Kamp Su, Tuvalet Ve Duş Çözümleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yesplease Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,101

yesplease

Ana Kamp
Yer
İzmir
Merhaba dostlar, yakın zamanda kamp ihtiyaçlarımı daha rahat ve konforlu karşılayabilmek aliexpress, gearbest, banggood gibi sitelerde farklı ürünleri incelemeye koyuldum. İlk odak noktam kampın korkulu rüyası Kullanma suyu, tuvalet ve duş problemleri oldu. Tavsiyelerim aracına yakın kamp kuranlaradır arkadaşlar.

1- Kullanım Suyuna daha rahat erişebilmek için şöyle bir yöntem buldum damacanaya elektronik Sebil pompası ihtiyaçlarımızı karşılayacaktır. Ayrıca ürün USB ile şarj edilebiliyor, çakmaklıktan bu şarj edilme fonksiyonunun çok işime yarayacağını düşünüyorum.
Elektronik Pompa

2- Tuvalet konusu başlı başına bir problem, baylar bu problemler konusunda nispeten avantajlı ancak hanımlar için tam bir kabus, bu problemi çözmek için portatif hasta tuvaleti tercih ettim. Katlanır bagaja sığar kendi plastik kutusu ve çöp poşeti ile birlikte rahatlıkla kullanabilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz.
Klozet
320594988 tn50 0

3- Kampta duş problemi en göz ardı edilen şey, kabullenemediğim şey doğaya geldik pisleneceğiz tabi gibi bu durumu herkesin savunuyor oluşu... Arkadaşlar bu noktaya tepkiliyim kusura bakmayın yani eşinizle aynı çadıra gireceksiniz günün sonunda başınızdan vücudunuzdan bir su geçirin bende hak veriyorum zaten bu şartlar altında tertemiz olmanın imkanı yok ancak leş gibi olmanın da alemi yok... Duş konusunda çok yaratıcı ve güzel çözümler var kimisi pahalı, kimisi uygun fiyatlı ve zaten bazıları Türkiye'de satılan ürünler.

İlk ürün ayak pompasıyla çalışıyor. Kamp Duşu 1
İkinci ürün şarj edilebilir bir pompa ve duş başlığı bu ürünün emsalleri Türkiye'de var ancak ben çakmaklığa bağlanarak çalışan versiyonunu bulabildim Kamp Duşu 2
Üçüncü ürün herkesin bildiği campshower ben bu ürünü kullanmak taraftarı değilim yüksek bir yere asmanız gerekiyor, suyu ısıtıyor ancak basınç en sinir bozucu problem örnek teşkil etmesi için aliexpress bağlantısı bırakıyorum ancak Türkiye fiyatı 20-25 tl buradan almayın arkadaşlar Kamp Duşu 3

Ben aracımda 2 adet 20 lt lik damacana taşıdığım için ikinci ürün en ergonomik olanıdır. Kendi tecrübelerinizden su, tuvalet ve duş problemleri için kullandığınız ürün ve tavsiyeleri eklerseniz memnun olurum arkadaşlar.

Yararlı olması dileğiyle, mutlu kamplar :smiley:

Etiketler
merhabalar yazınızı okudum herşey çok güzel.müsade ederseniz küçükte olsa bir ekleme yapıyorum. Kocaman bidonlar yerine katlanır bidon kullanırsanız,araçta bayağı bir alan yaratırsınız.Duş içinse yüksekce bir yerekoyacağınız bu katlanır 20 lt.lik bidonu akşam üstü saat 3.00 lara kadar güneşe maruz bırakırsanız su bayağı ısınıyor sadece çeşmesine küçük süzgeç ucu takarsanız duşu rahatlıkla yapabilirsiniz .sevgiler saygılar.yazınıza katkım olsun istedim.kusura bakmamışsınızdır umarım.esen kalın.

Estafurullah efendim ne demek kafamda canlandıramadım görsel paylaşabilirmisiniz acaba ben katlanır bidonu paylaşayım harika birşeymiş gerçekten, süzgeç veya duş başlığı olarak kullanacağımız kısmı hayal edemedim.

Katlanır Su Bidonu:
8963378380850

portatif duş seti var mantık aynı tek fark koyu siyah olduğu için çok daha kolay ısınıyor ve duş takımı ile beraber...kamp alanlarımda genelde çeşme yakınlarını tercih ediyorum yada göl gölet kenarı..su içmek dışında kullanmak içinde çok gerekli..artık dağlarda bile çeşme yalak var...tuvalet yıllardır yelkenci olduğum yurt dışı çok gezdiğim için hiç sorun olmadı doğada hallediliyor küçük çaplı bir çukur tuvalet kağıdı be bol bol ıslak havlu...ülkem dışında taharet musluğu hiç görmedim desem yeridir...su burada da önemli hiyjen açısından olsun tabak çanak yıkamak olsun...evet kadın için sorun gibi görünse de bunu başaran o kadar çok kadın tanıyorum ki yeter ki doğadan zevk almaya istekli olsun bu onlar için asla problem olmuyor..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri