Kamp Ve Karavan Turizmine Turizim Bakanlığınca Verilecek Destek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,979
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

supergezgin

Karavan Yönetim
Yer
Konya
Web
www.ukkf.org
Değerli arkadaşlar,

Turizm Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucunda, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünce Yönetmelik değişiklik çalışmalarına başlanacağı ve uygun alanlarda düzenleme yapılacağı yönünde olumlu yanıt alınmıştır.

Umuyoruz ki bundan sonraki adım, alternatif Turizm olarak Bakanlıkça resmen kabul edilmek olacaktır.

Saygılarımla

UKKF

http://www.ukkf.org/kamp-ve-karavan-turizmine-turizim-bakanliginca-verilecek-destek/

Etiketler
Ynt: Kamp Ve Karavan Turizmine Turizim Bakanlığınca Verilecek Destek

Değerli arkadaşlar,

Dün Turizm Bakanlığı Kontrolörleri ile yaptığımız toplantı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bakanlık Kontrolörleri, tarafımdan yapılan yabancı karavanların ülkemizde 2 yıl süre ile konaklamaları ile ilgili yönetmeliğin çıkarılması istemim üzerine yönetmelik detaylarını görüşmek için çağırmışlardır. Konu üzerinde fikir alış verişinde bulunduktan sonra diğer ilgili bakanlıklarından görüşü alınarak yönetmeliği çıkaracaklarını, ancak Avrupa mevzuatının da bu konudaki hükümlerini inceleyeceklerini söylediler. Özellikler yabancı karavancıların diğer ülkelerde 2 yıl veya daha uzun süre kalabildikleri konusunda tereddütleri var

Benim konuyu daha enine boyuna düşünmemiz gerektiği yorumum üzerine toplantı tüm karavan yasa ve yönetmelikleri ile 2023 Turizm stratejisinde söz edilmeyen konulara geldi. Size gönderdiğim sorun özetlerinin hemen hemen tamamı üzerinde uzun uzun konuşuldu, verdiğim rapor ve istatistikler üzerinden kısmen gidildi.. Karavanlarla ilgili hiç bir istatistik olmamasnı çok şaşırtıcı buldular. Konu hakkında pek fazla bilgileri olmadığı ve diğer Bakanlıkları da ilgilendiren konular olduğu için epeyce bilgi paylaşımı yapıldı.

Sonuç olarak;

Verdiğimiz rapor ve istatistikler incelenip konu hakkında bir görüş hazırlanacak ve üst makamlara sunulacak. Duruma göre diğer bakanlık temsilcileri, üretici, kamp sahipleri ve bizlerinde katılacağı daha kapsamlı bir çalışma yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Hedef olarak sadece bazı konular değil Karavan sektörünün tüm boyutları ve diğer mevzuatta da geçen bilgi tariflerin yeniden tam bir paket halinde ele alınması konusunda mutabık kalındı.

Gelişmelerin neler getireceğini zaman içinde göreceğiz ve sizleri bilgilendireceğim.

Toplantıda bulunarak bana destek veren Emrah Biçer beye de teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri