Kango Kamperden Transportere Geçiş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,358
Merhaba, Dün sticker larimiz geldi onları yapıştırdık.
Stc2
Stic1

Yavaş yavaş karavancı olmaya yaklaşıyoruz.

Etiketler

Merhaba, Sizlerden bir iki konuda yardım bekliyorum. Güneş paneli kablosunu tavanı delmeden nereden içeri alabilirim bunu youtubede videosunu izlemiştim ama şimdi bulamıyorum. İkincisi arka bagaj kapağına mutfak ve duş için su geçirmez ve dışarıdan görüntüyü kesecek ayrıca ince yer kaplamayacak kumaş türü ve satış linki konusunda yardım istiyorum.

Merhaba; Hem yer kaplamaması için hem de arkadaki yatağa araçtan inmeden geçiş yapabilmek için arkadaki tekli koltuğu geziye çıkmadan önce evde bırakmayı düşünüyorum. Fakat araç muayenesinde koltuk yanımda olmayacağından eksik koltukla muayeneden geçermi?

Merhaba; Hem yer kaplamaması için hem de arkadaki yatağa araçtan inmeden geçiş yapabilmek için arkadaki tekli koltuğu geziye çıkmadan önce evde bırakmayı düşünüyorum. Fakat araç muayenesinde koltuk yanımda olmayacağından eksik koltukla muayeneden geçermi?
Geçmez, TUV ruhsattaki koltukların hepsini orijinal görmek istiyor.

Zaman zaman hayalini kurardık transporterın ama iş hesap kitap işine gelince ne gerek var diye vazgeçerdik. Ta ki corona illetini tanıyıncaya kadar. Burada bir abinin hayallerinden vazgeçme yarın bu sağlığı bulamayabilirsin sözünü, hanımın coronaya yakalanıp atlatmasından sonra tekrar düşündük ve ilk sahibi olduğum 16 yıllık yol arkadaşım kangomuzu, gezilerimizde daha rahat edeceğimizi düşündümüz transporterle değiştirmeye karar verdik.
Alım- satım işini sevmediğim için, 16 yıl kangoyu kullandık geri kalan ömrümüzüde bu transporterle tamamlarız diyerek modeli bize göre yüksek tutup 2016 kısa şase 83000 km de 5+1 cityvan aldık.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Kango dan buna geçince hacim olarak çok rahat edersiniz. Güzel gezileriniz olması dileği ile.

Çok teşekkür ederim. Ayağını yorganına göre uzat. Yorganımız büyüdükçe ayağımızı fazla uzatıyoruz. Korkuyorum bu da kısa zamanda yetersiz gelmeye başlayabilir.:sweatsmile:

Kızım evlenmeden önce Starex ile dört kişi çok kamplar yaptık, iki kişi çadırda iki kişi araçta bir şekilde idare ediliyor. Starex in öncesi ve sonrası yine doblo ama büyük aracın rahatlığı başka oluyor.

Kızım evlenmeden önce Starex ile dört kişi çok kamplar yaptık, iki kişi çadırda iki kişi araçta bir şekilde idare ediliyor. Starex in öncesi ve sonrası yine doblo ama büyük aracın rahatlığı başka oluyor.
Mutlaka çok fark var sürüşte bile insan kendini daha güvende hissediyor. Demek istediğim araç büyüdükçe daha çok eşya almak istiyor insan. Bu arada arkaya enine yatak yaptım en geniş yeri 173 cm.

Arka tarafta kapalı cam yerlerindeki kontraları cam hizasına kadar kesince iki taraftan dörder cm yer kazanınca enine ölçü 173 cm ye çıktı. Yaptığım denemeler sonucunda rahat sığabileceğim kanaatine varınca 30*30 kutu profilden yatak iskelesi yaptım.

1 yatak demiri

3 boyal

Yine daha önceden çıkma mutfak mdf lerden kangodaki mutfak düzenegini yaptım. Bu sefer extra olarak sade küçük tüp yerine mubisvan dan gördüğüm ikili ocak sistemi kurdum üzerinede yine elimde olan aliminyum folyodan rüzgarlık yaptım.

10 mutfak

12 ocak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR