yașadığım bölgedeki korona sayılarının açıklandığı internet sayfasına her gün bakarım.

Bugünkü durum:

Bugüne kadar bu bölgede infeksiyona yakalananların sayısı : 288

Şu anda hasta olanların sayısı : 4

Bugüne kadar ölenlerin sayısı : 15
( Ölenlerin çok büyük bir kısmı, yașı ve hastalıkları nedeniyle bünyesi zayıf olanlar)

Iyileșenlerin sayısı : 269

Ayrıca telefona Korona alarm app yükledim. Bu app bilmeden hasta birisine yaklașırsam haber veriyor. Tabi hasta olanda kenidini app‘ e bildirdiyse! Çünkü bildirme mecburiyeti yok.

Main nehri kenarında geçen yıl gezdiğimiz bölgeleri tekrar gezmek istiyoruz. Önümüzde hafta yola çıkmadan önce ve yolda gideceğimiz her bölgedeki korona durumunu da önceden internetten okuyacağım.

Hüseyin abi, mümkünse 25 kasım verilerini paylaşma imkanın var mı ?

Biraz evvel Alman televizyonunda Hollanda’nın Nijmegen şehrindeki üniversitede yapılan bir araştırmaya göre, normal girip aşısı olanların %40 oranıyla daha az COVİD-19 hastası olduklarını öğrendim.
Bilgilerinize..

3 Kasımdaki aşağıdaki Almanca haber de aynisini yazıyor.
Nedense dikkatimden kaçmış.
Belki Türkiye’de biliniyordur ?

Bu üniversiteyi gençlerin eğitimi için takip ediyorum. Aynı yazıyı bende okudum. Gerçekten bilgi doğrulanırsa faydalı ama , bu ülkede grip aşısı da yok...

Dün bir arkadaşımın amcası corona virüsü nedeni ile vefat etti. Olay İstanbul da bir hastanede gerçekleşti ve aile kendisini İstanbul da defnetmek istemediğini , defnedilirse ilerde ziyaret imkanlarının olmayacağını ve kaybolacağını söyleyerek köylerine defnetmek istediler. İl sağlık kurulu ölümü kalp krizi olarak belgelemiş ve kendi kontrollerinde köye götürerek defnedeceklerini iletmiş. Hatır ve gelenek ile yürüyen sistem bu kadar oluyor.

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 633505

Almanya’da bugünkü durum bu linkte:
ZEIT ONLINE | Lesen Sie zeit.de mit Werbung oder im PUR-Abo. Sie haben die Wahl.

Benim yaşadığım ilçede bugünkü durum:

"229 yeni vaka (son 7 günde)

1707 toplam vaka sayısı

665 aktif vaka sayısı

4 yoğun bakımda boş yatak sayısı

38 vefat edenlerin sayısı

1004 iyileşenler."

Almanya’da bugünkü durum:

Ekli dosyayı görüntüle 633506

ZEIT ONLINE | Lesen Sie zeit.de mit Werbung oder im PUR-Abo. Sie haben die Wahl.

Ilker Bey selamlar, iyi geceler

Çok teşekkür ederim. 😟 İyi geceler.

Merhaba arkadaşlar, siteye üye olalı 15 seneyi geçti. Burada bir çok kişiyle tanışma fırsatını elde ettim. Corona virus salgını nedeniyle bir çok kişinin sağlık durumunu merak etmekteyim. Eminim benimle aynı duyguları bir çoğumuz paylaşıyor. Bu başlığı o nedenle açtım. Herkes çok kısa bir iki cümle ile de olsa sağlık durumu hakkında bilgi verirse mutluluk duyacağım.
Öncelikle ben ve ailem sağlılklıyız .Sizlerin de sağlık haberlerini ümitle bekliyoruz :smiley:
Haşmet bey size ve ailenize sağlıklı günler dilerim.
Bizler de iyiyiz çok şükür.

Yaşadığım Bavyera‘ da önümüzdeki gece sokağa çıkma yasağı var. 10 Ocağa kadar her gece saat 21.00- 05,00 arası acil durumlar hariç evden dışarıya çıkmak yasak. Hiç alışık olmadığım bir durum. Hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Zaten bu saatlerde nadiren dışardayım ama, evde kalmaya mecbur edilmek ruhsal olarak kolay kabul edilir bir durum değil.

Bağlı olduğumuz ilçeye bağlı bütün yerleşim yerlerindeki korona istatislerine bir göz attım.
Bize bir km mesafede, hemen hergün içinden geçtigim 1473 nüfuslu yerde korona pozitif olanların sayısı 25 kişiyi bulmuş, 21 kişi iyileşmiş, 3 kişi hasta 1 vefat eden var.

15 bin nüfuslu ilçede (bize 10 km mesafede) 12 kişi vefat etmiş.

Bizim yaşadığımız yer 7 bin nüfuslu. Korona pozitif toplam 100 kişi, 86 iyileşmiş, 12 hasta ve iki vefat var.

Bu kadar yakındaki insanlar koronaya yakalanıp ölebiliyor. Bunları okuyunca gece evde kalmayı kabul etmek kolaylaşıyor.

Karantina günleri bitti,Dünyanın koronaya alıştığı gibi forumda alışmış herhalde bir yıldan çok olmuş kimse bir bir şey yazmamış,ben konuyu hortlatmış olayım.2 sinovac,3 bioentec aşısı oldum ama duyduklarıma göre aşı olanda olmayanda farketmiyor sanki.umarım tüm dostlar sağlıklıdır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR