Kano Balıkçılığı Turnuvası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kadriabi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,163

kadriabi

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba..
Bu başlığı açmaktaki amacım hem "aktif şekilde kano balıkçılığı ile uğraşan kaç kişiyiz",
hem de "başlık altında aktifleşerek toplu bir etkinlik yapabilir miyiz" sorularıydı..
Ben Çanakkale bölgesinde yaklaşık 5 senedir bu sporu yapmaktayım..
Umarım bu başlık amacına ulaşır ve Güzel bir etkinlik düzenleyebiliriz..
YDXJ0226

Ben de önümüzdeki sezon için bir kano alıp gölde balık tutmayı hedefliyorum ama ne yüzme biliyorum ne de kanoyla ilgili ne ufak bir fikrim var. Sanırım yine de kano alıp bu işi yapacağım gibi hissediyorum :smiley:

Ben de önümüzdeki sezon için bir kano alıp gölde balık tutmayı hedefliyorum ama ne yüzme biliyorum ne de kanoyla ilgili ne ufak bir fikrim var. Sanırım yine de kano alıp bu işi yapacağım gibi hissediyorum :smiley:
hocam öncelikle bol şans dilerim.. fakat unutmayın ki bu işin şakası olmaz.. yüzme öğrenemeseniz bile en azından can yeleği gibi güvenlik ekipmanlarınızı almayı ihmal etmeyin.. Kanoların dengesi çok zayıf olduğundan dolayı devrilme riskiniz her zaman olacaktır.. belki temel kano eğitimi kurslarını takip edip katılmanızda sizin adınıza faydalı olacaktır.. iyi günler..

hocam öncelikle bol şans dilerim.. fakat unutmayın ki bu işin şakası olmaz.. yüzme öğrenemeseniz bile en azından can yeleği gibi güvenlik ekipmanlarınızı almayı ihmal etmeyin.. Kanoların dengesi çok zayıf olduğundan dolayı devrilme riskiniz her zaman olacaktır.. belki temel kano eğitimi kurslarını takip edip katılmanızda sizin adınıza faydalı olacaktır.. iyi günler..
ekipmansız yapmayı düşünmüyorum, can yeleği benim için yeterli olacak gibi geliyor. Deathlon'da satılan itiwit şişme bot hakkında yorumalarınızı sorsam bulmuşken. Başlangıç için bu tarz bir ekipman yeterli midir

ekipmansız yapmayı düşünmüyorum, can yeleği benim için yeterli olacak gibi geliyor. Deathlon'da satılan itiwit şişme bot hakkında yorumalarınızı sorsam bulmuşken. Başlangıç için bu tarz bir ekipman yeterli midir
ben hiç deneyimlemedim itiwiti ama kullanan arkadaşlar genel olarak memnun.. içine su alma sıkıntısı harici başka bir sorun duymadım.. kıyıdan fazla açılmadan kullanmakta fayda var gene de :smiley:

ben hiç deneyimlemedim itiwiti ama kullanan arkadaşlar genel olarak memnun.. içine su alma sıkıntısı harici başka bir sorun duymadım.. kıyıdan fazla açılmadan kullanmakta fayda var gene de :smiley:

Almayı düşündüğüm marka - modelin ekipmanlarla birlikte(kürek, can yeleği vs) fiyatı 2500 TL civarı bir maliyeti oluyor. Bu civarlarda önerebileceğiniz bir alternatif var mı

Almayı düşündüğüm marka - modelin ekipmanlarla birlikte(kürek, can yeleği vs) fiyatı 2500 TL civarı bir maliyeti oluyor. Bu civarlarda önerebileceğiniz bir alternatif var mı
maalesef polietilen kanoların Türkiyede fiyatları çok pahalı yani 4-5 bin tlden aşağı düzgün birşey bulmak imkansız gibi.. belki ikinci elde bulabilirsiniz.. tabi tek parça polietilen kanonun da saklama ve taşıma zorlukları var itiwit bu konuda çok avantajlı..

maalesef polietilen kanoların Türkiyede fiyatları çok pahalı yani 4-5 bin tlden aşağı düzgün birşey bulmak imkansız gibi.. belki ikinci elde bulabilirsiniz.. tabi tek parça polietilen kanonun da saklama ve taşıma zorlukları var itiwit bu konuda çok avantajlı..
benim gibi bir yılda maksimum 4-5 kere kullanıcak biri için polietilen kullanmak mantıklı gibi durmuyor. Olur da etkinlik düzenlerseniz bir şekidle katılmak isterim

Merhaba,
Ben de Çanakkale bölgesinden kano balıkçılığı ile ilgileniyorum, dört yıldır tandem fish kano sahibiyim fakat çok fazla tecrübe edemedim bu tip etkinlerde yer almayı çok isterim.

IMG 20170626 183638

Merhaba bende kano balıkçılığına başlamayı düşünüyorum. Ama kafamda pek çok soru var haliyle. aslında amacım balıkçılıktan çok gezmek, mesela bir sahil şeridinde bir kaç günlük seyahat.

bunun için önerebileceğiniz bir ürü var mı?

Winner Strider Tek Kişilik Balıkçı Kanosu | denizdukkani.com

bu güzel duruyor ama teknik olarak ne kadar iyi bilemiyorum.

teşekkürler

Merhaba bende kano balıkçılığına başlamayı düşünüyorum. Ama kafamda pek çok soru var haliyle. aslında amacım balıkçılıktan çok gezmek, mesela bir sahil şeridinde bir kaç günlük seyahat.

bunun için önerebileceğiniz bir ürü var mı?

Winner Strider Tek Kişilik Balıkçı Kanosu | denizdukkani.com

bu güzel duruyor ama teknik olarak ne kadar iyi bilemiyorum.

teşekkürler

merhaba..
gönderdiginiz ürünü deneyimlemediğim için yorum yapamayacağım hasan bey.. fakat tavsiye edebilecegim bir konu;
bu kano tipleri ikiye ayrılıyor sit-on ve sit-top olmak üzere.. biz balık tutma amaçlı daha rahat hareket edebilmek adına sit-top kanoları tercih ediyoruz.. gezi amaçlı ise genelde sit-on tipi içine oturulabilir kanolar tercih ediliyor.. uzun mesafe kürek çekmek istediginizde sit-on kanolar daha konforlu olarak gözüküyor..
benim kendi kanom çinden bir hocamızın ithal ettigi markasız sit-top türü bir kano.. bu sene ben de 3 4 günlük bir tur yapmayı planlıyorum günde yaklaşık 15 km mesafe katederek.. fakat kanom dalgalı havada üzerine ve iç cidarına bir miktar su alarak ağırlaştığı için bana biraz zorluk çıkartacak gibi duruyor.. maalesef ülkemizdeki uygun fiyatlı ürünlerin çoğunda bu sıkıntı yaşanıyor gibi gözüküyor.. www.sailawayturkey.com - Hobie Kano - Hobie Katamaran - Hobie Eclipse adresinde ülkemizde de satışı başlanan hobbie firmasının kayakları var ve bu işin en iyisi olarak gözüküyor.. fakat onların fiyatları da uçmuş durumda maalesef..
bir de size tavsiyem kano alırken saklama ve taşıma koşullarınızı da göz önünde bulundurmanız.. eğer basit 2 3 günlük gezi yapıp tüm kış kullanmayacaksanız size önerim decathlonda satılan şişme kanolardan edinmeniz.. hem saklama ve taşıma konusunda avantajlı, hem de kullananlardan şimdiye kadar kötü bir yorum duymadım..
bu sene yapacagım tur ile ilgili deneyimlerimi yine buradan sizler ile paylaşırım.. size de keyifli turlar dilerim..
iyi günler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR