Kamp Kutusu Tasarımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sadibey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,995
Tasarımı yaparken iki temel parametre kullandım. Yatak alanının ferahlığı ve almayı düşündüğüm eşya ölçüleri. Paylaştığım tasarımda herşey bire bir ölçülerinde ve görebileceğiniz gibi şu anda eşyalar mevcut 45 cm’lik yüksekliğe tam sığmıyor.
Rifter teslim edildiğinde kesin ölçülere göre en optimum eşya modeli ve yerleştirme alanını hesaplayıp tasarımı düzelteceğim.

Malzeme olarak kavak kontra düşünüyorum. Bununla ilgili merak ettiğim konu yatak formunda yaklaşık 180 kiloyu taşıması için dış kutu malzeme kalınlığı ne olmalı. Mevcutta 20mm ile tasarladım ama daha ince olunca bana yer kazandıracağından tercihim o yönde olur.

Oturma grubu fikrini değerlendireceğim. Marangoz tavsiyesi için de teşekkürler.

Ben Çeşmedeyim pandemi süresince, kısıtlamalardan sonra yolunuz düşerse beklerim.

Youtube'da Rifter araç alan bir çift var, arada takip ediyorum Bahar & Güngör bi bakın isterseniz bence güzel ve farklı fikirleri olan bir çift, belki size de fikir verir. Kavak kontra kullanmadığım için ağırlık dayanıklılık konusunda bir şey diyemeyeceğim ama internette 12 mm kullanıp yatak yapanları görmüştüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri