Kamp Mutfağı İçin Kontrol Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,978

özlem

Kamp III
Kamp mutfağı için kontrol listesi
Aşağıdaki malzeme listesinde kampta ihtiyaç duyabileceğiniz mutfak malzemelerini bulabilirsiniz. Aşağıdaki malzeme listesini dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

- Ocak
- Ocak rüzgarlığı
- Yakıt ve yakıt şişesi
- Tencere takımları, tava ve çaydanlık
- Çatal, kaşık ve bıçak
- Konserve açacağı
- Tirbüşon
- Bardak
- Termos
- Yumurta kabı
- Bulaşık süngeri
- Büyük çop torbası
- Kilitli poşet
- Su filtresi
- Su arıtma tabletleri
- Su matarası ve su torbaları
- Doğal sabun
- Alüminyum folyo
- Peçete
- Kağıt havlu

Etiketler
Ynt: Kamp Mutfağı İçin Kontrol Listesi

Merhaba,
Kamp için beraberinizde getirdikleriniz maksimum ihtiyaç ve minimum hacim (ağırlık) esasına göre seçilir ama şimdiye kadar ki kamplarınızda, beraberinizde getirdiğiniz ekipman ve yiyecekle (veya doğadan tedarik ettiğiniz yiyeceklerle de olabilir) ilginç, sıradışı yöntemlerle hazırlanan yemekler var mıdır?

Özlem;tecrübeye tabi olarak çakmak ya da kibritin alınacaklar listesinde baş sırada olması gerektiğini düşünüyorum..yoksa çadırlar arasında kibrit ararsınız..tabi bu şanslı olduğunuzun göstergesidir ya tek çadır sizseniz işte o zaman yandınız demektir... :p
Bu arada schweps sıradışı yemek yaptınız mı diye sormuşsun ama şu an aklıma gelmiyor..Kesin vardır çünkü min malzeme max fayda tezinden yola çıktığımız için bayaa yaratıcı olabiliyoruz bu konularda..hatırladığımda yazacam.. :p

schweps' Alıntı:
Merhaba,
Kamp için beraberinizde getirdikleriniz maksimum ihtiyaç ve minimum hacim (ağırlık) esasına göre seçilir ama şimdiye kadar ki kamplarınızda, beraberinizde getirdiğiniz ekipman ve yiyecekle (veya doğadan tedarik ettiğiniz yiyeceklerle de olabilir) ilginç, sıradışı yöntemlerle hazırlanan yemekler var mıdır?
Benim en ilginç tecrübem bir kamp esnasında grup olarak folyo manyağı haline gelmemiz ve elimize geçen her türlü sebze, meyve ve yiyeceği folyolayıp ateşte pişirerek yememizdi. Salatalık, topkek hatırladığım şeyler arasında. Bu kampr gurubu daha sonra folyo diye bir yahoogroup da kurmuştu hatta. Pek ilginç değil belki ama eğlenceli bir geceydi:smiley:

Kafa Kampların Birinde Arkadaş folyo İçersinde tavuk dolma yapmıştı közün içinde hayatımda yediğim en leziz tavuktu. nar gibi kızarmış super olmuştuu

eveeeeet ..
size bi anımı anlatiim de, biraz gülün....

sene '97 mi '98 mi ne ?, 3 arkadaş lay lay lom otellerden göllere yürüyoruz (uludağ) ..
kampı attık, yemekleri çıkardık, ocağı hazırladık, burada ki gibi üstün bir dikkatle
hazırladığımız "geyik" kamp mutfak malzemelerini çıkardık..
oraya kadar kırmadan bir kırmızı götürmüşüz.. onu da bi güzel açtık..

ocağı yakacaz..

kibrit yok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ara tara yok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ;D

kös kös yatıp, .ıçımıza baka baka ertesi gün otellere geri...

süper tecrübeli kampçı gökhan ...........

bir anı de benden o zaman. ateşi yakmak için gazyağı bulamayınca az bir benzinle mangalı yakmaya çalıştım. sonuç ne sakal kaldı ne kirpik ne de kaş kaldı. sakın denemeyin çok azı bile parlıyor.sevgiler

orsamer' Alıntı:
bir anı de benden o zaman. ateşi yakmak için gazyağı bulamayınca az bir benzinle mangalı yakmaya çalıştım. sonuç ne sakal kaldı ne kirpik ne de kaş kaldı. sakın denemeyin çok azı bile parlıyor.sevgiler
offf sabah sabah cok guldum :smiley:

erthem' Alıntı:
Kafa Kampların Birinde Arkadaş folyo İçersinde tavuk dolma yapmıştı közün içinde hayatımda yediğim en leziz tavuktu. nar gibi kızarmış super olmuştuu
Ben folyoyu Ateşin üzerine atınca yandı yanmaması için ne yapmak gerekir ?

Alüminyum folyo yanmaz, başka tür folyo kullandıysanız olabilir. Yanma dediğiniz şey kararma, buruşma, ateş alması ise normaldir; eridiyse alüminyum değildir. Benim önerim aşırı yağlı yiyeceklerin önce yağını süzdürün, yağ tetiklemiştir muhtemel kuvvet.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR