Kapıdağ Yarımadasında Kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Evren Toprka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,841

Evren Toprka

Yeni Üye
Hepinize iyi günler değerli Gezenbilir forum kullanıcıları ben bu forumu yeni buldum iyiki de bulmuşum öncelikle paylaşılan yazılardan çok şey öğrendiğimi söylemek isterim lafı fazla uzatmadan konuya gireyim.

Kapıdağ yarım adasında kampa çıkmak istiyorum bu benim ilk kamp deneyimim olacak 4 arkadaş olarak kararlaştırdık ve bayramdan (28 Hazirandan) sonra kamp yapmaya gideceğiz tarihlere de bakıldığı zaman yazın sıcak ve yağışsız olduğu dönem olduğunu söyleyebilirim .
Kamp ekipmanı almak istiyoruz öyle çok teferruatlı bir ekipmana ihtiyaç duymuyoruz kampımızı deniz kıyısına yakın biryerde yapacağız ve bu bölgeyi tanıyanlar iyi bilirler ki deniz kıyısına köylerden en uzak mesafe yürüyüş ile 2,5-3 saattir yani malzeme sıkıntımız olmayacak .
Muhtemelen çadırlarda ikişer kişi olarak kalacağız tabi bide öğrenci adamız öyle çok paramızda yok üstelik ilk kez yapacağımız birşey kamp. Çadır almak istiyoruz uygun fiyata alabileceğimiz bir çadır aradığımızı belirteyim
Onun dışında bize gideceğimiz yer ile ilgili bilgi verebilecek olan varsa lütfen tavsiyelerini bekliyorum bu civarda bildiğiniz gittiğiniz yada duyduğunuz kamp yapılabilecek herhangi bir yeri de söyleyebilirsiniz .

Bir sorum da yanımıza ekipman olarak ne alabiliriz dediğim ve çok kez belirttiğim gibi çok paramız yok sadece farklı bir şey yapmak için kampa gideceğiz beğenip beğenmeyeceğimizi dahi bilmiyorum (kamp olayını arkadaşlarıma 2 yılda zorlayarak kabul ettirdim) yardımcı olursanız sevinirim

BU YAZIYI OKUYUP ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
YORUM YAZANLAR İÇİNDE AYRICA TEŞEKKÜRLER

HERKESE İYİ SEYAHATLER

temel ekipmanlardan başlarsak çadır olarak arpenaz 2 iyi iş görür, bende hala kullanıyorum lakin bagaj bölmesi olmayan çadırlarda şöyle bi durum söz konusu; çadır 2 kişilik yazıyorsa sadece 2 kişiliktir eşya koyamazsınız :D
mat için askeri ürün satan yerlere bakabilirsiniz 25-30 lira arası oluyor genelde ( pazarlık candır :sweatsmile:)
uyku tulumu seçenekleri ise çok çeşitli 30 liradan başlar çıktıkça çıkar, seçim size ve yapacağınız kampa bağlı
tahminimce sizi maddi yönden en çok zorlayacak olan eşya çanta, malesef pek ucuz olmuyorlar, bu eşyaları toplayıp sorunsuz taşıyabilecek bi çantanız varsa çok iyi ama yoksa internetten uygun fiyatlı çantalara bakabilirsiniz
bunlar dışında diğer malzemeler zaten evlerde bulunan ya da çok elzem olmayan eşyalar, bi çakı ve feneriniz zaten evde vardır , yoksa bile fazla maliyet gerektirmez, bi de yanına bi düdük eklemenizi tavsiye ederim, yemek malzemeleri için ise sapı kırılmış geniş bi cezve ve ızgara telinin hayatımızı kurtardığı çok olmuştur :D
söylemeden geçmeyeyim eşyalar ne kadar çeşitli ve teknolojik olursa kamp konforunun o kadar arttığını unutmayın :smiley:

Hepinize iyi günler değerli Gezenbilir forum kullanıcıları ben bu forumu yeni buldum iyiki de bulmuşum öncelikle paylaşılan yazılardan çok şey öğrendiğimi söylemek isterim lafı fazla uzatmadan konuya gireyim.

Kapıdağ yarım adasında kampa çıkmak istiyorum bu benim ilk kamp deneyimim olacak 4 arkadaş olarak kararlaştırdık ve bayramdan (28 Hazirandan) sonra kamp yapmaya gideceğiz tarihlere de bakıldığı zaman yazın sıcak ve yağışsız olduğu dönem olduğunu söyleyebilirim .
Kamp ekipmanı almak istiyoruz öyle çok teferruatlı bir ekipmana ihtiyaç duymuyoruz kampımızı deniz kıyısına yakın biryerde yapacağız ve bu bölgeyi tanıyanlar iyi bilirler ki deniz kıyısına köylerden en uzak mesafe yürüyüş ile 2,5-3 saattir yani malzeme sıkıntımız olmayacak .
Muhtemelen çadırlarda ikişer kişi olarak kalacağız tabi bide öğrenci adamız öyle çok paramızda yok üstelik ilk kez yapacağımız birşey kamp. Çadır almak istiyoruz uygun fiyata alabileceğimiz bir çadır aradığımızı belirteyim
Onun dışında bize gideceğimiz yer ile ilgili bilgi verebilecek olan varsa lütfen tavsiyelerini bekliyorum bu civarda bildiğiniz gittiğiniz yada duyduğunuz kamp yapılabilecek herhangi bir yeri de söyleyebilirsiniz .

Bir sorum da yanımıza ekipman olarak ne alabiliriz dediğim ve çok kez belirttiğim gibi çok paramız yok sadece farklı bir şey yapmak için kampa gideceğiz beğenip beğenmeyeceğimizi dahi bilmiyorum (kamp olayını arkadaşlarıma 2 yılda zorlayarak kabul ettirdim) yardımcı olursanız sevinirim

BU YAZIYI OKUYUP ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
YORUM YAZANLAR İÇİNDE AYRICA TEŞEKKÜRLER

HERKESE İYİ SEYAHATLER
Selam, kamp malzemesi çok geniş bir kavram, düşük bütçe ile çok keyif alamayabilir, nefret bile edebilirsiniz. Bildiğim şu ki; başlayan bırakamıyor bu işi. Sonra kötüden iyiye büyük bir outdoor koleksiyonun sahibi oluyor.

Benim tavsiyem malzemeden çok kamp alanında ve kamp esnasında çevreye zarar vermemeniz, çöp bırakmamanız, çevredeki köyleri ya da insanları rahatsız etmemeniz ve yangın çıkarmamanız yönünde olacak.

iyi kamplar dilerim.

Dört kafa dengi arkadaş her türlü eğlenirsiniz.malzeme,yer,zaman sadece teferruattır.Bim gibi A101 gibi marketlerde satılan ucuz,çadır,mat,uyku tulumu kap kacak her türlü yaz günü işinizi görür.İyi eğlenceler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR