Kampingler.com Yayında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,771

pasolvon

karavansız karavancı
Yer
İstanbul
Web
kampingler.com
Forumda beni takip edebilenler bilirler. Bilginin paylaştıkça çoğalacağını savunanlardanım. Özellikle bu hobimiz hakkında edindiğim tüm bilgileri paylaşırım.

Mesajlarıma denk gelmeyenler için belirteyim, 2019'un ocak ayından beri forumun acemi karavancısıyım. İlk karavan kampımıza ailecek bu yaz çıktık. Çıktığımız anda yaşadığımız en büyük eksiklik kampinglerin bulunduğu derli toplu bir site bulamamamızdı. Yıl olmuş 2019 neden hala böyle bir site yok dedik. KampingTurkiye'nin forumdaki konusuna da sene başında yazdım ancak cevap gelmeyince kolları sıvadık. İş, güç yoğunluk derken 2020 başına açabilmek kısmet oldu.

Sitenin adresimizi duyurmaktan mutluluk duyarım. Sitemizin adresi gayet akılda kalıcı : https://kampingler.com

Kampingler.COM kamping sahiplerinin ya da kamping ziyaretçilerinin yeni kamp yeri ekleyebilecekleri, gerek tesis değerlendirmeleri, gerek doğrulanmış tesislerle iletişime geçerek sosyal etkileşime geçebilecekleri ve hatta rezervasyon yaptırabilecekleri bir sistemdir.

Kampingler.COM ile yapabileceklerinizi özetlemek gerekirse;
  • Kampingi ziyaret etmiş bir kampçı olarak kampingler.com’da olmayan bir kamping alanının eklemesini yapabilirsiniz.
  • Kamping işletme sahibi bir işletmeci olarak kampingler.com’da bulunan kampinginizi doğrulayıp ondan rezervasyon ve mesaj almaya başlayabilirsiniz ya da listede olmayan kampinginizi ekleyebilirsiniz.
  • Daha önceden yaşamış olduğunuz kamping deneyimlerinizi inceleme olarak yazarak daha sonra ziyaret etmek isteyen ziyaretçilere yardımcı olabilirsiniz.
  • Bölgelere göre kamping arayabilirsiniz. (Örneğin; Karadeniz bölgesindeki kampingler gibi)
  • Kamp imkanlarına göre kamping arayabilirsiniz. (Örneğin; havuzlu, plajı olan ve mangala izin veren kampingler gibi)
  • Kamp tipine göre kamping arayabilirsiniz (Örneğin; karavan kamping, çadır kamping ya da bungalow kamping gibi)
  • Arama sonuçları ekranında harita üzerinde kampingleri inceleyebilirsiniz.
  • Mobil tarayıcıdan (cep telefonu, tablet vs.) kampingler.com’a girdiğinizde mobil uygulama ekranları sizi karşılar.
  • Mobil tarayıcıda üsttekilerin hepsini yapabileceğiniz gibi kamping detay sayfasına girdiğinizde tesisi doğrudan arama yapabileceğiniz gibi her bir kampingin konumuna basarak cep telefonunuzun navigasyon uygulamasında o kampinge gitmek için gerekli rotayı çizmesini sağlayabilirsiniz.
  • “Yakınlarımda” özelliği ile 200km çapında mesafedeki tüm kampingleri size olan uzaklığını da belirterek listeleyebilirsiniz.
  • Kamp incelemesi yapan kullanıcılara site üzerinden özel mesaj gönderip detaylı olarak görüşebilirsiniz.

Bu arada benim favorim "Yakınlarımda" özelliğidir. Bir sonraki durağı planlarken vazgeçilmez bir özellik olacak.

Etiketler
Bu aşamadan sonra siz değerli doğa dostlarından 3 ricam var;

1. Görmüş olduğunuz olası eksiklikleri ve önerileri iletirseniz, bu öneriniz ile birlikte bir çok kişiye yardımcı olmuş olacağınızdan şüpheniz olmasın. Yapılması mümkün bir şeyse en kısa sürede devreye alırım.
  2. Ben elimdeki listenin tamamını kontrol ederek ve kapanmış kampingleri liste dışına çıkartarak ekledim. Ancak hala bir çok kamping'in olduğunu biliyorum. Listede olmayan kampingleri doğrudan site üzerinden basit bir şekilde ekleyebileceğiniz gibi buradan bana da iletirseniz ben de ekleyebilirim. (Not : Siz eklerseniz acayip dua ederim :smiley: )
  3. Daha önceden kampingi ziyaret etmiş kullanıcıların yorumlarının ne kadar değerli olduğunu söylemeye gerek var mı? Daha önceden yapmış olduğunuz kampları inceleme olarak kampingin altına yazarsanız bir çok insana son derece yardımcı olmuş olursunuz.

birkaç gün önce siteyi görür görmez hemen üye olmuştum.
site tasarımınızı çok beğendim.
inşallah aktif bir kullanıcısı olmayı düşünüyorum.

sitede yalnızca ücretli kampingler mi bulunacak?
örneğin bugün konusu vardı, ankarada sorgun göleti var. ücretli değildi ben gittiğimde.
dağın başında ancak kamp yapmaya uygun yerler de olabiliyor.
bunun gibi yerler sitede yer alamaz mı?

birkaç gün önce siteyi görür görmez hemen üye olmuştum.
site tasarımınızı çok beğendim.
inşallah aktif bir kullanıcısı olmayı düşünüyorum.

sitede yalnızca ücretli kampingler mi bulunacak?
örneğin bugün konusu vardı, ankarada sorgun göleti var. ücretli değildi ben gittiğimde.
dağın başında ancak kamp yapmaya uygun yerler de olabiliyor.
bunun gibi yerler sitede yer alamaz mı?

Çok doğru. Hatta sitenin ilk üyesi sizsiniz

Aslinda ücretsiz kamp yerleri konusunda ben de ikilemde kaldım. Altyapıyı buna müsait. Bu konuda talep olursa ücretsiz kamp alanları girişini de sağlayabilirim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ücretsiz kamp alanlarını sadece üyelerin olduğu kısımda yayınlayabilirsiniz. Yalnız bunun da kötülüğü herkes öğrenince orası iyi olmaktan çıkıyor.
Site çok güzel. İngilizce Almanca da yapıp adsense alırsınız.
Kamplarin resmi ve GPS bilgilerinin olması faydalı.

Ben de üye oldum hayırlı olsun.Prensip olarak ücretli kampinglerde kalmıyorum.Çünkü benim bir geceliğine sadece park edebileceğim yerlere ihtiyacım oluyor,başka bir şey kullanmıyorum.Sitenizde illaki ücretsiz kamp yerleride paylaşılacaktır,ben onları takip edicem.

Ücretsiz kamp alanlarını sadece üyelerin olduğu kısımda yayınlayabilirsiniz. Yalnız bunun da kötülüğü herkes öğrenince orası iyi olmaktan çıkıyor.
Site çok güzel. İngilizce Almanca da yapıp adsense alırsınız.
Kamplarin resmi ve GPS bilgilerinin olması faydalı.

Ben de bu konudan bahsediyorum aslında. Ücretsiz kamp alanları biraz bilene özel gibi bir durum. Deşifre olmasını istemeyen ciddi bir kitle olduğunu düşündüm. Çoğunluğun yaklaşımına göre ilerleyebiliriz burada

Bu arada teşekkür ederim övgünüz için. Site üzerinden bir gelir beklentim yok şu aşamada. Hobi amaçlı yapmış olduğum bir site. Olur da hit çok artıp kendi giderinin yüksek olduğu yoğun bir noktaya gelirse o durumda belki kendi giderlerini karşılayacak bir gelir modeli geliştirilebilir.

Ben de üye oldum hayırlı olsun.Prensip olarak ücretli kampinglerde kalmıyorum.Çünkü benim bir geceliğine sadece park edebileceğim yerlere ihtiyacım oluyor,başka bir şey kullanmıyorum.Sitenizde illaki ücretsiz kamp yerleride paylaşılacaktır,ben onları takip edicem.

Sanki gidişat oraya doğru gidiyor üstad. Dediğim gibi talebe göre ücretsiz kamp eklemeleri yapılabilir. Kaldı ki ekleme yapmak için bir engel yok. Paylaşmak isteyen bir arkadaş şu an bile paylaşabilir.

Hayırlı olsun. Tebrikler, çok güzel olmuş.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Övgünüz için çok teşekkür ederim. Özellikle gezip gördüğünüz kampinglerin incelemeleri konusunda sizin gibi duayen bir çekme karavancının incelemelerini ve yorumlarını bekleriz Yücel hocam.

Bu arada bahaneyle yeni bir özellik bildirimi daha yapayım. Tek tıkla rehbere kayıt zorunluluğu olmadan kamping yetkililerine whatsapp mesajı gönderme fonksiyonu da devreye alınmıştır.

Övgünüz için çok teşekkür ederim. Özellikle gezip gördüğünüz kampinglerin incelemeleri konusunda sizin gibi duayen bir çekme karavancının incelemelerini ve yorumlarını bekleriz Yücel hocam.

Bu arada bahaneyle yeni bir özellik bildirimi daha yapayım. Tek tıkla rehbere kayıt zorunluluğu olmadan kamping yetkililerine whatsapp mesajı gönderme fonksiyonu da devreye alınmıştır.

Hahaha, Koltuklarım kabardı,
Ama ben bu duayen lafını pek hak ettiğimi düşünmüyorum.
Altı üstü 20 yıldır kamp yapıyorum.
Asıl duayenler biz bu sayfalara ilk geldiğimizde buralarda yazıyorlardı,
Rüzgar, Cavid Sezen, Doğan124, HİÇ ve niceleri şimdi yoklar,
Haliyle biz çakma duayen oluyoruz.
Ama bu kişiler bu başlıklarda yazmışken,
Hakkaten bizlere yakışmaz henüz bu duayen lafı.
Yine de çok teşekkür ederim.
Hayatta en sevdiğim şey kamp ve karavancılık.
Belki bir gün gerçekten duayen oluruz kim bilir? (İnşallah)
Siteye seve seve katkıda bulunmaya çalışacağım.
Sevgiyle,

Hahaha, Koltuklarım kabardı,
Ama ben bu duayen lafını pek hak ettiğimi düşünmüyorum.
Altı üstü 20 yıldır kamp yapıyorum.
Asıl duayenler biz bu sayfalara ilk geldiğimizde buralarda yazıyorlardı,
Rüzgar, Cavid Sezen, Doğan124, HİÇ ve niceleri şimdi yoklar,
Haliyle biz çakma duayen oluyoruz.
Ama bu kişiler bu başlıklarda yazmışken,
Hakkaten bizlere yakışmaz henüz bu duayen lafı.
Yine de çok teşekkür ederim.
Hayatta en sevdiğim şey kamp ve karavancılık.
Belki bir gün gerçekten duayen oluruz kim bilir? (İnşallah)
Siteye seve seve katkıda bulunmaya çalışacağım.
Sevgiyle,

Merhaba. Hocam 20 yıl dile kolay daha ne olsun. Eski kamp ve karavancı duayenler çeşitli sebeplerden dolayı yoklar artık. Ama ben hala tecrübeli karavancıların yazılarını okuyup bilgi edinirim. Bu arada Allah rahmet eylesin. Rüzgar abinin karavan için ucuz ve pratik çözümleri çok hoşuma giderdi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR