Kampingdeki Hayvanlar...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfuntuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,623

tayfuntuna

Gezmek bizim işimiz.
Yer
Eskişehir
Web
tunamodernyapi.com
Gittiğim her yerde kamp alanlarında hayvanlar bilhassa köpekler görüyorum, belediyenin veya bizzat işletenlerin hayvanları. Kesinlikle hayvan karşıtı değilim ama sürekli eşyalarımızın üstüne işemelerinden bıktım ve kampinglerin daha medeni olması adına, şunları kısıtlayan bir kanun çıksın istiyorum. Alınan varsa kusura bakmasın, az önce de sandalyeme hasırıma işedi bir tanesi, sinirliyim.

Merhaba, Bir köpek sahibi olarak cevap vermek istedim.

Kapalı kamp alanlarında %100 haklısınız. Sahipli köpekler için sahiplerini, diğerleri için kamp sorumlusunu uyarmalısınız.

Açık kamp alanlarında ise tavsiyem şöyle olacak,

Köpekler, kendi bölgelerini pisletmezler. Tavsiyem, yanınızda köpek maması taşıyın ve gittiğiniz yerde ilk işiniz köpekleri beslemek ve sevmek olsun. Çevrenizde sanal bir çember oluşturup, bu yayın üzerinde münasip 4-5 yere mama dökün, içmeleri için mutlaka su koyun. Böylece sizin kamp bölgeniz, onların da mama bölgesi haline geleceği için ihtiyaçlarını bu bölgeye kesinlikle yapmayacaklardır. Ayrıca buraya yanaşacak yabancı köpekleri de kovacaklardır. Tabi ki çemberi çok büyük tutmamalısınız, unutmayın ki biz misafiriz, onlar ev sahibi..

Saygılar, Atila

En ideal kedi köpek vs kovucu sirkedir.sadece çadırın etrafında büyük bir daire çizin ve dairenin tamamını sirke ile ıslatın. yada çadır yakınındaki ve etrafındaki çalılıklar sirke ile kendi alanınızı belirleyin kesinlikle koku olduğu müddetçe asla alan içine girmezler.esen kalın.

En ideal kedi köpek vs kovucu sirkedir.sadece çadırın etrafında büyük bir daire çizin ve dairenin tamamını sirke ile ıslatın. yada çadır yakınındaki ve etrafındaki çalılıklar sirke ile kendi alanınızı belirleyin kesinlikle koku olduğu müddetçe asla alan içine girmezler.esen kalın.

size kötü köpekler denk gelmiş:tongueout::tongueclosed:. ıssız yerde, karanlıkta, çadırımın yanında yemek yerken aniden arkamda beliren kangal benzeri köpeğe yiyecek vermiştim. sabaha kadar benim çadırı korumuştu...tepenin ötesinde daha uzaklara giden, eşyasının bir kısmını bırakan çobanın köpeğiymiş. iki gün boyunca ben yemek verdiğim için çobanın malzemelerini değil beni kormuştu:smirk::smirk:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR